Porady

Jak dbać o odzież z nadrukiem? – praktyczne rady i wskazówki

Nadruk na bluzach i koszulkach jest coraz częściej stosowanym sposobem dekorowania odzieży. Dzięki niemu można w łatwy sposób nanieść na ubrania ciekawe motywy i wzory, od napisów, poprzez podobizny przedmiotów, aż po ludzkie twarze. Szukając interesujących ubrań, najczęściej sięgamy po te, które mają na sobie nieszablonowe nadruki. Wybierając taką odzież niezwykle ważne jest odpowiednie jej pielęgnowanie. Co to oznacza w praktyce? Jak dbać o odzież z nadrukiem? O czym warto piorąc, susząc oraz prasując bluzy i koszulki z nadrukiem? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części tekstu!

Jak dbać o odzież z nadrukiem?

Kupując ubrania znakowane różnorodnymi nadrukami, często nie myślimy o tym, że wymagają one specjalnej pielęgnacji, która pozwoli im zachować świetny wygląd na dłużej. Zazwyczaj nadruki, znajdujące się na odzieży są wielokolorowe, białe lub czarne. O ile w tym ostatnim przypadku nie musimy się martwić o zabarwienie nadruku, o tyle przy dwóch pierwszych rodzajach jest to niezwykle istotna kwestia. Ponadto kupując białe koszulki z kolorowymi nadrukami także należy wziąć pod uwagę, że mogą one zmienić pierwotny kolor naszego ubrania. Jak zatem dbać o odzież z nadrukiem?

O czym pamiętać piorąc ubrania z nadrukiem?

Chcąc kupić ubrania z nadrukami, musimy pamiętać, że wymagają one specjalnej pielęgnacji. Co to oznacza? Jak dbać o odzież z nadrukiem? Otóż, zanim włożymy odzież do pralki automatycznej, powinniśmy sprawdzić informacje zawarte na metce. Producenci muszą poinformować konsumentów, w jakich warunkach odświeżać odzież, by nie uległa ona zniszczeniu oraz nie zafarbowała innych ubrań. Najczęściej znajdziemy tam informację o tym, że stroje można prać w pralce, jednak w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni. Producenci często nie zamieszczają informacji dotyczącej prędkości wirowania, która także ma wpływ na stan pranej odzieży. Jeśli mamy obawy dotyczące odświeżania ubrań na wysokich obrotach, lepiej nastawić pralkę na 400 obrotów na minutę. Takie ustawienia są delikatne, dzięki czemu nasza odzież zachowa świetny wygląd na dłużej.

Jak należy suszyć odzież z nadrukiem?

Kolejną kwestią związaną z pielęgnacją odzieży z nadrukami jest jej suszenie. Tutaj pojawia się więc pytanie, czy można źle suszyć ubrania? Oczywiście, że tak! Odzież z nadrukami najczęściej zaliczana jest do ubrań delikatnych, które należy suszyć w odpowiedni sposób. Jak suszyć odzież z nadrukiem? Najlepszym sposobem jest suszenie przy pomocy pralko-suszaki, jeśli jednak nie posiadamy takiego sprzętu w domu, możemy również zawiesić strój na sznurku na pranie, jednakże w określony sposób. Należy zwrócić uwagę na to, by nadruk nie był zgięty podczas suszenia. Mogłoby to spowodować jego popękanie, co za tym idzie dosyć nieestetyczny wygląd. Jak suszyć ubrania z nadrukiem rozwieszając je na sznurku? Najlepiej przerzucić przez sznurek tylko niewielką ilość materiału znajdującego się u dołu ubrania i tak powstałą zakładkę spiąć spinaczem do prania. W taki sposób nadruk znajdujący się na naszej odzieży będzie cały czas wyprostowany, a co za tym idzie, pozostanie w niezmienionym stanie.

Na co zwrócić uwagę podczas prasowania ubrań z nadrukami?

Ostatnią czynnością związaną z dbaniem o nienaganny wygląd odzieży z nadrukami jest jej prasowanie. Tutaj także należy zapoznać się ze wskazaniami producenta. Odzież, którą można nabyć w https://www.printsc.pl zawiera na metkach, wszystkie wytyczne dotyczące prasowania. Oprócz tego, warto wiedzieć, że ubrania posiadające nadruki, należy prasować na lewej stronie. Najlepiej także nie najeżdżać gorącym żelazkiem na nadruk, ponieważ możemy go przytopić, przez co odzież nie będzie wyglądała zbyt dobrze. Jeśli ubranie jest pogniecione w miejscu nadruku, należy położyć na obrazku ręcznik papierowy i dopiero, po wykonaniu tej czynności możemy delikatnie uprasować nieestetycznie wyglądające miejsce.