Parenting

Jak wybrać baldachim do dziecięcego łóżka?

Dziecięce łóżka i łóżeczka powinny być nie tylko urocze i estetyczne, ale także bezpieczne i wygodne. Dodatek, jakim jest baldachim, spełni wszystkie te role. Może pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i ochronną, np. przed owadami. Jak wybrać odpowiedni baldachim, a także jakie zalety ma tego typu rozwiązanie? Sprawdź!

Dlaczego warto zamontować baldachim nad łóżkiem dziecka?

Baldachim to, znany od wieków, dodatek do sypialni, który rozwieszany jest nad łóżkiem. Pełni rolę delikatnej zasłony, ponieważ wykonany jest zazwyczaj z przezroczystej, lekkiej tkaniny lub siateczki. Dlaczego warto wykorzystać go w łóżeczku dziecka?

Funkcja dekoracyjna

Delikatna, jasna i lekka tkanina prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej bajeczne i przytulne, co jest bardzo istotne podczas urządzania dziecięcego pokoju. Możemy wybrać baldachim do łóżka dziecięcego z dodatkowymi dekoracjami, np. uroczymi wstążkami, które dopasujemy kolorystycznie do reszty aranżacji wnętrza.

Szukasz wyjątkowej sukienki do chrztu dla swojego dziecka? Zajrzyj na sklep internetowy ewaplatek.pl – Kids Fashion!

Funkcja ochronna

Baldachim rozwieszony nad łóżeczkiem nie tylko pięknie wygląda, ale również chroni naszego maluszka. Zapewnia ochronę zarówno przed owadami, które zagrażają mu przede wszystkim latem, kiedy śpimy z uchylonymi oknami, jak i przed osiadającym kurzem i pyłem. Ochroni dziecko także przed ewentualnymi przeciągami i zapewni poczucie bezpieczeństwa.

Funkcja wyciszająca i zaciemniająca

Cienka tkanina nad łóżkiem sprawdzi się doskonale w pokoju dziecka ze względu na swoją delikatnie zaciemniającą i wyciszającą funkcję. Przesłoni wpadające do pomieszczenia światło słoneczne lub mocną lampę sufitową oraz przytłumi dochodzące z zewnątrz odgłosy, co może wpłynąć pozytywnie na wydłużenie snu maluszka.

Na co zwrócić uwagę i jak wybrać baldachim do dziecięcego łóżeczka?

Baldachim do łóżeczka dziecięcego powinien się nieco różnić od baldachimu, który sprawdziłby się w sypialni dorosłych. Po pierwsze, powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości, które będą bezpieczne dla naszego maluszka. Dobrze jeśli będzie łatwy w czyszczeniu i suszeniu, a także nie będzie wymagał prasowania, dzięki czemu będziemy mogli regularnie go prać, aby nie zbierał się na nim kurz, pył i inne nieczystości.
Baldachim dziecięcy nie może być także zbyt gruby i ciemny, ponieważ dziecko, mając całkowicie przesłonięty widok, nie będzie się czuło bezpiecznie. Warto wybrać biały, lekko przezroczysty materiał, do którego możemy dobrać wstążki czy dodatki w odpowiednim kolorze, tak, aby pasował do całego wnętrza. Koniecznie powinniśmy sprawdzić wytrzymałość i stabilność stelaża, aby upewnić się, że jest stuprocentowo bezpieczny.

Dalej szukasz pomocy przy aranżacji pokoju dla dziecka? Dowiedz się więcej na http://dzieciswiat.pl/