Porady

Najlepsza książka o psychologii – top 5 tytułów, które musisz przeczytać

Czujesz, że nie wszystko układa się tak, jak powinno? Szukasz inspiracji do zmian w swoim życiu? A może po prostu interesujesz się tajnikami ludzkiego umysłu i zachowań? W takim razie powinnaś zacząć czytać książki o psychologii. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę pięciu tytułów, które należy przeczytać w pierwszej kolejności. Sprawdź, jaka będzie najlepsza książka o psychologii dla Ciebie!

1 “Wszystko da się ogarnąć” – Marie Forleo

Nasz ranking otwiera książka o optymistycznej wymowie. Już sam tytuł sugeruje, że autorka pomoże Ci w rozprawieniu się z problemami. Autorka przekonuje, że każdy ma swoje życie we własnych rękach. Według niej najważniejsze jest nastawienie – bardziej istotne niż fakty. To ono ma decydować, czy Ci się powiedzie: i w pracy, i w domu, i we wszelkich relacjach. Nie wierzysz? Z książką Marie Forleo będziesz w stanie skutecznie kształtować rzeczywistość.

2 “Inteligencja Emocjonalna” – Daniel Goleman

Autor przekonuje, że ta książka może zmienić Twoje życie. Dzięki niej zrozumiesz, jak ważna na co dzień jest tytułowa inteligencja emocjonalna. Zdaniem Daniela Colemana w każdej z nas współistnieją bowiem dwa umysły – racjonalny i emocjonalny. I to one warunkują Twoje przeznaczenie.

Kiedy skupisz się na inteligencji emocjonalnej, będziesz lepiej radzić sobie ze sobą oraz wszelkimi związkami z innymi ludźmi. Empatia, świadomość własnych emocji i umiejętność zarządzania samą sobą – to filary, które poznasz dzięki tej lekturze. Znajdziesz ją na https://www.osmpower.pl/ksiazki-o-psychologii.

3 “Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie” – Marcin Osman

To prawdopodobnie najlepsza książka o psychologii, która traktuje o porażce. To temat trudny, bo nikt porażki nie oczekuje i na dobrą sprawę się jej nie spodziewa. Marcin Osman uświadomi Ci, że zawsze musisz być na nią gotowa. Przede wszystkim jednak przygotował dla Ciebie gotowe lekcje, z których można skorzystać w kryzysowym momencie.

To książka skierowana zarówno dla osób, które zmagają się z problemami finansowymi, jak i dla tych, które przeżywają trudności emocjonalne. Z nią bezpiecznie wyjdziesz z każdego zakrętu.

4 “12 życiowych zasad” – Jordan B. Peterson

Często nawet mocno polecane książki o samorozwoju to tytuły, za którymi stoją ludzie bez kierunkowego wykształcenia. Z tą lekturą jest inaczej – Jordan B. Peterson jest bowiem uznanym psychologiem klinicznym, który pisze na podstawie wiedzy i doświadczeń zdobytych w kontaktach z wieloma pacjentami. Na tej podstawie przygotował tytułowe 12 zasad, które pomagają w opanowywaniu życiowego chaosu. To klucz do sukcesów na wszystkich płaszczyznach – spróbuj i sama się przekonaj!

5 “Pewnego razu w kawiarni na końcu świata” – John P. Strelecky

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza książka o psychologii, nie pomijaj piątego tytułu w naszym rankingu. To najbardziej niezwykła w swojej formie książka w tym zestawieniu. Nie zawiera bowiem lekcji czy porad sformułowanych wprost. To raczej opowieść o człowieku, który po raz trzeci w życiu trafia do magicznej kawiarni. I szuka tam odpowiedzi na pytania dotyczące sensu istnienia oraz upływającego czasu. Te rozważania mogą pomóc również i Tobie.

Podsumowanie: najlepsza książka o psychologii – którą wybrać?

Najlepsza książka o psychologii to zawsze ta, która jest w stanie pomóc Ci na etapie życia, na którym się aktualnie znajdujesz. Jeśli szukasz wartościowej lektury, sięgnij po jeden z pięciu tytułów z naszego zestawienia. Z pewnością się nie zawiedziesz.

źródło pobrania zdjęcia głównego: Instagram OSMPower