Zdrowie i uroda

Modny manicure w chłodnych odcieniach

Wiele kobiet, czasem nawet nieświadomie, dobiera kolor manicure do warunków atmosferycznych panujących za oknem. Z tego właśnie powodu latem chętniej sięgamy po jaskrawe, neonowe barwy, a zimą stawiamy na zdecydowanie chłodniejsze i delikatniejsze tony. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji na ciekawy i olśniewający manicure w stonowanych kolorach.

Ponadczasowy błękit

Posiadając zestaw do hybryd Indigo bądź jakikolwiek inny set do manicure, możemy być pewne, że wykonamy perfekcyjne paznokcie hybrydowe. Jeśli jednak nie mamy na nie pomysłu, zawsze warto zdecydować się na klasykę, jaką jest ponadczasowy błękit. Płytka pokryta takim odcieniem wygląda bardzo efektownie, a odpowiednio dobrany ton sprawi, że nikt nie oderwie wzroku od naszych dłoni. Do jasnoniebieskiego lakieru warto dobrać m.in. biel bądź srebro. Takie kolory będą ze sobą idealnie współgrać, a my stworzymy piękne paznokcie, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu. Wystarczy bowiem np. pomalować cztery paznokcie błękitem, a jeden iskrzącym srebrem. I gotowe!

Niezawodna szarość

Szarość na paznokciach niekiedy kojarzy się nam z nudą i mało efektownym manicurem. Należy jednak pamiętać, że to jeden z najchętniej wybieranych kolorów w okresie zimowym. Jest bowiem bardzo elegancki, a szeroka gama barw sprawia, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Możemy przebierać między jasnymi subtelnymi tonami bądź odcieniami zbliżonymi niemalże do czerni. Jeśli jednak mimo wszystko boimy się nieciekawego efektu końcowego, zawsze warto zdecydować się na paznokcie syrenki. Posypując lakier hybrydowy specjalnym pyłkiem, stworzymy piękny błyszczący manicure.

Intrygujący fiolet

Ciekawe i intrygujące odcienie lakierów hybrydowych znajdziemy między innymi w ofercie Indigo. Kolory, po które chętnie sięgamy w okresie zimowym, to zdecydowanie najróżniejsze fiolety. Tak jak w przypadku szarości, możemy wybierać między jasnymi odcieniami takimi jak np. lilia czy fiołek bądź postawić na nieco bardziej drapieżne, ciemniejsze tony. Malując paznokcie na takie właśnie kolory, warto pamiętać, że nie zawsze pasują do nich bardzo efektowne zdobienia. Jeśli jednak nie lubimy nudy na paznokciach, możemy zdecydować się na wybór brokatowego lakieru hybrydowego. Pokrywając nim płytkę, dostrzeżemy miliony małych opiłków, które będą się pięknie mienić zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym.

Przygaszona zieleń

W ciągu kilku ostatnich lat bardzo popularnym odcieniem lakierów hybrydowych stała się zieleń. Najchętniej sięgamy po tak zwaną butelkową barwę, jednak coraz częściej decydujemy się także na nieco przygaszony ton. Jeśli wybierzemy kolor, który zmienia swoją barwę w zależności od tego, jak dużo światła pada na płytkę, nasze paznokcie będą wyglądać bardzo intrygująco. Taki lakier „kameleon” sprawi, że nigdy nie będziemy mieć go dość i zawsze z chęcią do niego wrócimy.