Parenting

Plecak na kółkach dla dziewczynki – kiedy na niego postawić?

Zakup nowego plecaka zawsze jest dla dziewczynki dużym wydarzeniem. Podczas gdy najmłodsi największą uwagę zwracają na wygląd i kolor nowego elementu szkolnego wyposażenia, rodzice biorą pod uwagę jego walory użytkowe. Co będzie najlepsze dla naszej pociechy? Czy warto kupić tornister szkolny dla dziewczynki? Jednym z rozwiązań są plecaki na kółkach. Podpowiadamy, kiedy warto postawić na taki model.

Plecaki do pierwszej klasy na kółkach – zalety

Wielu rodziców martwi widok sterty podręczników i zeszytów, którą codziennie muszą dźwigać już najmłodsi uczniowie. Nie wszystkie szkoły dysponują odpowiednią liczbą szafek dla najmłodszych. A nawet jeśli takie są, często trzeba przynosić na lekcje dodatkowe przybory, prace przygotowane na lekcje plastyki i inne nieprzewidziane ciężary. Rozwiązaniem może być właśnie plecak na kółkach. Dzięki nim dziewczynka nie będzie musiała nosić wszystkiego na plecach. Prowadzenie plecaka za rączkę pozwoli odciążyć kręgosłup i łatwiej poradzić sobie z wypełnionym po brzegi bagażem.

Na plecak na kółkach warto więc postawić szczególnie w pierwszych latach nauki naszej pociechy. Dla dziewczynek dodatkowym atutem może być jego pojemność. Takie plecaki są bowiem zwykle nieco większe niż te klasyczne. Dzięki temu dziewczynka zmieści w nim kilka dodatkowych drobiazgów, którymi będzie chciała pochwalić się przed koleżankami, a nawet czasami przemyci do szkoły małą przytulankę. Starszym dzieciom taki plecak również może się przydać, zwłaszcza, gdy dojeżdżają do szkoły komunikacją miejską. W autobusie czy tramwaju łatwiej poradzić sobie z tego typu bagażem niż z wypełnionym podręcznikami tornistrem na plecach.

Plecaki na kółkach – obalamy mity

Wielu rodziców martwi się jednak, że kiedy zajdzie potrzeba przeniesienia takiego plecaka na plecach, dziecko może sobie nie poradzić. Jak już wspomnieliśmy, plecaki na kółkach faktycznie są zwykle cięższe od klasycznych. Stawiając jednak na produkty wysokiej klasy możemy być pewni, że będą posiadać stosunkowo lekki i dobrze wyprofilowany stelaż. Dzięki temu nie będzie on uciskać pleców dziewczynki.

Co jednak z kółkami, które brudzą się w czasie ciągnięcia plecaka po chodniku czy szkolnych podłogach? Tutaj rozwiązaniem są wyciągane pokrowce na kółka, które będą chronić plecy dziecka przed pobrudzeniem. Plecaki renomowanych producentów posiadają również usztywnione, nieprzemakalne dno. Dzięki temu dziecku niestraszne będą nawet kałuże, które spotka na swojej drodze do szkoły – cała zawartość plecaka dotrze na lekcje sucha i nienaruszona.

Plecaki na kółkach dla dziewczynki – jaki wzór wybrać?

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru koloru plecaka i zdobiących go wzorów. Jak wspomnieliśmy we wstępie – dla dziewczynek kluczowa. Na szczęście w tej kwestii wybór jest bardzo szeroki. Od kilku lat wśród najpopularniejszych modeli znajdują się plecaki na kółkach Violetta z bohaterką serialu o tej samej nazwie. Najmłodszym dziewczynkom z pewnością spodobają się także różowe lub fioletowe plecaki z wizerunkiem ulubionej zabawki, czyli lalki Barbie. Alternatywą mogą być inne znane postaci z popularnych bajek, a także zwierzęta. Kotki, pieski, konie – każda dziewczynka bez trudu znajdzie plecak z odpowiednim motywem.