Parenting

Koszulki z nadrukiem jako prezent dla nastolatki. Jakie wybrać?

Trafić z prezentem w gusta nastolatki? Niełatwa sprawa. Dziewczyny w wieku kilkunastu lat mają często coraz mniej wspólnego z rodzicami, czasami zupełnie zmieniają również środowisko koleżanek i kolegów w związku z rozpoczęciem nauki w szkole średniej. Gry planszowe czy słodycze nie będą już idealnymi prezentami – trzeba trochę bardziej się natrudzić. Rozwiązaniem mogą być ubrania. Ciekawe nadruki na koszulki mogą sprawić, że podarunek stanie się wyjątkowy. Zatem jakie koszulki z nadrukiem wybrać? Fruit of the Loom, Russel czy Gildan? Koszulki z własnym czy gotowym nadrukiem? Podpowiadamy!

Koszulki z humorem

Ciekawym prezentem mogą być ubrania z humorystycznymi akcentami. Niektóre napisy na koszulkach mogą wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej nastolatki, a to prosta droga do udanego prezentu. Dlatego producenci ubrań w ostatnich latach mocno rozbudowali działy koszulek z nadrukami. Na rynku bez trudu znajdziemy nawet sklepy specjalizujące się w sprzedaży humorystycznych, odzieżowych gadżetów.

napisy na koszulkach

Koszulka ze śmiesznym napisem na pewno wywoła uśmiech na twarzy. Źródło zdjęcia: Strona sklepu Szafa Informatyka.

Jakie zabawne nadruki na koszulkach mogą więc spodobać się nastolatkom? Sprawdzonym motywem są cytaty z popularnych filmów. Choć młodzież nie zawsze docenia te same filmy, które podobały się starszym pokoleniom, niektóre cytaty pozostają “nieśmiertelne”. W specjalistycznym sklepie bez problemu znajdziemy także koszulki z napisami, które są aktualnie wśród młodzieży “na czasie”. Nie musimy znać takich powiedzonek jak na przykład “yolo”, ale możemy skorzystać z podpowiedzi sprzedawcy, a nastolatka natychmiast zrozumie kontekst.

Sporo śmiechu wśród kolegów i koleżanek nastolatki spowodują także nadruki ze zwierzętami. Zwykle na humorystycznych koszulkach pojawiają się przerysowane postaci psów czy kotów, a czasami również jednorożce. To wzory odwołujące się do kiczu, często znajdziemy je w towarzystwie pozornie niepasujących do nich gadżetów, jak na przykład kapelusza czy ciemnych okularów.

napisy na koszulkach

Śmieszny napis + zwierzątko? Idealne połączenie. Źródło zdjęcia: Strona sklepu Szafa Informatyka.

Koszulki z ulubionym zespołem muzycznym 

Teraz można zobaczyć wiele nastolatek, które na koszulkach mają nadruki z ich ulubionym zespołem muzycznym, lub artystą. Są one bardzo popularne i wiele grup, można znaleźć nawet w sieciówkach. Najpopularniejsze są: Metallica, Nirvana, czy AC/DC. 

Jeśli dobrze znasz swoją córkę, lub koleżankę, to na pewno wiesz, czego najczęściej słucha. Nie możesz znaleźć odpowiedniego wzoru w sieciówce? Poszukaj na innych stronach. Jeśli i to się nie uda, postaraj się sam wykonać projekt i zlecić odpowiedniej firmie stworzenie nadruku na koszulce. Taki prezent na pewno będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Na twarzy nastolatki na pewno pojawi się uśmiech, a ty zarobisz ogromnego plusa! 

Nadruk na koszulce z motywem z ulubionego serialu 

Nie musi być to oczywisty print np. czarodziejska czapka, czy okrągłe okulary – po nich wiesz, że jest to koszulka fana Harry’ego Pottera. Producenci coraz częściej stawiają na oryginalne i ciekawe motywy, które nie są oczywiste dla każdego. Musisz być większym geekiem, aby zrozumieć nadruk, lub napis na koszulce. To ciekawa opcja dla fanów seriali, filmów i książek. 

Jeśli nastolatka jest fanką popularnych filmów i seriali np. z serii Marvel, Star Wars, Harry Potter, czy Stranger Things, to ciekawy nadruk nie będzie trudny do znalezienia. 

Żaden z nadruków co Ciebie nie przemawia i chcesz zrobić oryginalny prezent? Postaw na własny nadruk, który wykonasz u profesjonalistów. 

“Matching” koszulki dla nastolatki i jej przyjaciółki 

Szukasz ciekawej propozycji na prezent dla swojej przyjaciółki? Możesz wybrać nadruk, który będzie pasował do drugiej koszulki w zestawie. Znajdziesz wiele opcji, gdzie nadruki są dopasowane do siebie np. “Best” “Friends”, “Blondie” “Brownie”. Twoja przyjaciółka może mieć koszulkę z jednym napisem, a ty z drugim. To ciekawy pomysł na podarek, który na pewno zawęzi waszą przyjaźń jeszcze bardziej. 

A może macie swoje własne powiedzonka, czy “inside jokes”, które możesz wykorzystać, jako print na koszulce? Wykonaj własny nadruk i stwórz wyjątkowy i śmieszny prezent. 

Minimalistyczna koszulka z napisem 

Nadruk nie musi być zawsze duży i zajmować większość koszulki. Teraz popularne są ubrania z minimalistycznymi napisami. Najczęściej jest to jedno słowo w języku angielskim. Taki prezent, nastolatka będzie mogła założyć, jako bardziej casualowa część outfitu, lub elegancką. Krótki wartościowy napis, może znaczyć więcej, niż krzykliwy i duży print.

Koszulki z własnym nadrukiem

A może nie warto korzystać ze sprawdzonych wzorców? Nadruki na koszulkach to idealna okazja, by popisać się własną inwencją. W wielu sklepach stacjonarnych i internetowych jest dziś dostępna usługa nadrukowania na odzież własnoręcznie zaprojektowanych obrazków lub napisów. Takie rozwiązanie ma dwie podstawowe przewagi nad wyborem koszulki, która już znajduje się na sklepowej półce.

napisy na koszulkach

Pokuś się o koszulkę, której nie będzie miał nikt – wybierz własny nadruk. Źródło strony: Strona sklepu Szafa Informatyka.

Po pierwsze, korzystając z takiej możliwości nie będziemy niczym ograniczeni. Dotyczy to zarówno układu nadruku i treści napisu, jak i rodzaju koszulki, która zostanie nimi ozdobiona. Możemy dobrać własny kolor i fason, byle materiał nadawał się do wykonania wydruku. Na szczęście profesjonalne firmy wykonują je kilkoma metodami, więc któraś z nich z pewnością sobie poradzi.

Druga zaleta zindywidualizowanych koszulek z napisami to możliwość umieszczenia na nich własnoręcznie wybranego przesłania czy sentencji. Czasami umiejętnie przekazane w ten sposób zdanie może zostać lepiej zapamiętane niż nawet najdłuższy wywód, a koszulka z takim napisem może stać się wyjątkową pamiątką.