Moda

Czyste koszulki dobrej jakości – 4 najważniejsze cechy

Czyste koszulki dobrej jakości, które wykorzystasz jako bazy do personalizowanych nadruków – jak je dobrać? Dowiedz się, jak zweryfikować jakość basicowej odzieży i na co zwrócić największą uwagę. Z tym krótkim poradnikiem dopasujesz idealne czyste koszulki do każdego nadruku, jaki sobie wymarzysz, zarówno na potrzeby biznesowe, jak i prywatne. Do dzieła!

Czyste koszulki dobrej jakości – czyli jakie?

Basicowa odzież z założenia jest bardzo prosta. Paradoksalnie jednak, stworzenie prostej odzieży wcale nie należy do najłatwiejszych. Tam, gdzie nie ma rozpraszaczy w postaci urozmaiconych fasonów i wzorów, widać każdą niedoróbkę jak na dłoni.

Najważniejsze cechy koszulek bazowych to:

 • pochodzenie od renomowanego producenta,
 • wytrzymały materiał,
 • intensywna kolorystyka,
 • dopracowany fason.

Poniżej znajdziesz szczegółowe wyjaśnienia i wskazówki co do doboru tego typu ubrań.

1 – Producent z górnej półki

W branży odzieżowej logo mówi wiele na temat jakości wykonania. Marka ma duże znaczenie – na globalnym rynku odzieży basic dominuje kilku graczy.

Nieposzlakowaną renomą cieszą się m.in. ubrania Malfini. Koszulki z nadrukiem, za którymi stoi ten dystrybutor, zobaczysz w wielu firmach na całym świecie. Chętnie wykorzystują je renomowane drukarnie tekstylne, bo po prostu gwarantują świetny efekt.

Inni producenci warci uwagi to Gildan, Fruit Of The Loom i JHK. Wszyscy wymienieni specjalizują się w odzieży typu basic i dzięki doskonałej jakości wypracowali stabilną pozycję w swojej kategorii.

2 – Mocny materiał

Jakość materiału odpowiada za prezentację nadruku i trwałość koszulki w długiej perspektywie.

 • Mieszanki bawełny z poliestrem są bardzo wytrzymałe i niepodatne na zagniecenia. Dla komfortu noszenia, materiał powinien mieć domieszkę elastanu.
 • Gramatura 130-180 g/m2 stanowi kompromis między komfortem noszenia a trwałością. Pod nadruk metodą sitodruku, druku DTG lub sublimacji sprawdzi się niższa wartość. Wykonanie zdobienia techniką haftu komputerowego lub naszywki wymaga grubszej tkaniny.
 • Wybierz tkaninę o gładkim splocie (np. jersey), bo na takich szczegóły nadruku prezentują się najlepiej.

Te 3 kryteria – skład, gramatura i splot – decydują o jakości koszulki oraz warunkują prezentację umieszczonego na niej nadruku.

3 – Wyrazista kolorystyka

Kolorystyka koszulki pod nadruk ma wpływ na finalny wygląd i odbiór grafiki. Dokładnie obejrzyj zdjęcia koszulek. Zwróć uwagę na to, czy kolory są wyraziste i jednolite. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze sklepem i poproś o fotografie ubrań w świetle dziennym.

Pamiętaj, by wybierać czyste koszulki dobrej jakości od zaufanych producentów. To daje pewność, że mimo wielu prań ubranie będzie wyglądało jak nowe. Renomowane firmy wiedzą, jakich barwników używać, by trwale trzymały się materiału.

koszulki malfini damskie i męskie na modelach
Cienkie koszulki z kolekcji Malfini Piccolio. W sam raz na lato. Źródło: strona sklepu Printsc.

Duże znaczenie dla efektu końcowego ma kolorystyka planowanego nadruku. Jasne zdobienia umieszcza się na ciemnych koszulkach i odwrotnie – ciemne nadruki na jasnych. Zapewnia to dobrą widoczność i czytelność każdego elementu nadruku. Eksperymentuj z różnymi kombinacjami kolorów, aby znaleźć tę idealną.

4 – Dopracowany krój i szycie

Koszulka, która będzie się dobrze prezentować na każdym typie sylwetki, to taka:

 • o klasycznym kroju dopasowującym się do sylwetki bez opinania jej,
 • z okrągłym dekoltem,
 • z krótkim rękawem, mniej-więcej do połowy ramienia,
 • z prostym, równym dołem.

Im prostszy fason, tym lepiej. Krój nie powinien odwracać uwagi od nadruku naniesionego na koszulkę.

By upewnić się, że koszulki są dobrej jakości, zamów pojedynczy egzemplarz testowy. Przyjrzyj się szwom, prowadzeniu nici na przeszyciach, sprawdź, jak koszulka zachowuje się przy rozciąganiu. Wypierz zgodnie z zaleceniami na metce. Do pralki wrzuć ściereczkę absorbującą barwniki – po wyjęciu powinna być czysta.

Duże zamówienie złóż dopiero, gdy testowa koszulka spełni Twoje wymagania.

Podsumowanie

Czyste koszulki dobrej jakości to te pochodzące od renomowanych producentów. Na rynku prym wiedzie m.in. firma Malfini.

Zwróć uwagę na gramaturę i skład materiału koszulki. Wybierz czysty, intensywny kolor. Zamów pojedynczą koszulkę, by w spokoju przyjrzeć się szwom i przeszyciom. Sprawdź, jak koszulka zachowuje się w pralce.

Nie spiesz się z dopasowaniem! Lepiej wszystko dokładnie sprawdzić, niż po realizacji dużego zamówienia rozczarować się słabą prezentacją.