Zdrowie i uroda

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o nakładaniu pyłków na paznokcie

W ciągu kilku ostatnich lat, bardzo dużą popularność zyskały wszelkiego rodzaju pyłki do paznokci. Z ich pomocą jesteśmy bowiem w stanie wykonać szybki i efektowny manicure. Niestety nie każda z nas wie wszystko na temat ich aplikacji. Warto więc przeczytać nasz poradnik, w którym podpowiemy, jak prawidłowo nakładać pyłki na płytkę paznokcia. Sprawdź!

Na warstwę dyspersyjną czy nie?

Przed zakupem odpowiednich pyłków, warto wiedzieć nieco więcej na temat ich aplikacji. Przede wszystkim należy pamiętać, że ozdoby te możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są proszki nakładane na warstwę dyspersyjną. Co to jednak oznacza? Najprościej mówiąc, takie pyłki możemy zaaplikować jedynie na produkt, który po utrwaleniu w lampie posiada lepką warstwę na swojej powierzchni. Dzięki temu preparaty mogą się ze sobą trwale połączyć. Najsilniejszą warstwę dyspersyjną posiada na ogół lakier w kolorze czarnym oraz żel Sugar Effect Indigo. Drugą grupę stanowią pyłki nakładane na produkt pozbawiony lepkiej warstwy. Występują one zdecydowanie rzadziej, jednak lepiej najpierw sprawdzić sposób aplikacji danej ozdoby, niż później martwić się nietrwałą stylizacją paznokci.

Czym aplikować pyłek?

Jedną z najczęściej wybieranych firm produkujących preparaty do paznokci jest marka Indigo. Baza proteinowa cieszy się ogromną popularnością i dla wielu kobiet stała się niezastąpionym produktem do manicure hybrydowego. Używając jej nie musimy jednak martwić się o sposób aplikacji. Kosmetyk zamknięty jest bowiem w specjalnej buteleczce z pędzelkiem. W przypadku pyłków np. z kolekcji Metal Manix niestety nie będzie już tak łatwo. Aby zaaplikować produkt na płytkę, należy bowiem użyć dodatkowych akcesoriów. Kobiety najczęściej sięgają po pacynkę, którą pierwotnie wykorzystywało się do aplikacji cieni na powieki. Warto jednak pamiętać, że pyłek możemy nałożyć również palcami bądź pędzelkiem. Najlepiej więc przetestować każdą z metod, a następnie wybrać tą, która najbardziej przypadła nam do gustu.

Utrwalenie – ale jak?

Kluczem do udanej stylizacji z użyciem pyłków jest dokładne utrwalenie manicure. Pomocny okaże się do tego oczywiście top. Warto jednak pamiętać, by przed jego aplikacją oczyścić znajdujące się wokół paznokci skórki. Najczęściej znajdują się bowiem na nich resztki preparatu. Zapominając o ich usunięciu, możemy sprawić, że połyskujące drobinki przedostaną się do buteleczki wypełnionej topem. Lepiej więc zadbać o dokładne oczyszczenie skórek.

Podczas aplikacji preparatu nabłyszczającego należy również pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Jest to część znajdująca się poza opuszkiem i kończąca naszą płytkę. Zapominając o pokryciu jej topem, sprawimy, że pyłek zacznie ścierać się właśnie w tym miejscu. Zmniejszymy tym samym trwałość naszego manicure.

Jak przechowywać pyłki?

Po nałożeniu pyłku na paznokcie, warto pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu preparatu. Najlepiej szczelnie zakręcić słoiczek, a następnie ułożyć go w pozycji poziomej. Dzięki temu cała zawartość opakowania pozostanie w środku. Akcesoria, których użyłyśmy do aplikacji pyłków, warto natomiast wyczyścić oraz odkazić. Należy o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy manicure wykonujemy nie tylko sobie, ale także koleżankom czy bliskim nam osobom.