Wnętrza

Klasyka z nutą glamour we wnętrzach – czy da się połączyć te style?

Podczas aranżacji mieszkania nieraz staramy się połączyć kilka stylów wnętrzarskich w jedną spójną całość. Przeważnie jest to jednak bardzo trudne zadanie. Mimo to warto eksperymentować, ponieważ efekt końcowy może okazać się naprawdę imponujący. Należy jedynie dokładnie przemyśleć każdy element znajdujący się w danym pomieszczeniu. W tym artykule podpowiemy, czy do klasycznej aranżacji można wpleść nutę stylu glamour, a jeśli tak, to w jaki sposób tego dokonać.

Czym charakteryzuje się styl klasyczny oraz glamour?

Styl klasyczny we wnętrzach niektórym z nas kojarzy się ze starociami oraz nieciekawym, niczym niewyróżniającym się wystrojem. Warto jednak pamiętać, że pomieszczenia urządzone w ten sposób cechują się przytulnym oraz ciepłym klimatem. Nie brak w nich jasnych dekoracji oraz wysokiej jakości mebli wykonanych m.in. z drewna. Dodatkowo ściany często zdobi się oryginalnymi tapetami, a podłogi wyściela miękkimi dywanami. Styl glamour to natomiast przepych, elegancja oraz bogactwo rozmaitych ozdób. Nie straszne są w nim wszelkie pikowania, nietuzinkowe rozwiązania czy błyszczące wykończenia różnych elementów wyposażenia. Aranżując mieszkanie w ten sposób należy jednak zachować rozwagę, ponieważ bardzo łatwo przesadzić ze zbyt dużą liczbą rzucających się w oczy dodatków.

Czy da się połączyć ze sobą te dwa style?

Połączenie klasyki z nutą stylu glamour nie będzie należeć do najłatwiejszych zadań. Mimo wszystko, przy odpowiednim zaplanowaniu przestrzeni możemy osiągnąć spektakularny efekt końcowy. Znajdziemy bowiem wiele elementów wspólnych, które idealnie podkreślają obydwa sposoby aranżacji wnętrz. Pierwszym z nich są zdecydowanie złote bądź srebrne zdobienia, które dodają elegancji oraz wyjątkowego stylu. Nie można także zapomnieć o meblach wykończonych ciekawie wyglądającym materiałem oraz okazałych lampach czy kinkietach. Przed planowaniem takiego wnętrza należy jednak dokładnie przemyśleć każdy element, jaki chcemy umieścić w pomieszczeniu.

Jak wpleść nutę stylu glamour do klasycznych wnętrz?

Aranżację klasycznego wnętrza z nutą stylu glamour należy zacząć od wybrania odpowiednich zestawów wypoczynkowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na meble chesterfield, które idealnie podkreślą wystrój takiego pomieszczenia. Są to pikowane elementy wyposażenia obite miękkim welurowym materiałem, dostępnym w wielu wersjach kolorystycznych. W salonie z pewnością sprawdzi się sofa chesterfield oraz wygodny fotel uszak. Zapewnią one wyjątkowy komfort użytkowania, a dodatkowo staną się główną ozdobą mieszkania. W małometrażowych lokalach przydatna może okazać się również sofa z funkcją spania, która za dnia będzie pełniła rolę zestawu wypoczynkowego, a nocą zmieni się w wygodne łóżko.

Po wybraniu mebli należy zacząć kompletować dekoracje oraz dodatki. Przede wszystkim nie może zabraknąć pozłacanych elementów wyposażenia, takich jak lampy, kinkiety czy karnisze. Warto również zdecydować się na odrobinę błysku. Lustro w brokatowej ramie czy oryginalny stolik z mieniącym się blatem z pewnością będą idealnie wpisywać się w całą aranżację.

Należy także pamiętać o odpowiedniej dekoracji ścian oraz okien. Do takiego wnętrza będą się dobrze nadawać wspomniane wcześniej subtelne tapety, a także zwiewne firany połączone z zaciemniającymi zasłonami.