Kuchnia

Zdrowe przekąski dla dzieci – inspiracje!

Warto już od małego pracować nad nawykami żywieniowymi dziecka. Nie jest to jednak takie proste – dzieciaki uwielbiają słodkości, a widząc rówieśników zajadających batoniki i cukierki, bardzo trudno wytłumaczyć im, że spożywanie łakoci nie jest dla nich zbyt dobre. Dzisiaj przedstawimy kilka propozycji zdrowych przekąsek, które powinny przypaść do gustu małym miłośnikom słodyczy! Bakalie, orzechy czy owoce kandyzowane, to tylko kilka z naszych propozycji.

Owoce – zawsze idealne

To zapewne propozycja, która pierwsza przychodzi Wam na myśl. Owoce stanowią wspaniałą przekąskę nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych – są zdrowe, kolorowe, smaczne i niekiedy bardzo słodkie. Co jednak, jeśli Twoja pociecha wciąż nie chce skusić się na kawałek banana czy jabłka? Postaraj się uatrakcyjnić tę przekąskę – wybieraj kolorowe owoce, raczej słodkie. Podaj je na kolorowym talerzyku lub wykorzystaj specjalne (bezpieczne) wykałaczki dla dzieci, zakończone zwierzątkami lub postaciami z bajek.

Szukasz smacznych i zdrowych przekąsek? Zajrzyj na https://kuchnia-wloska.com.pl/

Owoce kandyzowane, liofilizowane i suszone

Owoce kandyzowane – musimy przyznać, że nie jest to opcja dużo lepsza od klasycznych słodkości, bowiem są one pokryte są roztworem z cukru. Owoce kandyzowane mogą być jednak pierwszym krokiem do zmiany nawyków – mogą zachęcić do spróbowania suszonych owoców.

Suszone owoce to zdecydowanie lepsza opcja! Jedyny cukier, jaki mają w swoim składzie to ten naturalny (fruktoza). Aby dzieci chętniej sięgały po suszone owoce, wybieraj te słodkie. Świetnie sprawdzą się daktyle lub suszone morele, śliwka kalifornijska będzie również dobrym wyborem, ponieważ jest ona słodsza od polskiej.

Owoce liofilizowane to również bardzo wartościowa przekąska. Nie są poddawane obróbce, która zmieniłaby ich naturalny skład. Z racji tego, że pozbawiono je wody są lekkie – idealne na przekąskę do szkoły. To świetna dawka witamin!

Orzechy

Orzechy to również świetna opcja do szkoły. To przekąska bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do wydajnej pracy mózgu. Orzechy włoskie, to propozycja łatwo dostępna w Polsce, a zarazem w bardzo dobrej cenie. Można je znaleźć podczas jesiennego spaceru – w lesie czy parku. W zbieranie warto zaangażować dzieci, aby chętnie zajadały to, co uda im się odnaleźć.

Chipsy owocowe

To nowość na rynku, która pojawiła się wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowym odżywianiem. Najpopularniejsze są te jabłkowe, zdarzają się także chipsy brzoskwiniowe, bananowe, ananasowe czy warzywne. Są smaczne, chrupkie i coraz częściej łatwo dostępne w supermarketach. Można je dostać w małych opakowania, które są idealne na podróż czy do szkoły.

Wiesz już, jak namówić dzieci, aby lepiej się odżywiały to może chcesz też poznać kreatywne zabawy i inne inspiracje? Blog http://dzieciswiat.pl/ to idealne miejsce dla ciekawych rodziców!