Wnętrza

Aranżacja butiku odzieżowego – akcesoria, które dodadzą wnętrzu elegancji

Coraz większa ilość osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Kobiety najczęściej planują otwarcie butiku odzieżowego. Oprócz biznesplanu, strategii marketingowej oraz odpowiedniego towaru, należy zadbać jednak także o piękny wystrój lokalu. Eleganckie i ciekawie wyglądające wnętrza potrafią bowiem przyciągnąć nowych klientów. Postaramy się więc dzisiaj podpowiedzieć, jakie akcesoria i dekoracje będą niezbędne w każdym butiku odzieżowym. Sprawdź!

Lampy, lampy i jeszcze raz lampy

W butiku odzieżowym należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie oświetlenie. Ważne jest jednak to, by ekskluzywne lampy pełniły nie tylko funkcję dekoracyjną. Muszą emitować także sporą ilość promieni, których barwa zbliżona jest do naturalnego światła dziennego. Dzięki temu każdy klient może dokładnie przyjrzeć się danemu produktowi i ocenić, jak ubranie będzie się prezentować na co dzień. Oświetlenie powinno znaleźć się zarówno w całym lokalu, jak i w przymierzalniach. Światło wpływa bowiem w dużej mierze na nasze decyzje zakupowe. Aby jednak butik wyglądał nowocześnie i stylowo, warto zdecydować się na oryginalne lampy z mosiądzu czy abażur metalowy. Takie materiały pięknie komponują się ze sklepowymi stojakami czy wieszakami. Przy okazji nie zakłócają emitowanych przez żarówki promieni.

Modne dekoracje ścienne

Aranżując butik odzieżowy należy również zadbać o ciekawe dekoracje ścienne. W miejscach, które nie zostały przykryte regałami czy stojakami na odzież, dobrze jest umieścić piękne plakaty modowe czy zdjęcia prezentujące najnowsze trendy. Nie warto jednak przesadzać z ich ilością. Kilka obrazków w oryginalnej ramce z pewnością wystarczy. W ekskluzywnym butiku można umieścić również pikowane panele ścienne. Wykonane są one z przyjemnego i miękkiego materiału, dlatego wprowadzą do całego wnętrza przytulny oraz ciepły klimat.

Elegancki baner za ladą

Każdy sklep czy marka odzieżowa powinny zadbać także o swoją rozpoznawalność. Jak wiadomo, większość klientów zapamiętuje dany butik dzięki nazwie oraz logo. Tuż za ladą oraz przed wejściem dobrze jest więc umieścić baner reklamowy. Jego wykonanie nie jest wcale tak ciężkie, jakby się mogło wydawać. Wystarczy zlecić to zadanie specjaliście, opisać swoje pomysły i wraz z grafikiem odpracować najlepszą koncepcję. Taki element umieszczony na ścianie sprawi, że miejsce to będzie kojarzyło się pozytywnie i profesjonalnie. Nasi klienci z pewnością będą więc chcieli do nas wrócić na kolejne zakupy.

Meble do butiku

Meble to bardzo ważny element wyposażenia każdego butiku. Wybierając regały, półki czy stojaki nie warto jednak iść na łatwiznę. Metalowe surowe konstrukcje nie zawsze będą bowiem dobrym rozwiązaniem. O wiele lepiej zdecydować się na meble wykonane ze szkła czy drewna. Dzięki temu zarówno butik, jak i cały asortyment, będą prezentować się niezwykle ciekawie. W kabinach przymierzalni należy natomiast umieścić wygodne pufy bądź eleganckie krzesła. W przedsionku nie może zabraknąć sofy bądź miejsca, w którym będą mogły zrelaksować się osoby towarzyszące. Większość z nas lubi bowiem zabrać ze sobą na zakupy członka rodziny czy znajomych, którzy pomogą w podjęciu decyzji zakupowej.

Manekiny wcale nie muszą straszyć

Przechadzając się po mieście, nieraz widzimy w witrynach sklepowych manekiny, które wcale nie zachęcają nas do zakupów. Niektóre lalki wyglądają wręcz przerażająco i odstraszają sporą część potencjalnych klientów. Udając się na zakupy, lepiej więc zainwestować w lepszej jakości manekiny, które budzą pozytywne emocje. Plastikowe postury bez głowy lub kończyn, czy też tułów z głową przywołującą na myśl jedynie najstraszniejszy horror, nie są więc wskazane. Klasyczne czarne manekiny na stalowej srebrnej nóżce z pewnością będą o niebo lepsze.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Świetnym miejscem pełnym pomysłów jest portal http://dobrewnetrza.net/