Wnętrza

Jakie wybrać osłony przeciwsłoneczne do gabinetu lekarskiego

Gabinety lekarskie powinny być w szczególny sposób chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem. Zbyt jasne i przegrzane pomieszczenie negatywnie wpływa na pacjentów, wśród których przeważają ludzie starsi. W gabinetach lekarskich musi być także zapewniony najwyższy poziom prywatności, aby dać ludziom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Oto kilka wskazówek, które ułatwią najlepszy wybór osłon okiennych, które sprostają wszystkim wymaganiom.

Postaw na wysoką jakość osłon okiennych

Są takie miejsca, w których trzeba postawić na najwyższą jakość osłon okiennych. Przegrzane pomieszczenia, w których panują zbyt wysokie temperatury, bardzo negatywnie wpływają na pracę lekarzy i na samopoczucie pacjentów. Nadmierne nasłonecznienie obniża zdolność koncentracji, podrażnia oczy, może też przyczyniać się do problemów z właściwym krążeniem. W gabinetach lekarskich nie powinno dochodzić do takich sytuacji, dlatego już na etapie projektu pomieszczeń, w których będą przyjmowani pacjenci, warto pomyśleć o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej. 

Wymagania stawiane osłonom okiennym w gabinetach lekarskich

Oto najważniejsze wymagania, jakie mają spełniać osłony okienne w gabinecie lekarskim:

  • idealne dopasowanie do wystroju wyposażenia gabinetu lekarskiego
  • zapewnienie optymalnej prywatności
  • najwyższy poziom ochrony przed oślepiającym światłem promieni słonecznych
  • utrzymanie wewnątrz przyjemnej temperatury
  • energooszczędność

Zalety osłon okiennych wybieranych do gabinetów lekarskich

Najpopularniejszymi osłonami okiennymi wybieranymi do gabinetów lekarskich są żaluzje pionowe oraz plisy. Są to modele, które idealnie się sprawdzają w wymagających warunkach. Przede wszystkim można je łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu będą się zawsze prezentować elegancko i świeżo. Wszelkie środki dezynfekujące, czy wilgoć nie powodują na żaluzjach pionowych i plisach przebarwień lub odkształceń. Wysokiej jakości osłony okienne wykonane są z niepalnego materiału. Dzięki łatwemu sterowaniu lamelami żaluzji pionowych oraz prostym mechanizmem w plisach jesteś w stanie decydować o tym, jaka ilość światła słonecznego ma wpadać w danej chwili do wnętrza gabinetu lekarskiego. Dzięki takim modelom osłon okiennych można zapewnić pacjentom najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Kolejną zaletą plis oraz żaluzji pionowych jest ich funkcja termoizolacyjna. Latem skutecznie zatrzymują ciepłe powietrze na zewnątrz, utrzymając w pomieszczeniu niższą temperaturę. Jeśli zamontujesz w oknach gabinetu lekarskiego osłony z aluminiową warstwą ochronną, możesz ograniczyć korzystanie z klimatyzacji, a tym samym zmniejszyć koszty za energię. Specjalna powłoka umieszczona po zewnętrznej stronie żaluzji pionowych lub plis skutecznie odbija promienie słoneczne, zanim one jeszcze dotrą do szyby.

Gabinety lekarskie z dużymi przeszkleniami

Jeśli w gabinecie lekarskim znajdują się duże przeszklenia, to tym bardziej zdecyduj się na plisy lub żaluzje pionowe. Nic lepiej nie ochroni przed słońcem pomieszczeń z wielkogabarytowymi oknami ani nie zapewni tak estetycznej dekoracji, jak właśnie te modele osłon okiennych. Na dużych przeszkleniach zamontuj żaluzje pionowe i plisy ze sterowaniem automatycznym, które jest o wiele bardziej wygodniejsze od sterowania ręcznego. 

Więcej pomysłów na aranżację przestrzeni znajdziesz na http://dobrewnetrza.net/