Porady

Obuwie do pracy stojącej – które wybrać?

Praca stojąca niewątpliwie jest pracą męczącą, szczególnie dla naszych stóp. Warto o nie zadbać, dobierając właściwy rodzaj obuwia, który zapewni naszym stopom doskonały komfort, nawet podczas wielogodzinnej pracy. Tak więc jaki rodzaj obuwia, najlepiej sprawdzi się w pracy?

Buty sportowe

Obuwie, które doskonale sprawdzi się podczas wykonywania prac w pozycji stojącej, to buty stricte sportowe. Na szczególną uwagę zasługują tutaj buty do biegania Salomon lub innych popularnych marek. Należą one do tych niezwykle komfortowych, dlatego tak chętnie wybierane są przez osoby poświęcające wiele godzin w pracy. Zazwyczaj wyposażone są w specjalną siatkę przepuszczającą powietrze, a także w elastyczną podeszwę doskonale amortyzującą stopę. To wszystko sprawia, że zarówna praca stojąca jak i chodząca staje się zdecydowanie bardziej komfortowa.

Dokładne opisy butów sportowych znajdziesz na portalu – http://www.ema-fit.pl/

Trampki

Trampki to rodzaj obuwia, coraz chętniej wykorzystywanego do pracy stojącej. Wszystko ze względu na to, że są one nie tylko wygodne, ale również świetnie wyglądają. Przy ich wyborze warto, zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Trampki skórzane, jak np. trampki Converse gwarantują doskonały przepływ powietrza w bucie. Dodatkowo, dbają o to, aby stopa nie pociła się. Z kolei trampki wykonane z materiałów syntetycznych, nie powinniśmy zakładać na nogę, jeśli pracujemy wiele godzin i w ciepłym pomieszczeniu. Wszystko ze względu na to, że materiały syntetyczne nie przepuszczają powietrza, dlatego lepiej zrezygnować z obuwia wykonanego z tego właśnie materiału.

Buty robocze

Praca stojąca to także wiele godzin poświęconych choćby nawet w warsztacie samochodowym. Do tego typu prac również wymagane jest specjalne obuwie. Najczęściej nazywane są roboczym lub ochronnym. Zadaniem butów roboczych jest chronić stopę przed jej uszkodzeniem, w sytuacji kontaktu z niebezpiecznymi narzędziami.

Wybierając buty robocze warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana podeszwa buta. Najczęściej wykorzystuje się klika rodzajów tworzyw sztucznych.

  1. PU(poliuretan)/PU – obuwie wykonane z tego rodzaju tworzywa sztucznego, zawiera podeszwą mającą podwójną warstwę poliuretanu. Dzięki temu, mam pewność, że nie zostanie ona przebita.
  2. Poliuretan – gwarantuje izolację termiczną do 100 °C. Zapewnia stopie podstawowej ochrony oraz komfortu.
  3. PU/NITRYL – tworzywo stosowane w bardziej specjalistycznym obuwiu, odpornym na działanie czynników chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne.