Zdrowie i uroda

Srebro vitacolloids – co to jest srebro koloidalne i gdzie je znajdziemy?

Przeglądając oferty sklepów z naturalnym wsparciem dla zdrowia natrafiamy na wiele nazw, które słyszymy po raz pierwszy w życiu. Srebro vitacolloids nic Ci nie mówi? Często nazywa się je bardziej swojsko – srebrem koloidalnym. Co to za substancja? Jak wykorzystuje ją medycyna? Przeczytaj nasz krótki artykuł na temat srebra vitacolloids, a nie będzie miało przed Tobą tajemnic!

Srebro koloidalne – co to jest?

Kolejna czasami spotykana nazwa srebra vitacolloids to nanosrebro. Wzięła się od wielkości cząsteczek srebra tworzącego ten rodzaj suplementu – niedostrzegalne gołym okiem. Cząsteczki o średnicy mniejszej niż 100 nm są tak niewielkie, że ciężko to sobie nawet wyobrazić! Te drobiny zawieszone są w cieczy, ciecz jest zaś białkiem albo żelatyną.

Wykorzystywanie właściwości srebra ma bardzo długą historią – już od starożytności wiedziano, że ten metal ma bardzo szerokie właściwości. Używano go jako naturalny antybiotyk przydatny w gojeniu ran. Jeszcze w dwudziestym wieku – od lat 20. do 70. – funkcjonowało jako podstawa terapii poparzeń, wrzodów i wszelkiego rodzaju ran. Infekcja w tych czasach (jak i w obecnych, jeżeli bardzo zaniedbamy sprawę) mogła skończyć się śmiercią!

Jak się stosuje nanosrebro?

Jeśli chodzi o wspomaganie się srebrem koloidalnym w codziennym życiu, należy z całą mocą podkreślić, że nie wolno stosować go doustnie! Przed laty pojawiały się ,,trendy” na wewnętrzną suplementację srebrem w celu zwiększenia odporności, ale jej skuteczność nie tylko nie jest potwierdzona naukowo, a połykanie srebra może być wręcz toksyczne! Jednym z popularnych trendów było choćby picie srebra, kończące się chorobą zwaną srebrzycą. Jej charakterystycznym objawem jest niebieska skóra.

Srebro koloidalne a bakterie – kiedy sięgnąć po preparaty z nim?

Jak łatwo się domyślić, srebro vitacolloids jest warte uwagi z racji na swoje właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze. Drobnoustroje mu niestraszne, toteż dorobiło się szerokiego zastosowania w różnych dziedzinach medycyny. Więcej informacji i jego zaletach znajdziesz na https://sportodzywki.pl/suplementy.

Nanosrebro to substancja obecna w kroplach do oczu, używanych przy leczeniu zapalenia spojówek. Znajdziemy je także w maściach poprawiających gojenie ran, plastrach i dermatologicznych lekach. Tak ciężkie przypadłości jak trądzik różowaty wymagają stałej pielęgnacji i eliminowania każdego drobnoustroju ,,w zasięgu” często rozdrapanych, a nawet krwawiących ran po krostach. Będąc chorym srebro vitacolloids należy oczywiście stosować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym terapię.

Srebro vitacolloids – czy jest bezpieczne i skuteczne?

Biorąc pod uwagę jak istotne w dawnej medycynie było srebro koloidalne, a także aktualne badania nad tym suplementem, możemy z pewnością powiedzieć, że srebro koloidalne jest skuteczne. Działa nie tylko szeroko, ale wręcz skuteczniej niż część antybiotyków wynalezionych we współczesnych czasach. Walka z bakteriami polega tu nie tyle na eliminacji samego drobnoustroju, ale związków chemicznych potrzebnych mu do przeżycia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat oddziaływania srebra na organizm odwiedź https://sportodzywki.pl.

Co do bezpieczeństwa srebra koloidalnego – w przypadku prawidłowego zewnętrznego stosowania nie odnotowano efektów ubocznych. Nanosrebro o nie tylko skuteczny sposób na walkę z drobnoustrojami, ale być może wręcz bezpieczniejszy niż niektóre antybiotyki nowej generacji. 

Jeszcze raz podkreślamy, że srebro vitacolloids nie może być stosowane wewnętrznie! Żadna alternatywna terapia z piciem srebra w roli głównej nie jest zasadna ani zdrowa. trzeba też pamiętać, że kupując każdy preparat dermatologiczny należy wybierać tylko sprawdzonych producentów i sklepy oferujące asortyment przebadany pod każdym kątem.