Porady

Biura rachunkowe na obrzeżach metropolii – czy warto korzystać z ich usług?

Biura rachunkowe to miejsca, do których firmy oraz osoby prywatne mogą zwrócić się z prośbą o prowadzenie dokumentacji ich działalności gospodarczej oraz rozliczanie się z urzędem skarbowym czy też Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wiele z nich usytuowanych jest w największych polskich miastach, ponieważ to tam najprężniej rozwija się biznes. Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych, które znajdują się na obrzeżach wielkich metropolii? Odpowiadamy!

Cena niższa niż w mieście

Duże miasto to duża konkurencja – z tego powodu, przynajmniej w teorii, cena powinna być niższa, aby zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług. Nie zawsze tak jednak się dzieje. Wynajem lokalu jest tam droższy, opłaty i koszt życia są wyższe, co przekłada się na konieczność przeznaczenia większych pieniędzy na wypłaty dla pracowników. W związku z tym właściciele biur rachunkowych muszą proponować takie ceny obsługi, które pozwolą na utrzymanie płynności finansowej. Tę powinno być łatwiej zachować w mniejszym mieście, w których koszty są niższe.

Jakość obsługi

Po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku i znacznym uproszczeniu dostępu do wykonywania tej profesji w branży pojawiło się wiele osób, których wykształcenie oraz nabyte umiejętności nie zawsze są na odpowiednim poziomie. W związku z mniejszą liczbą usługodawców w mniejszych miastach trudniej trafić na kogoś, kto wykonuje ten zawód, choć w rzeczywistości nie ma o nim pojęcia.

Przyjemna i rodzinna atmosfera

Taką zdecydowanie łatwiej jest uzyskać w mniejszym biurze zlokalizowanym na obrzeżach metropolii. Duże korporacyjne biura rachunkowe zlokalizowane w największych miastach prowadzą wiele spraw i w związku z tym nie mają czasu na osobowe traktowanie petenta. To sprawia, że zdecydowanie łatwiej pozostać w przyjaznych stosunkach z księgowymi z mniejszych ośrodków. Odpowiedzą oni chętnie na wszystkie nurtujące nas pytania, a także nie będą mieli problemów z odebraniem telefonu w weekend.

Doświadczenie zawodowe

Osoby pracujące na obrzeżach miast to często ludzie, których status zawodowy pozwala na zakup domu poza terenami miejskimi. Możemy w związku z tym przewidywać, że to osoba z dużym doświadczeniem prowadzi biuro rachunkowe. Wieliczka to miasto, które jest dobrym miejscem, by w nim skorzystać z takiego rodzaju usług.

Czy warto skorzystać z usług biura rachunkowego na obrzeżach metropolii?

Zdecydowanie tak! Jak widać na powyższych przykładach, dzięki temu możemy zaoszczędzić, a także lepiej zrozumieć księgowość. Wieliczka wraz z innymi mniejszymi miejscowościami na obrzeżach Krakowa daje możliwość, by przekonać się o zaletach biur rachunkowych poza centrum aglomeracji.