Małe salony fryzjerskie oraz fryzjerzy wykonujący usługi w domu klienta często korzystają z takiego sprzętu jak myjka fryzjerska przenośna. Jak działa to urządzenie, co umożliwia i dlaczego konkuruje z tradycyjną myjnią? Poznaj odpowiedź na to pytanie, czytając dalszą część artykułu.
Myjka fryzjerska przenośna – jak działa takie urządzenie?
Jeżeli jesteś fryzjerem, z pewnością wiesz, jak ważna jest myjnia. To dzięki niej możesz wygodnie umyć włosy klientowi, zanim zaczniesz wykonywać u niego jakiekolwiek zabiegi i usługi. Później oczywiście umożliwia ona pozbycie się wszelkich produktów z powierzchni włosów. Zapewne zastanawiasz się, jak wygląda jej mechanizm. Jest on nieskomplikowany dzięki bardzo prostej konstrukcji.
Zacznijmy od tego, że przenośna myjka nie ma wbudowanego kranu ani nie jest podłączona do sieci wodociągowej. To pierwsza rzecz, którą różni się od klasycznej myjni. Woda, którą wykorzystuje się do polewania włosów, pochodzi więc z zewnętrznego źródła. Oznacza to, że konieczne jest korzystanie z kubka lub dzbanka. Kilkukrotne napełnienie naczynia pomoże Ci dobrze zmoczyć włosy lub spłukać z nich produkt. Druga, o wiele wygodniejsza opcja to podłączenie specjalnego węża np. do prysznica.
W misie znajduje się otwór odpływowy. To właśnie on umożliwia swobodne spływanie wody. Gromadzi się ona w specjalnym pojemniku, do którego prowadzi elastyczny wąż, połączony z dołem misy. Naczynie znajduje się w tylnej części myjki, po Twojej stronie. Jest niewielkich rozmiarów, więc w trakcie wizyty przynajmniej raz będzie trzeba go opróżnić. Jeżeli producent nie dołączył takiego pojemnika do urządzenia, konieczne będzie poprowadzenie węża bezpośrednio do wiadra lub dowolnego, dużego zbiornika.
Każda myjka posiada regulację. Dzięki niej możesz dostosować sprzęt do potrzeb swoich i klienta. Przenośna myjka nie ma wbudowanego fotela, więc trzeba ją tak wyregulować, by pasowała do konkretnego siedzenia. Manewrować można zarówno wysokością sprzętu, jak i nachyleniem misy.

Czarna, przenośna myjka to obowiązkowy sprzęt do małego salonu fryzjerskiego.
Kluczowe elementy przenośnej myjki
Wiesz już, czym jest myjka fryzjerska, jak działa i co umożliwia fryzjerowi. Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym elementom tego wygodnego i prostego w obsłudze urządzenia.
Wygodna misa
Przenośna myjka ma odpowiednio wyprofilowaną misę. Specjalny kształt umożliwia sprawne spływanie wody. Wpływa on także na komfort klienta – wgłębienia pozwalają na wygodne podparcie głowy i ochronę karku przed uciskiem. Im wyższa i bardziej zabudowana misa, tym mniejsze ryzyko, że woda wyleci z niej w trakcie wizyty.
Tę część myjki najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Dzięki nim misa jest lekka, ale jednocześnie odporna na uszkodzenia czy działanie kosmetyków o silnym działaniu. Możesz odchylać ją do przodu lub do tyłu, co zwiększa komfort użytkowania. Ciekawym dodatkiem są także specjalne wyżłobienia po obu stronach, w których możesz umieścić najpotrzebniejsze kosmetyki.

Czarna, odpowiednio wyprofilowana misa to kluczowy element myjki.
Stabilny statyw
Statyw, wymiennie określany jako stojak to podstawa porządnie wykonanej, przenośnej myjki. Jego stabilność zapewnia bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i klientowi. To właśnie ta część odpowiada za regulację całego urządzenia i dopasowywanie go do konkretnego wzrostu czy Twojej wygody.
Bezpieczna podstawa
W dolnej części stojaka znajduje się najczęściej pięcioramienna podstawa złożona z małych kółek. Powinny one mieć funkcję blokady, która dodatkowo będzie zabezpieczać myjkę przed przemieszczaniem się. Zamiast kółek mogą też pojawić się klasyczne nóżki. Wtedy jednak konieczne będzie ręczne przenoszenie myjki, nie zaś jej przesuwanie.
Niezależnie od tego, czym jest zakończona podstawa, powinna ona być także antypoślizgowa. To bardzo ważna kwestia, szczególnie gdy dojdzie do przypadkowego wylania wody na podłoże.
System odprowadzający wodę
Otwór odpływowy
Na dnie misy znajduje się specjalny otwór odpływowy. Umożliwia on swobodne i szybkie spływanie wody. W niektórych modelach dołącza się też korek, który pozwala kontrolować jej przepływ.
Wąż
Otwór jest połączony z wężem, dzięki któremu woda dostaje się do zbiornika z tyłu myjni lub do odpływu kanalizacyjnego. Wykonuje się go z elastycznego, odpornego na zginanie tworzywa. Powinien być na tyle długi, by swobodnie sięgać do naczynia. Dzięki temu nie będzie koniecznie stawianie pojemnika na podwyższeniu.

W myjce jest zainstalowany specjalny wąż. Dzięki niemu woda dostaje się do zbiornika.
Gdzie dostać przenośną myjkę?
Na pewno zastanawiasz się, gdzie można zdobyć taką myjkę. Zachęcamy Cię do odwiedzenia strony: https://www.meblefryzjerskie.net/salon-fryzjerski/myjnie. Znajdziesz na niej kilka ciekawych modeli w atrakcyjnych cenach.
Dlaczego przenośna myjka to dobre rozwiązanie?
O przenośnej myjce fryzjerskiej śmiało można powiedzieć, że jest kompaktowa. W praktyce oznacza to, że zaprojektowano ją w taki sposób, aby zajmowała jak najmniej miejsca, a jednocześnie spełniała wszystkie ważne funkcje. Niewielkich rozmiarów sprzęt jest lekki i łatwy w przenoszeniu. Możesz więc używać go zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu klienta.
Regulacja w sprzęcie zwiększa komfort użytkowania. Dzięki niej dotarcie do poszczególnych partii włosów jest o wiele prostsze. Na poszczególnych częściach myjki nie będą powstawały zarysowania czy korozja. Gwarantują to solidne, mocne materiały, wykorzystane przy jej produkcji.
Działanie przenośnej myjki fryzjerskiej nie jest skomplikowane. Z powodzeniem wykorzystasz ją w swoim salonie, lub jeśli jesteś mobilnym fryzjerem. To sprzęt prosty i wygodny w obsłudze.
Artykuł sponsorowany