Parenting

Czy plecaki szkolne sprawdzą się na wycieczkach?

Wyjazd na wycieczkę szkolną to jeden z tych momentów, który wzbudza u dzieci najwięcej emocji. Możliwość oderwania się od codziennych obowiązków, podróż autobusem w towarzystwie kolegów i koleżanek oraz atrakcje czekające w miejscu docelowym – to sprawia, że zwykle uczniowie już kilka tygodni przed planowaną wyprawą zaczynają nią żyć. By prawidłowo przygotować się do wycieczki, niezbędny jest odpowiedni plecak. Czy zwykły plecak szkolny stanie na wysokości zadania?

Wycieczka szkolna – obowiązkowe wyposażenie

Zanim zastanowimy się nad wyborem plecaka, warto przygotować listę rzeczy, które powinny się w nim znaleźć jeszcze przed wejściem do autokaru. Jej długość zależy oczywiście od tego, ile czasu ma trwać wyprawa. Na wycieczkę zawsze należy zabierać ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, ale przy wyjeździe na dwa lub trzy dni będzie ich znacznie więcej. Takie wyprawy wiążą się bowiem z noclegiem. Wówczas oprócz plecaka dziecko będzie musiało zabrać torbę podróżną, do której zapakuje między innymi bieliznę, klapki, szczoteczkę do zębów i inne przybory toaletowe.

W przypadku jednodniowego wyjazdu sprawa jest nieco prostsza. Dziecko obowiązkowo musi ze sobą zabrać telefon komórkowy oraz legitymację szkolną, która uprawnia do zniżek w wielu obiektach. Nie można zapomnieć także o tym, by przekazać mu pewną sumę pieniędzy – choćby po to, by mogło kupić sobie dodatkowy napój czy lody. Przydadzą się także tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej.

W bagażu dziecka powinny znaleźć się też przekąski. Najlepiej nie przesadzać ze słodyczami, a zapakować dziecku kanapkę czy suszone owoce. Do tego oczywiście woda. W plecaku powinny znaleźć się także suche oraz nawilżane chusteczki higieniczne. Maluchy mogą zabrać ze sobą niewielką maskotkę, większe dzieci – talię kart, które będą rozrywką w trasie.

W co się spakować? Plecaki szkolne Coolpack i nie tylko

W przypadku jednodniowych wycieczek najlepszym pomysłem będzie spakowanie wymienionych rzeczy do zwyczajnego plecaka szkolnego. Nie każdy się jednak do tego nada – taki bagaż powinien posiadać kilka ważnych cech. Charakteryzują się nimi na przykład wyroby St. Majewski, plecaki uznanej na rynku firmy.

Plecak na jednodniową wycieczkę nie może być zbyt duży. Dziecko bowiem nie tylko będzie musiało wnieść go do autobusu, ale często także z nim na plecach zwiedzać muzea czy inne atrakcje. Z tego powodu warto postawić na niewielkie, lekkie modele na wygodnych szelkach. Praktycznym elementem będzie umieszczona na bokach siateczka, do której włożymy butelkę lub bidon z napojem – dzięki temu nawet w czasie spaceru mały uczeń będzie mógł łatwo sięgnąć po picie.

Warto zwrócić również uwagę na kolor takiego plecaka. Na wycieczki najlepiej nadają się produkty w praktycznych kolorach. Może się przecież zdarzyć, że bagaż będzie leżał na ziemi – wtedy jasny deseń może łatwo się zabrudzić i dziecko będzie musiało przez cały dzień chodzić z nieatrakcyjnym plecakiem. Rozwiązaniem mogą być ciemne plecaki Coolpack z ciekawymi wzorami.

Jeżeli więc plecak szkolny spełnia powyższe cechy, śmiało można do niego zapakować rzeczy na jednodniową wycieczkę. Na dłuższe wyprawy warto wybrać plecaki St. Right na kółkach. Są większe i bardziej pojemne, można je umieścić w luku bagażowym autobusu, a dziecko łatwiej przetransportuje je do hotelu czy innego miejsca, w którym zaplanowano nocleg.