Wnętrza

Choinka jak prawdziwa – wady i zalety sztucznego drzewka 

Święta coraz bardziej się zbliżają. Każdy z nas wie, że Boże Narodzenie nie może obejść się bez choinki. Niektórzy pozostają wierni tradycji i każdego roku wybierają się do szkółki z drzewkami świątecznymi i przywożą świeże i pachnące do domu. Jednak nie każdy wybiera właśnie tę opcję.

Coraz popularniejsze stają się choinki sztuczne, które możesz kupić w wielu sklepach. Jakie są wady i zalety tego wyboru? Czytaj dalej i przekonaj się, czy jest to idealna opcja dla Ciebie! 

Zalety sztucznej choinki w mieszkaniu 

Choinka jak prawdziwa, która posłuży przez wiele lat 

Choinka sztuczna to gwarancja trwałości i wytrzymałości przez wiele lat. Najlepiej zakupić taką, która wykonana jest z wysokiej jakości materiału. Co więcej, w okresie świątecznym będziesz mógł skupić się na rodzinie i przygotowaniach wieczerzy, zamiast na wyborze żywej choinki. 

Tego typu drzewka mogą posłużyć Ci przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Wszystko zależy od tego, jak będziesz o nią dbać.

Łatwość w przechowywaniu 

Choinkę sztuczną możesz bez problemu schować do garażu, położyć na strychu, w pawlaczu lub piwnicy. Pamiętaj, tylko aby dobrze ją zabezpieczyć na cały rok, aby nie uległa zniszczeniu. Najlepiej złożyć jej gałązki, aby zajmowała mniej miejsca, owinąć w plastikową folię i włożyć do pudełka, w której ją zakupiłeś. 

Inwestycja – nie wydasz pieniędzy na kolejne drzewko przez kilka lat 

Choinki jak prawdziwe będą się prezentować doskonale przez wiele lat. Dlatego nie musisz jej kupować co roku. Oznacza to, że przez następne kilka, nawet kilkanaście lat, nie wydasz ani grosza na nowe drzewko do swojego domu. Wybierając sztuczną wersję tej świątecznej dekoracji, inwestujesz. 

Wybierzesz wielkość i kształt 

Jeśli byłeś kiedykolwiek w szkółce i wybierałeś żywą choinkę na święta, to wiesz, że trudno znaleźć idealne drzewko, które będzie pasować do Twojego wnętrza. Jedno jest za dużo, drugie zbyt rozłożyste, a trzecie ma zbyt gęste gałązki. 

Jeśli chodzi o sztuczne choinki, to na rynku znajdziesz naprawdę wiele opcji do wyboru. Kształt, wysokość, szerokość – w ten sposób dopasujesz drzewko do swojego wnętrza. 

Choinki jak prawdziwe ze sztucznego materiału
Mała, duża, wąska, szeroka, zielona lub pokryta śniegiem. Różne opcje już na Ciebie czekają. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona sklepu e-choinki.pl.

Dowolna kolorystyka 

Choinka jak prawdziwa wcale nie musi być zielona. Na rynku znajdziesz drzewka, które są lekko oprószone sztucznym śniegiem, z lampkami LED lub w całkowicie innym kolorze np. białym, niebieskim, różowym lub złotym. Jeśli chcesz, aby Twoja świąteczna dekoracja wpasowała się do wystroju wnętrza, możesz to zrobić. Wystarczy trochę poszukać. W okresie przedświątecznym producenci prześcigają się w nowościach. 

Choinka jak prawdziwa, ale bez obsługowa 

Sztuczne choinki nie mają szczególnych wymagań. Nie musisz pamiętać o ich podlewaniu, aby zachowały swój intensywny zielony kolor. Nie głupią także igieł, dlatego nie będziesz musiał co kilka dni lecieć ze szczotką i zmiotką, aby zamieść opadłe fragmenty z podłogi. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na sprzątaniu i nie będziesz musiał przejmować się tym, że drzewko Ci usycha. 

Bezpieczna dla każdego – małego i dużego 

Choinki sztuczne nie posiadają ostrych i kłujących igieł, które czasami mogą zranić domownika – szczególnie w momencie ubierania drzewka lub zdejmowania dekoracji. W przypadku sztucznej choinki możesz także pozwolić swojemu maluchowi ozdabiać bez obaw, że ukłuje się igłą. 

Choinki jak prawdziwe – poznajmy ich wady 

Brak świątecznego klimatu – brak zapachu 

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty, śnieg i pyszne jedzenie. Jest to także zapach naturalnego i żywego drzewka w domu. Niestety, stawiając na sztuczną wersję, będziesz musiał pożegnać się z tym zapachem. 

Szkodliwa dla środowiska 

W tych czasach wiele czasu poświęca się na rozmowy o ochronie środowiska. Materiały, z których wykonane są sztuczne, choinki nie są biodegradalne i bardzo wolno się rozkładają – nawet 300 lat! Wyobraź sobie teraz, co dzieje się po świętach kiedy w końcu przychodzi czas (po kilku, kilkunastu latach) na wyrzucenie choinek. 

Większy wydatek 

Interesują Cię choinki jak prawdziwe? W takim razie musisz przygotować się na większy wydatek, niż za prawdziwą. Dla jednych to nie będzie problem i inwestycja na kilka kolejnych lat. Na rynku znajdziesz oczywiście tańsze modele, które będziesz mógł postawić w mieszkaniu za około 300-500 zł. Jednak mogą one nie wyglądać, aż tak zjawiskowo. Za sztuczną choinkę z prawdziwego zdarzenia, która posłuży Ci przez wiele lat, musisz wydać około 1-3 tysiące złotych. 

To już wszystko, co mam Ci do przekazania w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, czy choinka jak prawdziwa jest odpowiednia dla Ciebie.