Moda

Czy z pomocą biżuterii jesteśmy w stanie podkreślić kolor swoich oczu?

Wiele kobiet stara się na co dzień podkreślać makijażem kolor swoich oczu. Dzięki temu tęczówki nabierają głębszej i intensywniejszej barwy, a nasz wzrok przyciąga uwagę każdego. Warto jednak wiedzieć, że taki efekt uzyskamy nie tylko odpowiednio dobierając kosmetyki. Istotny jest także odcień ubrań czy dodatków. Jednak czy da się podkreślić kolor oczu poprzez dobrze dobraną biżuterię? Sprawdź!

Czy biżuteria może podkreślić kolor oczu?

Większość z nas pewnie już nie raz zastanawiała się, czy np. biżuteria z kamieni jest w stanie podkreślić kolor naszych oczu. Okazuje się, że jak najbardziej. Intensywniejszy odcień tęczówki zawdzięczamy bowiem w głównej mierze dodatkom, które okalają naszą twarz. Dobrze dobierając naszyjniki z kamieni szlachetnych czy każdy inny rodzaj zawieszek na szyję, sprawimy, że nasz wzrok będzie wyglądał nieco inaczej niż do tej pory. Warto pamiętać także o odpowiednich kolczykach. Nawet najdrobniejsze ozdoby w uszach są w stanie wydobyć nieco koloru z naszych oczu. Jeśli więc zależy nam na takim efekcie, należy zawsze zakładać kolorowe wkrętki czy barwny naszyjnik. Perły oraz kamienie sprawdzą się w większości przypadków zdecydowanie najlepiej.

Jaką biżuterię wybrać do swoich oczu?

Oczy brązowe

Posiadaczki brązowych oczu mogą zdecydować się na rozmaitą biżuterię. Ten kolor tęczówki pięknie podkreśla bowiem wiele innych barw. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ozdoby wykonane z bursztynu. Klejnot ten przybiera najczęściej nietuzinkowe odcienie i stanowi idealnie uzupełnienie urody brązowookich pań. Należy także pamiętać o złocie, zarówno klasycznym, jak i tym wpadającym np. w róż. Wśród dodatków warto szukać także fioletowych, zielonych oraz szarych kamieni. Początkowo zakup biżuterii może okazać się bardzo ciężkim zadaniem, jednak z każdym kolejnym razem będziemy już mniej więcej wiedziały, co w naszym przypadku sprawdza się najlepiej.

Oczy niebieskie

Kobiety niebieskookie powinny natomiast w głównej mierze stawiać na srebrną biżuterię. Jest to bowiem odcień harmonizujący dla takiej tęczówki, dlatego podkreśli niemalże każde oko oraz doda mu niesamowitej głębi. Aby jednak nie znudzić się zbyt szybko takimi klasycznymi dodatkami, warto kupić kilka kolorowych zawieszek. Wspaniale uzupełnią one każdą stylizację oraz urozmaicą wygląd srebrnego łańcuszka. Najlepiej rozejrzeć się za kamieniami czy klejnotami w odcieniach takich jak: pomarańcz, zieleń, grafit czy miedź. Taka sama zasada dotyczy również oczywiście kolczyków.

Oczy zielone

Wiele pań uważa, że zielone oczy są bardzo ciężkie do podkreślenia. Oczywiście wszystko zależy od intensywności odcienia, jednak w większości przypadków zadanie jest dosyć proste. Wystarczy bowiem sięgać po wszystko co charakteryzuje się brązową, miedzianą, fioletową czy też turkusową barwą. Z zielenią pięknie współgra także kolor oliwkowy. Idealnym rozwiązaniem będzie więc biżuteria wykonana z agatu, kwarcu, ametystu czy turkmenitu. W zbiorach nie może również zabraknąć pięknego malachitu czy ozdób z kamienia zwanego bawolim okiem.

Oczy szare

Posiadając szare oczy, musimy dokładnie przyjrzeć się swojej tęczówce. W wielu przypadkach znajdziemy w niej bowiem domieszkę zieleni czy błękitu. Czasami łatwo dostrzec wokół źrenicy brązowe bądź miedziane otoczki. Biżuterię należy więc dobrać w zależności od tego, który z wymienionych kolorów występuje w zdecydowanej przewadze. Podczas zakupów z pewnością przyda się więc mała „ściąga” znajdująca się nieco wyżej.