Moda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torebki noszonej na co dzień?

Każda kobieta posiada przynajmniej kilka torebek oraz modne chusty na szyję, które podkreślają wygląd ich stylizacji. Niektóre są przeznaczone na specjalne okazje i uzupełniają wyjątkowe, wieczorowe kreacje. Inne takie jak np. plecaki worki przydają się przede wszystkim w czasie weekendowych wypadów za miasto. Najważniejsza jest jednak torebka damska na ramię noszona na co dzień, która towarzyszy kobietom w pracy oraz w czasie niezobowiązujących wyjść ze znajomymi. O czym pamiętać przy wyborze takiej torebki?

Torebka damska na ramię – wielkość i krój

Torebka na ramię lub plecak worek skórzany noszony na co dzień powinny łączyć w sobie kilka praktycznych walorów. To w nich zwykle znajdują się bowiem wszystkie niezbędne drobiazgi, takie jak kosmetyki czy etui na klucze. Z tego względu jedną z najistotniejszych spraw staje się wielkość torebki oraz plecaka. Będą one zazwyczaj większa niż typowo ozdobne modele, w których mieści się telefon i niewiele więcej. W torebce noszonej na co dzień przydadzą się więc przegródki i boczne kieszonki, dzięki którym łatwiej będzie posegregować umieszczone w niej przedmioty. Z drugiej strony, niepotrzebne taszczenie ze sobą wielkiej torby może być niewygodne, zwłaszcza, jeśli dojeżdżamy do pracy komunikacją miejską. Wielkość torebki warto również dopasować do sylwetki i wzrostu.

Materiał – torebka i portfel ze skóry?

Eleganckie torebki wykonuje się z różnych materiałów. Mają one wpływ na jej cenę, ale także jakość użytkowania i jej “długowieczność”. Rodzaj materiału często definiuje także okazje, w czasie których używamy danej torebki. Na przykład torby nylonowe rzadko goszczą na salonach, są projektowane raczej z myślą o dłuższych podróżach lub przeznaczone dla mężczyzn.

Kobiety zdecydowanie częściej decydują się na torebki ze skóry. Takie modele wyglądają bardziej elegancko, przy tym charakteryzuje je duża wytrzymałość. Decydując się na taki zakup, każda kobieta może być pewna, że torebka nie zniszczy się przez kilka sezonów. Stworzy przy tym dobrze skomponowany i ciekawy zestaw z innymi akcesoriami, takimi jak na przykład portfel ze skóry. Tańszym rozwiązaniem są również często spotykane na ulicach torebki materiałowe. Decydujące znaczenie będzie miał jednak gust użytkowniczki i jej styl ubierania się, który torebka powinna uzupełniać.

Paski, sprzączki, klamry

Wpływ na wygląd oraz komfort użytkowania torebki mają również rozwiązania zastosowane przy jej zapięciu. Starannie wykonane klamry czy sprzączki mogą dodać jej sporo elegancji, co jest pożądane również w modelach noszonych na co dzień. Tego typu zapięcia są jednak nieco bardziej podatne na zniszczenie. Dla tych kobiet, które w pierwszym rzędzie stawiają wygodę i pragmatyzm, lepszym rozwiązaniem będzie zapięcie na magnes lub zamek błyskawiczny. Istotnym elementem jest również pasek albo łańcuszek przytwierdzony do torebki. Jego długość powinna pasować do wzrostu użytkowniczki. Projektanci wielu modeli zapewnili jednak w swoich torebkach możliwość regulowania długości paska i dostosowania go do niemal każdego ramienia.