Wnętrza

Akcesoria i dekoracje do sypialni – jakie tekstylia wybrać?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym powinna panować miła i przytulna atmosfera. Aranżując takie wnętrze, powinniśmy postawić na niebywały styl oraz charakter. Oczywiście najłatwiej wprowadzić te elementy do pomieszczenia za pomocą dodatków oraz akcesoriów. Jakie tekstylne dekoracje do sypialni jednak wybrać? Co powinno sprawdzić się najlepiej? Sprawdź!

Po pierwsze: pościel do sypialni

Podczas planowania wystroju sypialni, zwracamy uwagę na wiele różnych aspektów oraz elementów. Zapominamy jednak przeważnie o tym jak ważn a jest pościel do sypialni. Sądzimy bowiem, że przecież i tak na ogół jej nie widać, więc nie ma sensu inwestować w stylowy komplet. Pamiętajmy jednak, by podchodzić do aranżacji każdego wnętrza w sposób kompleksowy. Wtedy sami będziemy świetnie czuć się w takim pomieszczeniu. Wybierając dekoracje do sypialni, zdecydujmy się zatem w pierwszej kolejności na pasujący do całości komplet pościeli, który możesz kupić na https://www.karo.waw.pl/category/posciel-bawelniana. Do wnętrz skandynawskich idealnie nada się jednokolorowa stonowana bielizna pościelowa. Do stylu boho wybierzmy natomiast komplet haftowany, a do glamour – cechujący się srebrnymi czy złotymi wstawkami. Różnicę zauważymy już pierwszego dnia. Będziemy mieli bowiem przekonanie, że wszystko zostało dopracowane pod każdym możliwym względem. 

Po drugie: narzuta

Niezwykle dużą rolę w naszej sypialni będzie odgrywała narzuta dekoracyjna na łóżko. Z jej pomocą uchronimy cały materac przed zabrudzeniem, a dodatkowo sprawimy, że wnętrze nabierze wyrazu. Przy okazji nie będziemy musieli za każdym razem ścielić łóżka. W końcu to, co znajdzie się pod kocem, stanie się na chwilę niewidoczne. Wybierając narzuty, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej kolor, wzór, materiał oraz styl. Postarajmy się dopasować je w niemalże 100% do całego naszego wnętrza. Nie musimy jednak działać wyłącznie na ogólnoprzyjętych zasadach aranżacyjnych. Taka kapa może okazać się bowiem ciekawym uzupełnieniem danego wnętrza, jeśli np. będzie cechowała się oryginalnym i dość nietypowym kolorem. Zastanówmy się zatem dokładnie, na jakim efekcie nam zależy. Z pewnością jednak takiej dekoracji nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni. 

Po trzecie: poduszki ozdobne, jako niezbędne dekoracje do sypialni

Czego jeszcze nie może zabraknąć na naszym łóżku w sypialni? Oczywiście pięknych, stylowych i niezwykle efektownych poduszek dekoracyjnych. Wystarczy wybrać ciekawy wzór, który najlepiej oddaje charakter całego wnętrza. Co ciekawe, możemy zdecydować się na zakup całej poduszki lub też jedynie samej poszewki. Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu będziemy mogli zmieniać dodatki niemalże tak często, jak nam się tylko podoba. Poszewki są bowiem zdecydowanie tańsze, a także zajmują mniejszą ilość miejsca. Weźmy sobie jednak do serca to, że obecnie w modzie są całe komplety poduszek ozdobnych. Jedna czy dwie dekoracje to za mało. O wiele ciekawszy efekt uzyskamy, gdy postawimy na przynajmniej kilka tych pięknych elementów.

Porada: kupując poszewki dekoracyjne na poduszki ozdobne do sypialni, pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu rozmiaru. Wypełnienie ma bowiem wręcz nie mieścić się do naszej poszewki. Wtedy cała dekoracja stanie się puszysta. Gdy zatem mamy poduszkę np. 45×45 cm, spokojnie możemy wybrać poszewkę 40×40 cm. Pamiętajmy, tylko by zachować szczególną ostrożność podczas jej zakładania.

Po czwarte: firanki w sypialni i zasłony

Na koniec zostały nam firanki w sypialni oraz zasłony. To właśnie te elementy dekoracyjne sprawią, że poczujemy się w swojej sypialni komfortowo oraz przytulnie. Wybierzmy zatem lekkie i zwiewne osłony okienne z ciekawym motywem czy przeszyciem. Do tego dobierzmy zaciemniające kotarki, które zafundują nam odrobinę prywatności. Takie zasłony będą jednak ciężkie i dość grube. Gdy boimy się, że tego typu rozwiązanie przytłoczy naszą sypialnię, postawmy na coś lżejszego. Wtedy musimy jednak zadbać dodatkowo o rolety lub żaluzje. W sypialni z pewnością wspaniale będą prezentowały się np. rolety rzymskie oraz dzień noc.

Wybierając takie dekoracje do sypialni, z pewnością sprawimy, że nasze pomieszczenie zyska niebywałego charakteru.