Porady

Czym jest kobiecy orgazm i jak go osiągnąć?

Seks to jeden z aspektów życia, który jest dla ludzi bardzo ważny. Dzięki współżyciu jesteśmy w stanie zaspokoić swoje potrzeby, odkryć siebie i cechy swojego ciała, a także poprawić nastrój i rozładować napięcie. Niewątpliwie seks jest ważny w życiu człowieka, jednak tak jak w wielu jego aspektach, również w tym mogą pojawić się pewne sytuacje problematyczne.

Tak właśnie często jest z orgazmem u kobiet. O ile większości kobiet łatwo jest osiągnąć orgazm łechtaczkowy, dużej ich części ciężko jest osiągnąć go podczas penetracji. Może to stać się przyczyną frustracji partnera, a także zniechęceniem do seksu i brakiem zadowolenia w tej sferze życia. Czym właściwie jest kobiecy orgazm oraz co robić, aby go osiągnąć? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Kobiecy a męski orgazm – jakie są różnice?

Kobiecy orgazm jest trudniejszy do osiągnięcia niż męski. Nie zdarza się on podczas każdego zbliżenia, a jego wywołanie może być trudne i najczęściej wymaga sporego wysiłku. Mówi się, że kobiecy orgazm zaczyna się w głowie i w większości przypadków jest to prawda. Mężczyźni mogą naprawdę pozazdrościć kobietom tego stanu. Kobiecy orgazm bowiem, mimo tego, że nie zdarza się tak często jak orgazm męski, gdy już się pojawia, przynosi potężną dawkę przyjemności. Kobiety mają dłuższe i bardziej intensywne orgazmy niż mężczyźni.

Najprostsza definicja orgazmu mówi, że jest to moment największego, najsilniejszego podniecenia seksualnego. Moment, można powiedzieć kulminacyjny, finisz. Istnieje kilka możliwych sytuacji, gdy kobieta doświadcza orgazmu. Poza seksem jest to petting, seks oralny oraz analny, pieszczenie punktu G, masturbacja, a czasami nawet samo fantazjowanie bez dotykania. Podczas orgazmu kobieta doświadcza ogromnej ilości przyjemności, która spowodowana jest podnieceniem. To powoduje skurcze macicy, jej trzonu i pochwy. Po przeżytym orgazmie następuje przyjemnie uczucie rozluźnienia, zrelaksowania.

Rodzaje kobiecego orgazmu

Skoro wiesz już, czym jest kobiecy orgazm oraz co dzieje się w ciele kobiety podczas jego przeżywania, warto teraz dowiedzieć się, jakie są jego rodzaje:

  • orgazm łechtaczkowy – w znacznej większości przypadków najłatwiejszy do osiągnięcia. Można go osiągnąć stymulując łechtaczkę kobiety.
  • orgazm pochwowy – marzy o nim wiele kobiet, trzeba jednak w większości przypadków bardzo się postarać, aby go osiągnąć.
  • orgazm sutkowy – wywołany stymulacją tej okolicy ciała kobiety.
  • orgazm punktu G – który znajduje się na przedniej ścianie pochwy.
  • orgazm analny – osiągany poprzez penetrację odbytu.

Jak osiągnąć kobiecy orgazm?

Wiele kobiet ma jednak problem z osiągnięciem orgazmu, szczególnie pochwowego. Idealnie obrazują to statystyki, według których jedynie 30% kobiet ma okazję regularnie go doświadczać. A przecież jest to istotne dla powodzenia w życiu seksualnym i pełnego zadowolenia z niego. Aby zwiększyć szansę na danie swojej partnerce maksimum rozkoszy trzeba więc postarać się o to. Szansę na udany stosunek zwiększa stymulowanie łechtaczki podczas penetracji pochwy. Jednak najważniejsze jest to, aby kobieta zaakceptowała samą siebie i w pełni oddała się łóżkowym uniesieniom bez myślenia co zrobić na obiad albo czy w tej pozycji nie wygląda grubo. Aby dodać sobie pewności, można również przed stosunkiem wykonać domowe mini SPA, które z pewnością pomoże się zrelaksować i odprężyć. O tym, jakie kuracje warto sobie zafundować, pisaliśmy m.in. w artykule https://www.sukceskobiety.pl/2020/01/27/domowe-laboratorium-najlepsze-kosmetyki-diy-na-bazie-olejow/!

Nastawienie potrafi naprawdę zmienić wszystko. Pomocna w osiąganiu orgazmu podczas stosunku może również okazać się masturbacja. Dzięki niej odkrywamy swoje ciało, oraz dowiadujemy się, co sprawia nam największą przyjemność. Swoimi odkryciami można później podzielić się z partnerem i pokierować go w taki sposób, aby osiągnięcie orgazmu podczas stosunku było jak najbardziej prawdopodobne. Gadżety seksualne również mogą okazać się pomocne. Skutecznie podnoszą temperaturę w sypialni, a przecież jest to bardzo ważne w drodze do osiągnięcia orgazmu.

Dlaczego kobiety mają problem z osiągnięciem orgazmu? Najczęściej wynika to z nieznajomości swojego ciała i jego potrzeb, niskiej samooceny, poczucia wstydu. Jeśli zastosujesz się do powyższych rad i zwalczysz to, co staje na przeszkodzie do osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej na pewno zwiększysz swoje szanse na nieziemski orgazm, a naprawdę warto go przeżyć.