Zdrowie i uroda

Kilka urodowych trików, o których powinna pamiętać każda z nas

Większość kobiet każdego dnia wykonuje perfekcyjny makijaż, dokładnie układa włosy oraz pielęgnuje swoje ciało i paznokcie. Niekiedy wykonywanie takich czynności zajmuje nam jednak mnóstwo czasu. Warto więc znać kilka trików, które nieco przyspieszą naszą codzienną urodową rutynę. W tym artykule przedstawimy kilka z nich. Sprawdź koniecznie!

Czyszczenie sprzętów do stylizacji na gorąco

Piękne i idealnie ułożone kosmyki są najczęściej zasługą sprzętów przeznaczonych do stylizacji na gorąco. Prostownica czy falownica do włosów są więc w większości przypadków niezastąpione. Warto jednak pamiętać, że takie elementy należy chociaż raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić. Znajduje się na nich bowiem dużo kurzu, zanieczyszczeń czy nawet resztek produktów do utrwalania fryzury. Używając niedoczyszczonych sprzętów możemy sprawić, że na naszych włosach pojawią się liczne zabrudzenia oraz narazimy je na szybsze przetłuszczanie się. Warto więc znać wspaniały trik pozwalający utrzymać je w czystości. Wystarczy, że gdy zobaczymy na płytkach osad, owiniemy je folią aluminiową, a następnie nagrzejemy urządzenie. Po ok. 3-4 minutach sreberko należy zdjąć, a naszą prostownicę czy falownicę wytrzeć ręcznikiem. Wystarczy, że złapiemy go w ten sam sposób co włosy i kilka razy przesuniemy sprzęt po powierzchni materiału. Dzięki temu cały osad zniknie.

Przechowywanie i mieszanie lakierów hybrydowych

Większość kobiet wykonuje manicure przy użyciu preparatów producentów takich jak Enjoy! Nails Professional czy Indigo. Lakiery hybrydowe zawsze przelewane są do ciemnych opakowań. Nie jest to jednak przypadkowe działanie. Utwardzają się one bowiem na skutek promieniowania UV. Kolekcję modnych kolorów najlepiej przechowywać więc w zacienionym miejscu, z daleka od źródeł ciepła. Dzięki temu zachowają swoją idealną konsystencję. Nie każda z nas wie jednak, jak mieszać przed użyciem lakiery hybrydowe. Indigo czy też inne firmy sugerują, by przed wykonaniem każdej stylizacji delikatnie poobracać buteleczkę. Dzięki temu nasz preparat będzie miał jednolitą barwę, a znajdujące się w nim np. drobinki brokatu nie osiądą na samym dnie. Najlepiej wykonywać delikatne koliste ruchy i wystrzegać się „wałkowania” ich w rękach, tak jak nieraz robimy z klasycznym lakierem.

Czyszczenie gąbeczki do makijażu

Zarówno pędzle, jak i gąbeczki do makijażu należy regularnie czyścić. Gromadzą się na nich bowiem resztki kosmetyków, sebum czy inne zanieczyszczenia. Wykonując make-up brudnymi akcesoriami, możemy nabawić się poważnych stanów zapalnych skóry czy ciężkich do zniwelowania wyprysków. Tak zwanego „beauty blendera” najlepiej umyć, wkładając go do mikrofalówki. Wystarczy umieścić go w pojemniku, zalać wodą, dodać nieco mydła i włączyć kuchenkę na ok. 1 minutę. Po upływie tego czasu nasza gąbeczka będzie wyglądać jak nowa, a wszelkie bakterie znajdujące się na jej powierzchni znikną.

Szybki makijaż oka

Kobiety często skarżą się na to, że codziennie najwięcej czasu spędzają na wykonaniu idealnego makijażu oka. Na szczęście istnieje kilka trików, które ułatwią nam to zadanie. Aby zrobić idealną kreskę eyelinerem wystarczy kupić za 2-3 zł specjalny szablon. Należy przyłożyć go jedynie w odpowiednie miejsce, wypełnić kształt i perfekcyjna linia gotowa. Tuszując rzęsy dobrze jest natomiast zasłonić ruchomą powiekę np. wypukłą częścią łyżki. Dzięki temu nie poplamimy maskarą tej części oka. Jeśli nie mamy wprawy w malowaniu oczu cieniami, jednak marzy się nam idealne, lekko ostre wykończenie zewnętrznego kącika, wystarczy, że przykleimy w to miejsce taśmę klejącą. Pasek należy umieścić pod odpowiednim kątem a następnie pomalować powiekę. Po odklejeniu taśmy naszym oczom ukaże się perfekcyjna linia zarysowana kolorowymi kosmetykami.