Wnętrza

Wybieramy lampę do salonu – zainspiruj się!

Umeblowanie współczesnego salonu mogłoby się wydawać proste, ale dobranie odpowiednich dodatków nie zawsze takie jest. Jeżeli udało się skomponować wymarzone meble w nowoczesnym stylu, to warto podkreślić je oświetleniem, które w zależności od rodzaju i typu, może zupełnie odmienić, lub jedynie podkreślić wybrane elementy wnętrza.

Bez względu na wybrane źródła światła warto zadbać o to, żeby była to dodatkowa, a czasem nawet główna ozdoba pomieszczenia.

Lampy industrialne

Lampy w stylu industrialnym szczególnie dobrze prezentują się właśnie jako główna ozdoba wnętrza. Surowe wykończenie niezwykle dekoracyjnych żarówek Edisona sprawdzi się zarówno przy lampach stojących przy kanapach lub w rogach pomieszczeń, jak i w postaci głównej, wiszącej lampy zawieszonej na ciemnym, metalowym łańcuchu.

Lampy industrialne  przyciągają wzrok metalowymi komponentami, które nadają im mocnego, charakterystycznego wyrazu, jakiego nie da się uzyskać w żadnym innym stylu. Metalowe rurki tworzące korpus żyrandoli, kinkietów i lamp podłogowych bez wątpienia zachwycają. Proste, gwintowane łączenia oraz surowe gniazda na żarówki świetnie sprawdzą się w domach osób, dla których liczy się przede wszystkim oryginalność.

Lampy loftowe doskonale oddają industrialność w każdym swoim komponencie. Metalowe klosze – zarówno pełne, jak i ażurowe stwarzają surowy, ale bardzo atrakcyjny dla pomieszczenia klimat. Zawieszone na łańcuchu w metalicznym, matowym, miedzianym , szarym lub czarnym kolorze dopasują się do wyszukanego projektu wnętrza.

Wnętrze retro

Wiele lat temu instalacja elektryczna była prowadzona na, a nie pod tynkiem. Na ścianach wnętrz widniała więc pajęczyna przewodów, które niekoniecznie w tamtych czasach były postrzegane jako coś, co poprawia wygląd domu – wręcz przeciwnie. W dzisiejszych czasach zdecydowanie się na taką instalację może być strzałem w dziesiątkę, a lampy w stylu industrialnym będą do tego idealnym dopełnieniem.

Nie jest powiedziane, że lampy loftowe powinny mieć zawsze żarówki na wierzchu – mimo, że są one ozdobą nie zawsze będą pasować do każdego wnętrza. Kupując lampę trzeba wziąć pod uwagę kolorystykę pokoju, meble, ściany i osobiste potrzeby. Lampa kula stworzona z metalicznego, miedzianego w kolorze materiału, zawieszona nad stołem w jadalni będzie się świetnie wpasowywać zarówno do jasnych, delikatnych mebli i drewna jak i do ciemnego pomieszczenia z czerwoną ścianą.