Zdrowie i uroda

Podcinanie włosów w domu? Sprawdź, czego użyć do odświeżenia fryzury

W sieci można bez większych problemów znaleźć poradniki, dzięki którym dowiemy się, w jaki sposób podciąć swoje włosy, nie udając się do fryzjera. Wiele z nas regularnie korzysta z takich instruktaży i wykonuje delikatne cięcia samodzielnie. Często jednak korzystamy ze złego sprzętu, który zamiast poprawić wygląd naszych włosów, jeszcze bardziej go pogarsza. Sprawdź więc, jakie elementy powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce, jeśli planujesz wykonywać samodzielnie mini zabiegi fryzjerskie.

Odpowiednie nożyczki to podstawa

Samodzielne podcinanie włosów wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Aby dobrze wykonać konkretną fryzurę, musimy mieć wysokiej jakości akcesoria. Podstawowym elementem, bez którego się nie obejdziemy są oczywiście nożyczki. Toni&Guy to firma, która produkuje profesjonalne i dobre jakościowo akcesoria fryzjerskie. Po ich produkty często sięgają fryzjerzy oraz styliści. Na szczęście każda z nas może mieć je w swoim domu. Wykonane są ze stali chirurgicznej, dlatego cechują się wyjątkową lekkością. Dodatkowo regulacja docisku ostrzy sprawia, że każdy może dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Ostrza hartowane na zimno wpływają bardzo pozytywnie na żywotność nożyczek. Możemy być więc pewne, że akcesoria te posłużą nam przez wiele lat i nie będziemy musiały ich regularnie wymieniać.

Nożyczki do zadań specjalnych

Osoby, którym zależy na lekkim przerzedzeniu włosów, powinny obowiązkowo zaopatrzyć się w nożyczki degażówki. Wyglądem przypominają one klasyczne ostrza, jednak jedno z nich wykonane jest z ostrych ząbków. Dzięki nim jesteśmy w stanie nieco wycieniować włosy, zmniejszając przy tym ich objętość, oraz punktowo wystrzyc kosmyki. Należy jednak bardzo uważać podczas korzystania z nich. Często zdarza się bowiem tak, że tnąc włosy nie widzimy efektu, dlatego podcinamy je coraz mocniej lub wyżej. Po wysuszeniu kosmyków okazuje się jednak, że są one bardzo krzywe i nie wyglądają zbyt estetycznie. Początkowo warto więc używać degażówek z rozwagą i próbować wycieniować tylko same końcówki.

Inne niezbędne akcesoria fryzjerskie

Podcinając włosy w domu, należy pamiętać także o kilku innych ważnych akcesoriach. Z pewnością przyda nam się peleryna, dzięki której osłonimy nasze ubranie i zapobiegniemy przyklejeniu się ściętych kosmyków do naszego ciała. Niezbędna może okazać się również klamerka. Z jej pomocą rozdzielimy włosy na poszczególne partie, dlatego będzie nam o wiele łatwiej zorganizować swoją pracę. Przed domowym zabiegiem fryzjerskim powinnyśmy także zaopatrzyć się w odpowiedni grzebień, dzięki któremu dokładnie wyczeszemy włosy przed dokonaniem decydującego cięcia. Do utrwalenia fryzury warto użyć natomiast kosmetyków firmy Frutti. Lakier do włosów nie tylko utrzyma kosmyki w odpowiednim miejscu, ale także delikatnie je nawilży oraz ochroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo, produkty tej serii pachną wyjątkowo pięknym i kuszącym zapachem owoców leśnych.
Mając wszystkie te akcesoria, z pewnością poradzimy sobie z delikatnym podcięciem swoich włosów. Należy być jednak bardzo ostrożnym i ciąć kosmyki z rozwagą.