Zdrowie i uroda

Jak zacząć swoją przygodę z manicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy to bardzo popularna metoda stylizacji paznokci. Większość kobiet udaje się do kosmetyczki, aby wykonać taki właśnie zabieg. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by hybrydy robić samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, produkty i preparaty oraz odrobinę cierpliwości. Jak więc zacząć swoją przygodę z manicure hybrydowym i wybrać odpowiednie produkty, które zapewnią komfort pracy oraz trwałość stylizacji?

Zdobycie podstawowej wiedzy na temat hybryd

Manicure hybrydowy to dość łatwa metoda stylizacji paznokci. Jednak, aby wykonać go poprawnie, należy posiadać chociaż podstawową wiedzę na ten temat. Wielu paniom, które chcą robić paznokcie hybrydowe wyłącznie sobie, najczęściej wystarczą filmiki instruktażowe, które można znaleźć w Internecie oraz poradniki o tym, jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku. Jednak jeśli planujesz wykonywać paznokcie nie tylko sobie, ale też np. koleżankom czy w późniejszym czasie może i nawet klientkom, to warto zainwestować w profesjonalny kurs stylizacji paznokci, na którym nauczysz się nie tylko podstaw, ale i również m.in. tego jak przedłużać paznokcie, jak sterylizować sprzęt, jak wykonywać zdobienia czy jak ściągać hybrydy za pomocą frezarki. Szkolenia i kursy ze stylizacji paznokci prowadzi wiele firm m.in. marka Indigo czy Enjoy! Professional.

Zakup zestawu do manicure hybrydowego

Posiadając już wiedzę na temat wykonywania manicure hybrydowego, możesz zacząć kompletować swój zestaw do stylizacji paznokci. Produkty można skompletować samodzielnie lub kupić gotowy zestaw startowy, który zawiera wszystkie najważniejsze elementy niezbędne do wykonania paznokci hybrydowych (np. zestaw Indigo). Należy pamiętać, by w skład takiego zestawu wchodziły następujące produkty:

  • Lampa UV, LED bądź UV/LED,
  • Kolorowe lakiery hybrydowe,
  • Baza i top,
  • Cleaner,
  • Aceton,
  • Waciki bezpyłowe,
  • Drewniane patyczki,
  • Pilnik,
  • Polerka.

Niektóre zestawy zawierają dodatkowo m.in. primer, folię do usuwania hybryd, oliwkę czy różnego rodzaju efekty do nakładania na lakier hybrydowy. Produkty te nie są niezbędne, lecz często ułatwiają pracę i wykonanie stylizacji.

Niezawodne lakiery hybrydowe

Podstawą trwałej stylizacji hybrydowej są odpowiednie lakiery hybrydowe. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na to, by były one przebadane dermatologicznie, posiadały niezbędne certyfikaty oraz miały pozytywne opinie wśród klientek. Nie warto na nich oszczędzać, ponieważ lakiery pochodzące z niewiadomego źródła mogą posiadać niebezpieczne dla zdrowia substancje oraz powodować reakcje alergiczne, które bardzo ciężko złagodzić. Staraj się więc wybierać produkty znanych na polskim rynku marek np. Indigo. Lakiery hybrydowe oferowane przez popularne w Polsce firmy dostępne są w przystępnych cenach oraz posiadają bardzo szeroką gamę kolorystyczną, dlatego każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Wykończenie stylizacji

Po zakończonym zabiegu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skórek. Świetnie sprawdzą się do tego np. zapachowe oliwki Indigo. Krem do rąk natomiast pozwoli na przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia na całej powierzchni skóry dłoni, dzięki czemu nasze ręce zyskają estetyczny wygląd i będą odpowiednio wypielęgnowane.