Zdrowie i uroda

Geniusz w pigułce – jakie suplementy wspomagają pracę mózgu?

Umysł jak brzytwa – komu się nie przyda? Aby poprawić swoją pamięć, koncentrację i zdolność do nauki nowych rzeczy warto sięgnąć po wsparcie do ofert sklepów oferujących suplementy wspomagające pracę mózgu. Jakie jednak wybierać z szerokiego asortymentu, by od razu trafić właściwie? Przeczytaj nasz artykuł a pozbędziesz się wątpliwości

Kwasy omega – preparaty wspomagające pracę mózgu

Czy wiedziałeś, że aż 60% mózgu to w istocie tłuszcz? Kwasy tłuszczowe nienasycone kształtują najważniejszy organ w naszym ciele, nie można więc mieć wątpliwości, że są to suplementy wspomagające pracę mózgu. Nasze ,,centrum dowodzenia” nie jest zdolne do ich samodzielnej produkcji, niezbędne jest więc zadbanie o dietę. Spożywanie tłustych ryb – śledzi, łososia czy makreli – pozwala uzupełniać zapotrzebowanie, ale z reguły nie jemy ryb zbyt często z racji kosztów, czy też ze względu na zanieczyszczenia wód na całym świecie. Warto więc sięgnąć po specjalistyczne preparaty suplementacyjne.

Jak przyjmować kwasy omega, popularne preparaty wspomagające pracę mózgu? Dostaniemy je zarówno w formie wygodnych tabletek jak i olejów. Naturalne oleje, najlepiej tłoczone na zimno, mają cały wachlarz prozdrowotnych właściwości. Należy do nich właśnie bogactwo kwasów omega 3, 6 i 9.  Szczególnie warte zainteresowania są naturalne oleje wysokiej klasy, jak rzepakowy (nie najtańszy prosto z supermarketu!), z wiesiołka, czosnku czy olej rydzowy. Poza tym, zdrowe tłuszcze pozyskać można też z orzechów i nasion, na przykład konopii.

Bardzo wartościowy jest oczywiście sam tłuszcz rybi – tran możemy połknąć w tabletce lub wylać odrobinę na łyżeczkę. Nie jest co prawda przyjemny w smaku – wielu z nas kojarzy te preparaty wspomagające pracę mózgu z dzieciństwa i to aż za dobrze – ale za to dzięki niemu odczujemy wzrost sprawności intelektualnej, a to jest warte skrzywienia się!

Adaptogeny – suplementy wspomagające pracę mózgu

Adaptogeny są roślinami, które powinny zainteresować każdego chętnego do poprawy swojego ogólnego samopoczucia, w tym zdolności poznawczych. Te w stu procentach naturalne substancje pomagają nam, zgodnie ze swoją nazwą, zaadaptować się do otoczenia głównie pod względem psychicznym.

Ashwagandha, pieprzyca peruwiańska (korzeń maca, żeń-szeń peruwiański) bakopa drobnolistna, gotu kola, żeń-szeń koreański i wiele więcej – te dobroczynne dary natury znajdziemy w sklepach z naturalnymi produktami. Te suplementy wspomagające pracę mózgu poprawiają pamięć, koncentrację, a także – co niezwykle cenione przez każdego stosującego – podwyższają odpornośc na stres. Dzięki adaptogenom dobranym do swoich potrzeb raz na zawsze pożegnamy się z problemem bezsenności, braku energii i lukami w pamięci. Zachęcamy do zgłębienia tematu adaptogenów i dopasowaniu odpowiedniego preparatu do swoich potrzeb – komu z nas nie przyda się przynajmniej redukcja stresu? Adaptogeny to preparaty wspomagające pracę mózgu w formie tabletek i kapsułek, ale także kropli.

Kofeina – gdy trzeba szybko zwiększyć obroty

Kwasy omega i suplementacja adaptogenów potrzebują dłuższej chwili, by ich suplementacja przyniosła efekty. W przyszłym tygodniu masz ważny egzamin? Kończy się czas na realizację projektu, który jest jeszcze w powijakach? Nie możesz się na niczym skupić? Mała czarna może w takich chwilach naprawdę uratować życie. W supermarketach znajdziemy wiele napojów energetycznych, ale nie zachęcamy do ich spożywania – są pełne mało zdrowych substancji. O wiele lepiej wspomagać się wysokiej jakości kawą, ale także suplementacją kofeiny w tabletkach. To szybka, naturalna poprawa jasności umysłu na czas pracy czy nauki. Pamiętajmy, by kofeinę przyjmować z umiarem, wtedy gdy naprawdę potrzebujemy poprawy wydajności mózgu – nie zastąpi ona zdrowego snu i diety. Niemniej, wysokiej jakości kofeina z naturalnych suplementów jest dobrym rozwiązaniem okazjonalnym lub przejściowym – na czas dopóki nie odczujemy wymiernych efektów suplementacji tłuszczów czy adaptogennych roślin.

Wybierając preparaty wspomagające pracę mózgu zawsze stawiaj na zaufane sklepy. Nie staraj się oszczędzać na zdrowiu – to najdroższa możliwa oszczędność! Wybieraj tylko sklepy i producentów wiedzących co oferują, których misją jest dostarczenie Ci najlepszych preparatów, a nie po prostu zarobienie pieniędzy!