Porady

Co zrobić, aby ubrania mniej się elektryzowały?

Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju tkaniny lubią się czasem dość mocno elektryzować. Elektryzowanie się ubrań jest bardzo uciążliwe i uniemożliwia komfortowe noszenie ubrań. Jeśli zatem nasz materiał czy dzianina mają skłonność do takiego działania, musimy podjąć odpowiednie kroki. Możemy bowiem samodzielnie temu zaradzić. Należy tylko wiedzieć jak. W dzisiejszym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć, jak sprawić, by tkaniny bawełniane oraz wszelkiego rodzaju materiały mniej się elektryzowały. Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Elektryzowanie się ubrań – używajmy płynu do płukania tkanin

Problem elektryzujących się ubrań możemy rozwiązać już w momencie ich prania. Jak to możliwe? Wystarczy tylko za każdym razem dodać do pralki niewielką ilość płynu do płukania – to sposób i na tkaniny i na dzianiny. Zmiękcza on bowiem wszelkiego rodzaju tkaniny oraz redukuje elektryzowanie ubrań. Przy okazji zostawia na materiale piękny zapach. Jeśli zatem mamy problem z wręcz przyklejającą się do skóry odzieżą, warto pamiętać o niezawodnym płynie do płukania.

Elektryzowanie ubrań? Prasujmy ubrania na mokro

Co ciekawe, efekt elektryzowania możemy usunąć także za pomocą żelazka. Wystarczy jedynie wyprasować wszelkie elementy garderoby na mokro, czyli niemalże tuż po wyciągnięciu z pralki. Oczywiście materiał powinien być wilgotny, a nie ociekający nadmiarem wody. Takie działanie powinno zmniejszyć elektryzowanie się ubrań. A co, jeśli dopiero po wysuszeniu zauważyliśmy, że ubrania się elektryzują? Czy musimy je od nowa prać i dopiero wtedy wyprasować? Niekoniecznie. Czasem wystarczy po prostu obficie skropić je wodą, zaprasować i gotowe! Zawsze należy zwrócić uwagę także na zalecenia producenta – czasami można je przeczytać już na stronie z ofertą w sklepie internetowym, gdzie kupujemy ubrania bądź materiały:https://miekkie.com/category/dzianiny-31 ale nie jest to regułą. Wszystko co potrzebne znajdziesz na metce!

Elektryzowanie się ubrań – zadbajmy o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza

Za jednego z największych winowajców wpływających na elektryzowanie się ubrań i tekstyliów czy nawet i włosów, uważa się suche powietrze. Jeśli zależy nam na zniwelowaniu tego problemu, powinniśmy zadbać o odpowiedni stopień nawilżenia w naszym mieszkaniu. Stosujmy zatem do tego specjalne urządzenia i dbajmy o regularne wietrzenie pomieszczenia. Szybko przekonamy się, że takie działanie ma zbawienny wpływ na nasze tkaniny, ale także i nas samych. Jaka jest jednak zalecana wilgotność powietrza w domu? Dla człowieka oraz wszelkich elementów, które znajdują się w mieszkaniu, będzie to wartość oscylująca w granicach 40-60%.

Sposoby na elektryzowanie ubrań – stosujmy specjalne płyny elektrostatyczne

Gdy elektryzowanie się ubrań daje nam w kośćwyjątkowo mocno, możemy zastosować również specjalny środek elektrostatyczny. Najczęściej występuje on w formie sprayu, który należy po prostu rozpylić podczas prasowania i gotowe. Gdzie znajdziemy jednak taki preparat? Tak naprawdę w każdym większym supermarkecie. Stosując go, nie musimy niemalże niczego się obawiać. Aerozol nie zostawia bowiem śladów ani zapachów. Jest więc całkowicie bezpieczny dla nas oraz dla wszelkich naszych ubrań.

Ubrania się elektryzują? Pryskajmy je lakierem do włosów lub innym kosmetykiem w sprayu

Chyba każda kobieta wie, że nie ma nic gorszego niż naelektryzowana sukienka czy spódnica, która wręcz przykleja się do naszych nóg. Taka odzież niestety uniemożliwia komfortowe i swobodne poruszanie. Czy możemy coś z tym zrobić? Oczywiście. By zredukować elektryzowanie się ubrań wystarczy, że rozpylimy niewielką ilość lakieru do włosów od wewnętrznej strony naszego ubrania. Powstanie dzięki temu swego rodzaju warstwa ochronna, która zapobiega dalszemu elektryzowaniu. Gdy nie mamy pod ręką lakieru do włosów, możemy wykorzystać inne kosmetyki w formie sprayu. Będzie to zatem dezodorant, antyperspirant, odżywka do włosów czy suchy szampon (z tym produktem musimy jednak uważać, ponieważ może zostawiać białe ślady).

Postawmy na bawełnę i materiały naturalne

Co ciekawe, największą tendencję do elektryzowania się mają ubrania wykonane ze sztucznych materiałów bądź też z ich domieszką. Ubrania się elektryzują, masz tego dosyć i planujesz zakupy? eśli zależy nam na uniknięciu takich sytuacji, o wiele lepiej postawić na naturalne tkaniny. Najlepsza będzie bawełna, która niemalże w ogóle się nie elektryzuje. Kupując ubrania, sprawdzajmy zatem nie tylko ich wygląd czy rozmiar, ale także i funkcjonalność. Dzięki temu zawsze będzie nam wygodnie i komfortowo!