Porady

Kurtki softshell z nadrukiem. Jak wybrać odpowiedni model?

W softshellu można iść na górską wycieczkę, do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. Nic dziwnego, że firmy tak często go wykorzystują. Softshell z nadrukiem to doskonały materiał na odzież roboczą czy reklamową. Trzeba jednak wybrać odpowiedni model. Na tę decyzję składa się wybór fasonu, decyzja w sprawie membrany oraz znakowania odzieży. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy jej podejmowaniu.

Na jaki fason się zdecydować?

Najpierw trzeba wybrać odpowiedni fason, by softshell z nadrukiem zapewniał jak największy komfort. Po pierwsze, podejmij decyzję, czy potrzebny będzie kaptur. Softshelle z kapturem lepiej sprawdzą się w roli odzieży roboczej, a także w sytuacji, w której Twoja firma działa w branży turystycznej. W czasie wędrówek kaptur bywa bowiem bardzo przydatny. Model bez niego jest bardziej wyjściowy, prezentuje się nieco bardziej elegancko.

Zwróć też uwagę na długość softshella oraz wykończenie jego rękawów. Praktyczne będą ubrania z przedłużonym tyłem. Takie rozwiązanie będzie lepiej chronić dół pleców i zabezpieczać przed podwiewaniem ubrania – to przydatne zwłaszcza przy odzieży roboczej. Z kolei wykończenie rękawów może mieć charakter ściągaczy znanych z cienkich bluz bądź klasycznych dla kurtek mankietów.

Zwróć też uwagę na krój softshella z nadrukiem. Powinien być dość dobrze dopasowany, ale nie może też przesadnie opinać ciała. Trzeba go dobrać do sylwetki konkretnej osoby, by nadmiarowy materiał nie podwijał się przy ruchach. Kilka wygodnych fasonów softshelli znajdziesz na https://www.e-logos.pl/produkty/kurtki-softshell-z-nadrukiem/.

Co wybrać: softshell z membraną czy bez?

Na funkcjonalność softshelli wpływa również to, czy posiadają tak zwaną membranę. To specjalna warstwa materiału, która ma chronić przed wilgocią bądź wiatrem – lub oba tymi zjawiskami jednocześnie.

Softshelle z membraną zapewniają lepszą izolację. Najlepiej przed chłodem chroni membrana Windstopper, która wytłumia podmuchy wiatru. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się wtedy, gdy osobie noszącej kurtkę często przychodzi pracować w trudnych warunkach atmosferycznych.

Z drugiej strony każda membrana ogranicza oddychalność i przepuszczalność materiału. Dla większego komfortu na co dzień być może lepiej będzie zdecydować się na rozwiązanie bez takiej warstwy. Warto jednak wtedy wybrać softshell z nadrukiem z wykończeniem DWR, które chroni przed przenikaniem wilgoci.

Metody znakowania. Softshell z nadrukiem, a może z haftem?

Trzeba również wybrać metodę znakowania. Jeśli chcesz postawić na klasyczny softshell z nadrukiem, powinieneś zdecydować się na znakowanie folią flex. To rodzaj folii wtłaczanej w materiał za pomocą pras termotransferowych. W ten sposób można wykonać nawet duże nadruki bez osłabiania właściwości materiału. Można przy tym skorzystać z oryginalnych rodzajów folii, na przykład odblaskowych.

Alternatywą jest haft komputerowy na softshellu. To rozwiązanie lepiej nadaje się jednak do niewielkich wzorów czy napisów. Haft narusza bowiem strukturę materiału i osłabia odporność softshelli na wiatr czy przemakanie. Trzecia opcja to przygotowane wcześniej naszywki doszywane do ubrań.

Podsumowanie: jak wybrać kurtkę softshell z nadrukiem?

Przed wyborem kurtki typu softshell z nadrukiem musisz podjąć kilka ważnych decyzji. Pierwsza to wybór odpowiedniego fasonu – czy w softshellu potrzebny będzie nadruk, mankiety przy rękawach i przedłużony tył. Trzeba też zadbać o dopasowanie ubrania. Do tego dochodzi kwestia membrany lub jej braku – to ochrona przed chłodem i wilgocią, ale też utrata przepuszczalności. A na koniec jeszcze decyzja o wyborze metody znakowania: folii flex, haftu komputerowego bądź naszywek.