Zdrowie i uroda

Manicure hybrydowy czy żelowy? Jaki wybrać dla siebie?

Większość kobiet stara się dbać o swój wygląd i nienaganny wizerunek. Jednym z najważniejszych elementów, na które panie w pierwszej kolejności zwracają uwagę, są wypielęgnowane dłonie oraz idealnie pomalowane paznokcie. Korzystanie z usług kosmetyczki staje się jednak coraz mniej popularne, ponieważ kobiety wykonują manicure samodzielnie, w swoim domowym zaciszu. Ty również chcesz zacząć swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi lub żelowymi? Sprawdź, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza. 

Modny i popularny manicure hybrydowy

Zdecydowana większość pań wybiera metodę hybrydową. Jest to bardzo szybki sposób na piękne i lśniące paznokcie. Dzięki niej paznokcie wyglądają naturalnie, a dodatkowo błyszczą się znacznie bardziej, niż w przypadku tradycyjnego manicure. Malując je w ten sposób, nie trzeba martwić się o ich długość, ponieważ hybrydy prezentują się idealnie zarówno na długiej, jak i na krótkiej płytce. Hybryda utrzymuje się nawet do 4 tygodni, a jej aplikacja zajmuje mniej niż godzinę. Lakiery hybrydowe Indigo polecane są kobietom, które zaczynają swoją przygodę z tą metodą, ponieważ cechują się bardzo dobrą pigmentacją, średnio gęstą konsystencją oraz idealnym kryciem już po pierwszej warstwie. Na początek warto więc wybrać sprawdzone, markowe produkty, które ułatwią malowanie paznokci.  

Niezawodny manicure żelowy

Manicure żelowy to metoda zdobienia paznokci polecana głównie osobom, których naturalna płytka jest bardzo krucha i łamliwa. Żel Indigo służy do wzmocnienia paznokci oraz pozwala przedłużyć je nawet o kilka centymetrów. Jest więc idealny dla pań, które marzą o pięknym manicure i długiej, smukłej płytce paznokcia. Żele utrzymują się znacznie dłużej niż hybrydy, a w momencie, gdy widoczny jest już spory odrost, wystarczy tylko delikatnie spiłować manicure i uzupełnić go kolejną dawką preparatu. Do całkowitego ściągnięcia paznokci żelowych przydatne mogą okazać się frezarki Indigo, dzięki którym usunięcie resztek produktów jest o wiele łatwiejsze i szybsze. 

Czy można łączyć metodę żelową i hybrydową?

Metodę hybrydową oraz żelową można ze sobą łączyć. W tym celu wystarczy nałożyć na paznokcie cienką warstwę żelu, która wzmocni płytkę, a na nią zaaplikować lakier hybrydowy, który doda stylizacji koloru oraz błysku. Większość produktów idealnie ze sobą współgra, dlatego efekt utrzymuje się przez bardzo długi czas i nie wymaga poprawek. Dzięki połączeniu obydwu metod, można zapuścić paznokcie oraz uchronić je przed urazami czy pękaniem. Dla kobiet, którym zależy na bardzo mocnych paznokciach, polecany jest też akrylożel, który łączy w sobie działanie żelu oraz akrylu, a stylizacje nim wykonane przetrwają nawet najcięższe warunki.