Zdrowie i uroda

Niezbędne akcesoria dla początkującej stylistki paznokci

Obecnie bardzo duża liczba kobiet samodzielnie wykonuje manicure hybrydowy. Najczęściej jest to po prostu pasja, która sprawia wiele radości. Niekiedy przeradza się jednak w pracę zawodową, dzięki której można tworzyć arcydzieła nie tylko na swoich paznokciach, ale także na dłoniach klientek. Przed rozpoczęciem takiej działalności, należy obowiązkowo przejść wiele kursów. W tym artykule podpowiemy, jakie akcesoria warto kupić przed przystąpieniem do takich szkoleń.

Po pierwsze: akcesoria do skórek

Manicure hybrydowy to nie tylko położenie odpowiednich preparatów na płytkę paznokcia. To także dokładne opracowanie skórek znajdujących się wokół nich. Aby odsunąć bądź wyciąć taką mało estetyczną suchą skórę, należy zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria. Warto jednak nabyć przyrządy produkowane przez renomowane firmy. Będziemy mieć wtedy pewność, że pracujemy na produktach najwyższej jakości. Dobrze jest więc wybrać np. markę Enjoy czy Indigo. Cążki są elementem obowiązkowym, bez którego niemożliwe będzie odpowiednie przygotowanie przestrzeni wokół paznokcia. Warto jednak mieć również w swoim kuferku specjalne kopytko oraz patyczki.

Po drugie: akcesoria do przedłużania paznokci

Nie każda kobieta jest w stanie zapuścić długie i zdrowe paznokcie. W takiej sytuacji panie najczęściej korzystają z usług ich przedłużania. Aby dokładnie i prawidłowo nadbudować płytkę, należy dysponować profesjonalnym sprzętem. Oprócz form do przedłużania, dużej ilości pilniczków oraz odpowiedniego żelu, konieczne jest posiadanie także akcesoriów, dzięki którym nałożymy preparat. Pędzel do żelu Indigo będzie idealnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy nie mamy jeszcze dużej wprawy z modelowaniem płytki. Wyprodukowano go bowiem z włosia, które sprawia, że praca z żelem to prawdziwa przyjemność.

Wybierając pędzle, warto od razu kupić kilka różnych rodzajów. W stylizacji paznokci są one bowiem bardzo ważnym elementem, dlatego nigdy nie może ich zabraknąć. Aby zachować sterylne warunki, należy także od razu nabyć specjalistyczny płyn odkażający.

Po trzecie: akcesoria do zdobień

Praca z samymi lakierami hybrydowymi jest łatwa i przyjemna. Najczęściej jednak kobietom marzą się piękne ozdoby, które podkreślą ich styl oraz indywidualizm. Warto więc zawsze mieć kuferek wypełniony aż po same brzegi ozdobami i świecidełkami. Cyrkonie czy naklejki wodne sprawią bowiem, że nawet klasyczna stylizacja nabierze całkowicie innego wyglądu. Dobrze jest być także w posiadaniu kilku kolorów folii transferowej czy barwnych cienkich tasiemek. Warto również nabyć chociaż jeden pyłek Indigo, z którego pomocą wykonamy iskrzący i połyskujący manicure hybrydowy. Do listy zakupów można dopisać także m.in.:

  • kolorowe żele do zdobień,
  • sondy z różnymi wielkościami końcówek,
  • cienkie precyzyjne pędzelki.

Wszelkiego rodzaju ozdoby oraz akcesoria do zdobień znajdziemy w hurtowniach, sklepach internetowych czy drogeriach. Warto regularnie przeglądać ich oferty i na bieżąco nabywać najnowsze preparaty, dzięki którym wykonamy najmodniejsze stylizacje.