Podróże

Nie tylko zabytki. Największe rozrywkowe atrakcje Krakowa

Kraków to jedno z najstarszych polskich miast. Pod Wawelem niemal na każdym kroku można natknąć się na historyczne pamiątki i niezwykłe budynki związane z dziejami Polski. Dziś stolica Małopolski oferuje jednak również wiele atrakcji, które nie są związane z ze zwiedzaniem zabytków, a ściągają pod Wawel turystów, którzy wypełniają tamtejsze hotele. KrakówKazimierz, Stare Miasto, Podgórze – ciekawych miejsc nie brakuje nie tylko w ścisłym centrum miasta.

Kluby, puby, restauracje

W centralnych dzielnicach Krakowa znajdziemy mnóstwo lokali, w których można smacznie zjeść, spróbować lokalnych trunków czy posłuchać muzyki na żywo. Nie brakuje tam restauracji i pubów serwujących tradycyjne polskie potrawy czy wyroby lokalnych browarów. Szczególną sławą cieszą się na przykład zapiekanki, które można dostać na Placu Nowym na Kazimierzu, czy kiełbaski spod Hali Targowej. Po smacznej kolacji można zostać w centrum miasta i potańczyć w jednym z krakowskich klubów, które zachęcają do wejścia różnymi rodzajami muzyki.

Escape roomy i domy strachów

Pod Wawelem coś dla siebie znajdą również ci, którzy lubią się bać i rozwiązywać zagadki. W krakowskich kamienicach nie brakuje bowiem domów strachów oraz escape roomów. Tematyczne pomieszczenia kuszą śmiałków, którzy chcą wypróbować swoje nerwy i sprawdzić się w roli szukającego wyjścia z pomieszczenia Sherlocka Holmesa. To miejsca, które najlepiej nadają się dla kilkuosobowych grup.

Atrakcje nad wodą

Latem w Krakowie można również wypocząć nad wodą. Jednym z najpopularniejszych akwenów w granicach Krakowa jest zalew Bagry, który powstał w wyniku zalania dawnych wyrobisk żwirowych. Mieszkańcy miasta i turyści latem mogą korzystać z tamtejszego kąpieliska, na terenie zalewu znajduje się też przystań żeglarska – to krakowski ośrodek sportów wodnych. Tuż przy granicy Krakowa leży z kolei zalew zwany Kryspinowem, który również stanowi atrakcyjny teren dla plażowiczów. Przez cały rok w mieście można też korzystać z Parku Wodnego. Wizyta w tym miejscu pozwala zarówno wypocząć, jak i spróbować emocjonujących zjazdów zjeżdżalniami.

Dla aktywnych

Miłośnikom aktywnych form spędzania wolnego czasu Kraków oferuje jeszcze kilka innych atrakcji. Pod Wawelem można na przykład wybrać się do parku trampolin i przez kilkadziesiąt minut próbować różnych akrobacji. Inną możliwością jest pokonywanie umieszczonych kilka metrów nad ziemią tras w parku linowym. Atrakcją dla większych grup i okazją do rywalizacji w wyjątkowej scenerii będzie z kolei z pewnością wypad na paintball.

Dobra baza noclegowa

Atutem Krakowa, który pozwala w pełni korzystać z oferowanych przez miasto atrakcji, jest świetnie rozwinięta baza noclegowa. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “hotele Kraków Kazimierz” czy uzupełnić je o nawę innej części miasta, by znaleźć ciekawe miejsce na zakwaterowanie. Na Kazimierzu wypoczynek w komfortowych warunkach zapewnia usytuowany w stylowej kamienicy hotel Regent, otoczony licznymi kafejkami i restauracjami.