Moda

Odzież firmowa dla kobiet. Na co postawić, na co uważać?

Przy zakupie ubrań zwracamy uwagę na wiele kwestii. Bierzemy pod uwagę modę i aktualne trendy, funkcjonalność materiałów tworzących odzież czy też to, jak ubrania pasują do konkretnych okazji. Niezwykle istotnym aspektem pozostaje jednak również dopasowanie ubrań do sylwetki. O ile jeszcze n 20 lat temu choćby wśród garniturów dominowały luźne modele, które nie przylegały zbyt blisko do ciała, o tyle dziś sytuacja jest zupełnie inna. By zaś dobrze dopasować wymiary ubrań do współczesnych standardów konieczne jest korzystanie z odpowiednich fasonów. Podobnych zasad należy przestrzegać przy wyborze ubrań firmowych. Największe problemy mogą mieć z nimi kobiety, na których tak zwane “uniwersalne” modele ubrań nie będą leżeć najlepiej. Wiele z nich jest wyposażone w nadruki na odzież, które będą się marszczyć, jeśli rozmiar stroju nie będzie odpowiedni. Jaka powinna być odzież firmowa dla kobiet? Na jakie elementy strojów warto się więc zdecydować, by zadbać o elegancki wygląd zatrudnionych w firmie pań?

Dlaczego warto postawić na ubrania firmowe?

Ubrania firmowe mogą pełnić różnego rodzaju funkcje. Ich użytkownikami bywają bowiem zarówno pracownicy firmy, jak i osoby postronne. T-shirty z nadrukiem damskie, na których widnieje logotyp przedsiębiorstwa mogą bowiem być używane jako ubrania reklamowe czy promocyjne i rozdawane partnerom czy klientom, a także służyć jako podarunki w czasie eventów promocyjnych.

Już samo noszenie ich przez pracowników może jednak owocować kilkoma korzyściami. Pierwsza to pewność, że każda z zatrudnionych osób będzie zawsze ubrana odpowiednio do pełnionej przez siebie funkcji. Druga to profesjonalne wrażenie, jakie firmowe stroje z dyskretnie wkomponowanym logo robią na wszystkich odwiedzających firmę. Kolejnym ważnym aspektem jest atmosfera w zespole – pracownicy korzystający z tego samego asortymentu ubrań nie będą zajmować się plotkami na temat strojów kolegów i koleżanek, praca powinna być więc bardziej wydajna. Wreszcie ubrania firmowe, zwłaszcza te z bardziej eleganckich kolekcji, to podniesienie prestiżu firmy.

Jakie damskie ubrania firmowe warto kupić?

Aby jednak wszystkie te zalety urzeczywistnić i realnie z nich skorzystać, należy postawić na ubrania skrojone pod damską sylwetkę. Jakie damskie ubrania firmowe warto wybrać? Koszule, swetry, polary Regatta czy nawet koszulki przeznaczone dla panów na kobietach rzadko będą bowiem dobrze leżeć. A w takim przypadku nici z dobrej atmosfery czy profesjonalnego wizerunku firmy – bycie obsługiwanym czy przyjmowanym w biurze przez osobę w zdecydowanie zbyt obszernych ubraniach jest raczej zaprzeczeniem takich zysków.

W związku z tym nie ma sensu próbować szukania uniwersalnych rozmiarów – zdecydowanie najlepiej postawić na damskie kolekcje ubrań firmowych. Oferuje je dziś wiele firm. Jakie damskie ubrania firmowe będą wyglądać elegancko? Za najbardziej eleganckie uchodzą dopasowane damskie koszule biznesowe premium. By prezentowały się maksymalnie efektownie, warto wybrać takie z wysokiej jakości bawełny, z zaszewkami na plecach, które sprawiają, że odzież firmowa dla kobiet świetnie się układa. Na nieco niższej półce leżą koszule branżowe i pracownicze. Również i one są jednak dostępne w damskich krojach i powinny dobrze wpłynąć na prezencję oraz komfort kobiet zatrudnionych w firmie.

Ciekawym wyróżnikiem i uzupełnieniem damskiego stroju firmowego mogą być apaszki. Świetnie będą prezentować się gładkie apaszki z satyny, najlepiej w kolorze kontrastującym z kolorem koszuli. Na apaszkach, podobnie jak na innych ubraniach firmowych, można umieścić logo przedsiębiorstwa – w tym przypadku przede wszystkim w formie haftu.

Odzież firmowa dla kobiet nie tylko do biura

Powyższe propozycje dotyczą przede wszystkim kobiet pracujących w biurze. Ubrania firmowe można jednak przygotować również dla pracownic wysyłanych w delegacje lub tych, które przynajmniej część obowiązków spełniają na świeżym powietrzu. W tym przypadku niezastąpiony może okazać się damski softshell, który z powodzeniem będzie służyć wiosną czy jesienią, a nawet w czasie łagodnej zimy. Damskie modele są taliowane i będą świetnie układać się na tułowiu.

Również w tym przypadku warto poświęcić dodatkową chwilę na wybór odpowiedniego rozmiaru i kroju – fason przeznaczony dla panów będzie bowiem krępował ruchy kobietom i sprawiał, że daleko będzie im od komfortowej pracy czy podróży. Oczywiście na softshellu można również wykonać znakowanie. Zwykle wykonuje się je na lewej piersi lub ramieniu, czasami także na plecach.