Podróże

Co wpływa na renomę hotelu? Czynniki wpływające na wizerunek obiektu noclegowego

Wizerunek hotelu to bardzo istotna sprawa w zdobywaniu nowych gości hotelowych. Obiekt z dobrymi opiniami zdecydowanie bardziej zachęca do odwiedzin niż źle oceniane lub niesprawdzone miejsce. Duże i słynne miasta to najlepsza lokalizacja na luksusowy hotel. Kraków, Rynek Główny to główne miejsce dla nowoczesnego obiektu, blisko największych atrakcji w samym centrum. Hotel Best Western Kraków to przykład jednego z wielu luksusowych hoteli w polskich miastach. Jest kilka czynników, które mają znaczenie w budowaniu renomy hotelu. Zobacz, co wpływa na pozytywne opinie o każdym obiekcie noclegowym.

Estetyka ubioru i kultura osobista pracowników hotelu

Recepcja to miejsce pierwszego kontaktu w każdym hotelu, zaczynając już od rezerwacji telefonicznej lub internetowej. Obsługa recepcji odpowiada na nasze pytania i wątpliwości. Dobrze przeszkolonych pracowników powinien zatrudniać każdy renomowany hotel. Kraków – centrum polskiej turystyki, powinien być jak najlepiej przygotowany dla gości z każdego zakątka świata. Pracownicy powinni w prosty sposób przedstawić ofertę i zachęcić do dokonania rezerwacji. Osoby na tym stanowisku powinny być kulturalne, uśmiechnięte, zwięźle i bez problemu przekazać wszelkie niezbędne informacje. Na recepcji zawsze powinien być ktoś, kto w razie wątpliwości, może pomóc i udzielić dodatkowych wskazówek.

Pozostali pracownicy hotelu także powinni być uprzejmi i rozmawiać z gości w sposób spokojny i kulturalny. W razie komplikacji powinni zachować spokój i potrafić odnaleźć się w każdej sytuacji.

Odpowiedni ubiór pracowników to podstawa w renomowanym nowoczesnym hotelu. Obsługa luksusowych hoteli ma specjalnie uniformy, dostosowane stylistyką do charakteru całego obiektu. Każdy pracownik powinien nosić eleganckie, dobrze uszyte, czyste i zadbane ubranie.

Obsługa w restauracji

W każdym lepszym hotelu znajduje się restauracja, do której można wybrać się na elegancki obiad lub kolację. Kluczem do sukcesu są nie tylko pyszne dania, ale także nienaganna obsługa, która szybko nas przywita, przygotuje kartę dań oraz poinformuje o specjalności kuchni. Kelnerzy powinni potrafić odpowiedzieć na nasze pytania, doradzić oraz wykazać się wysoką kulturą osobistą. Ważne jest także, aby kelnerzy i kelnerki byli zaznajomieni z podstawowymi zasadami savoir-vivre. Dodatkowo muszą wiedzieć, jak odpowiednio podawać dania czy układać sztućce.

Architektura i tradycja

Duży wpływ ma także tradycja i wieloletnie prowadzenie hotelu. Charakter wnętrza i jego historia wytwarza klimat, który buduje wizerunek i renomę obiektu. Nie tylko historyczne hotele są bardzo popularne, ale także duże i nowoczesne obiekty, które oryginalną architekturą przyciągają nowych gości hotelowych.

Aranżacja pokoju hotelowego

Wystrój całego hotelu i pokoi dla gości ma duży wpływ na standard i popularność obiektu. Ładne, przyjemne i stylowe wnętrza przyciągają nie tylko prywatnych gości, ale także firmy na delegacje i konferencje biznesowe.

Każdy pokój powinien być starannie i przyjemnie urządzony. Ściany powinny być ozdobione ciekawymi obrazami lub plakatami. Różne kolory i tekstylia powinny tworzyć spójną całość. Miłym zaskoczeniem dla gości będą także kwiaty.

Pokoje hotelowe powinny być urządzone w minimalistycznym stylu, być przytulne i przyjemne dla oka, tak aby każdy czuł się w nich jak u siebie w domu. Przygotowując pokój warto także pamiętać o umieszczeniu podstawowych przyborów toaletowych. Ogromnym plusem będzie także zestaw z kawa i różnymi herbatami do wyboru. 

Wizerunek obiektu hotelowego
Wystrój i wyposażenie pokoju to kluczowe elementy, które mają wpływ na renomę obiektu hotelowego

Room service 

Ogromnym plusem dla wielu gości jest także room service. Nie muszą wychodzić ze swojego pokoju, a śniadanie, obiad lub kolacja zostaną im dostarczone przez pracownika hotelu. Jest to duże ułatwienie, szczególnie dla osób, które pracują podczas wizyty lub muszą zająć się dziećmi i nie mogą zejść do hotelowej restauracji. Przybycie zamówionych posiłków na czas to dodatkowy plus.

Aranżacja korytarzy i hotelowej recepcji 

W hotelu zwracamy szczególną uwagę na wyposażenie wnętrz pokojów. Jednak trzeba pamiętać, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, Dlatego warto pokusić się o ekskluzywne i zjawiskowe udekorowanie hotelowego lobby. Powinna znaleźć się tam wygodna kanapa, fotele i stolik. Jest to miejsce, które także stanowi także poczekalnię dla wszystkich, którzy odwiedzają hotel. Dlatego dodatkowym plusem będą także gazety, które umilą czas oczekiwania i woda. 

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i czasami już recepcja i jej wygląd zaważają o renomie i ocenie miejsca pobytu przez klienta.

Atrakcyjna lokalizacja i bogata oferta

Hotele, które są bardzo dobrze przystosowane do każdego rodzaju klienta, cieszą się większą popularnością. Bogata i korzystna oferta dla rodzin, firm, turystów, a także dla przyjezdnych gości, to duży plus. Pokoje hotelowe powinny mieć możliwość dodatkowego wyposażenia, niezbędnego dla rodziców z małym dzieckiem. Możliwość przebywania ze zwierzętami nie jest dostępna w każdym obiekcie, natomiast przy dobrej organizacji, może wpłynąć pozytywnie na wizerunek hotelu.

Lokalizacja to jeden z głównych aspektów, które bierze się pod uwagę przy wyborze hotelu na wyjazd. W zależności od tego, czy wybieramy piękne miasto, czy urocze małe miasteczko. W większym mieście liczy się odległość od centrum, natomiast mniejsze miasto to idealnie miejsce na spokojny odpoczynek z daleka od zgiełku wielkomiejskiego zgiełku i pośpiechu.

Sale konferencyjne, weselne, spa, kąciki dla dzieci, siłownie, baseny i inne obiekty sportowe to najbardziej popularne atrakcje hotelowe. Taka bogata oferta ma szeroki zasięg i bardzo wpływa na wizerunek nowoczesnych, eleganckich hoteli.

Renoma hotelu a ilość gwiazdek – o czym świadczą?

Jeśli mówimy już o renomie hotelu, to trzeba zwrócić uwagę na gwiazdki. Świadczą one o standardzie i udogodnieniach, które znajdują się w hotelu. Aby została przyznana jedna lub więcej gwiazdek, muszą zostać spełnione wyznaczone kryteria. Budynek możesz zdobyć od jeden do pięciu gwiazdek – wszystko zależy od tego jaką ma ofertę i jakie warunki zapewnia gościom. 

Renoma hotelu i opinie gości 

Renomę hotelu tworzą opinie gości. Dlatego ważne są komentarze, które zostały zostawione przez klientów. Jeśli chcesz znaleźć idealne miejsce, z wysoką kulturą, odpowiednimi udogodnieniami, to najpierw przeczytaj opinie na temat wybranego przez siebie miejsca.