Wnętrza

Self-storage i przechowywanie rzeczy staje się prostsze

Przeprowadzka, remont, zbyt małe mieszkanie, a może sprzątnięcie tarasu na okres jesienno-zimowy? W każdym z tych wypadków potrzebujemy miejsca, w którym moglibyśmy bezpiecznie i bez problemu przechować meble, ubrania czy inne rzeczy osobiste. Jednak ważne jest także, aby do takiego schowka, mieć stały i nieograniczony dostęp. Dlatego właśnie, powstały miejsca typu self-storage.

Self-storage, czym jest?

Jest to nic innego, jak samoobsługowy magazyn, często nazywany również “mini przechowalnią rzeczy”. Pomieszczenia do wynajęcia są różnej wielkości, od naprawdę niewielkich do bardzo przestronnych. Koszt skorzystania z tego typu magazynu, zależy od jego wymiarów. Cena rośnie z każdym metrem kwadratowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, płacimy tylko za przestrzeń, z której rzeczywiście będziemy korzystać. Możemy wynająć go na dwa tygodnie, jak i na wiele miesięcy. Przechowalnie rzeczy powstały już w wielu Polskich miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań czy Wrocław.

Historia przechowalni rzeczy

Pomysł pojawił się w latach 60., w USA. Tuż po tym, jak dwóch przedsiębiorców zdecydowało się na zakup przydrożnych działek. Głównym powodem ich kupna, była mniejsza cena ziemi w takiej lokalizacji. Deweloperzy, postanowili stworzyć w tym miejscu garaże przemysłowe i ku ich zdziwieniu, okoliczni mieszkańcy, zaczęli sami przychodzić z pytaniami o przechowanie nart czy mebli. W niedługim czasie, właściciele przekształcili garaże w magazyny, które dziś znamy jako self-storage, czyli po prostu samoobsługowe. W Polsce, obiekty tego typu, są stosunkowo nowe. Zaczęły pojawiać się w 2013 roku i było ich wtedy tylko kilka. Dziś, możemy skorzystać z przechowalni w praktycznie każdym, większym mieście.

Self-storage, jak działa?

Cennik, ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta i zmienia się zależnie od wielkości magazynu, którego będziemy potrzebować, oraz czasu na jaki chcemy go wynająć. Zależnie od konkretnej firmy, ceny zaczynają się od około 80zł brutto za miesiąc. Co jest ważne, takie przechowalnie, utrzymują stałe temperatury przez cały rok i mogą pochwalić się nienaganną czystością, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych sprzętów. Nawet, jeśli chcemy przechowywać tam rzeczy cenne czy delikatne, jak np. dokumenty czy plakaty.

Co możemy w nim przechowywać?

Magazyny samoobsługowe możemy potraktować jak garderobę na sezonowe ubrania, buty czy dodatki. W lecie również sprzęty typu narty, snowboard i sanki, zamiennie z rowerami w sezonie zimowym. Self-storage są świetnym rozwiązaniem, gdy decydujemy się na remont czy przeprowadzkę. Wtedy przechowalnia mebli będzie dużym ułatwieniem i przyspieszeniem prac. Wiele firm, wykorzystuje je jako magazyny oferowanych przez siebie produktów. Możemy wykorzystać je także, aby “powiększyć” małe mieszkanie, przechowując w schowkach wszystkie mniej potrzebne i akurat nieużywane sprzęty. Mamy do nich bowiem całodobowy i nieograniczony dostęp.

Natomiast poradnik, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą masz w domu znajdziesz na –  http://www.apartamentydomlux.pl/