Porady

Dlaczego warto pisać wiecznym piórem?

Długopisy i cienkopisy trzymają się mocno, ale pisanie piórem wiecznym wcale nie odeszło do lamusa. Używają go nie tylko dzieci uczące się stawiać litery, ale też osoby ceniące sobie komfort i elegancję. Pisanie piórem ma kilka zalet, o których powinno się pamiętać przy zakupie przyborów do pisania. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pióro wieczne dla dorosłych

Kiedyś pisanie piórem maczanym w atramencie świadczyło o wysokim statusie majątkowym i ważnej funkcji społecznej jego posiadacza. Dziś pióra wieczne wyposażone są zwykle w naboje, są też dostępne dla każdego – wystarczy znaleźć odpowiedni sklep papierniczy, internetowy lub stacjonarny. Używanie pióra nadal niesie ze sobą wiele korzyści.

Zalety pióra wiecznego

Jedną z podstawowych zalet wiecznego pióra jest możliwość użytkowania go przez długi czas. Dobrze dobrane pióro pozwoli pisać jednym narzędziem przez kilka lat. Posiadacze eleganckich piór zwykle pilnują go i o nim pamiętają, te przybory są więc rzadziej gubione niż wszechobecne długopisy. Dzięki temu nie trzeba też co chwilę przyzwyczajać się do nowego narzędzia do pisania. Poza tym piórem pisze się lżej, litery stawiane są bardziej płynnie. Nie trzeba naciskać stalówką na kartkę, wystarczy delikatnie poruszać końcówką po papierze.

Pióro powinno też znaleźć się na biurku każdego, komu na sercu leży ekologia. W końcu zamiast regularnego zaśmiecania środowiska wyrzucaniem jednorazowych długopisów, wystarczy wymieniać naboje do pióra. Niezaprzeczalną zaletą tego przyboru do pisania jest również elegancja. To produkt, który pozwala dziś wyróżnić się z tłumu. Najważniejsze dokumenty podpisuje się przecież piórem. Używanie go pozwoli też stawiać ładniejsze litery i podkreślić charakter pisma.

Pióro wieczne Waterman Graduate

Jakie pióro wybrać? Sprawdzonym rozwiązaniem będzie Waterman Graduate. To pióro z klasycznym wzornictwem, prosta sylwetka dodaje mu subtelności i elegancji. Bardzo dobrze nadaje się do codziennego użytku, a wykonanie z chromowanej stali zapewni nie tylko komfort użytkowania, ale też odpowiednią trwałość.

Pióro wieczne dla dzieci

Pióra wieczne są też rekomendowane dzieciom. To właśnie pióro jest zwykle przyborem do pisania, który ostatecznie kształtuje niewprawną rękę. W przypadku dzieci szczególnie ważny jest komfort i łatwość pisania, dlatego warto zdecydować się na zakup pióra profilowanego. Dzięki odpowiedniej budowie pióro Pelikan Griffix samo “podpowie” dziecku, jak je chwycić i ułożyć w dłoni. Okienko w obudowie umożliwia kontrolę zużycia atramentu i brak niespodzianek związanych z nagłym wypisaniem się pióra. Na rynku dostępne są modele zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych.