Parenting

Prezent dla małego artysty – jak wybrać?

Większość dzieci lubi rysować i kreślić abstrakcyjne wzory. Niezależnie od tego czy maluch dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kolorowaniem, czy potrafi już stworzyć małe arcydzieło, warto podarować mu artystyczny prezent. Nie tylko dobrze wpłynie to na jego kreatywność, ale także wywoła twórczą ekspresję i pozwoli rozwijać umiejętności plastyczne. Co warto kupić małemu artyście? Podpowiadamy!

Kredki jako prezent idealny

Kolorowanie i rysowanie, nawet nic nie znaczących bazgrołów, rozwija koordynację i wrażliwość dziecka, a także jest treningiem dla obu półkul jego mózgu. Dlatego właśnie podarowanie mu zestawu kredek, może być najlepszą inwestycją w jego prawidłowy rozwój. Kredki będą świetnym prezentem szczególnie dla najmłodszych dzieci. Wybierzmy jednak takie o większej średnicy, bowiem zwykłe, ołówkowe, mogą być zbyt cienkie do utrzymania dla rączki kilkulatka. Świetnie sprawdzą się np. kredki stabilo, a dokładniej kredki stabilo trio, które posiadają dużą średnicę, idealną do dziecięcych dłoni. Ponadto, dzięki dużej ilości pigmentów zawartych w rdzeniu, są wyjątkowo odporne na złamania. Miękki i bogaty pigment sprawia, że można nimi rysować także po gładkich powierzchniach, np. szkle., a powierzchnia pokrywana jest z dużą łatwością. Kredki trio są połączeniem kredek ołówkowych, akwarelowych i woskowych.

Dla starszego dziecka możemy wybrać cały zestaw (np. kredki lyra 24 kolory), w którym maluch znajdzie wszystkie kolory potrzebne do wypełnienia swojej ulubionej kolorowanki. Świetnym rozwiązaniem są także kredki lyra osiris, które możemy zakupić w 12 elementowym zestawie, a które wyróżnia specjalny, trójkątny kształt ułatwiający trzymanie, zarówno dla prawo- jak i leworęcznych. Są wykonane z drewna i doskonałe dla dzieci w wieku szkolnym. Starszym dzieciom spodobają się także pastele, którymi będą mogły stworzyć wyjątkowy, cieniowany obrazek. Polecane są np. pastele suche pentel, które są bardzo kruche i delikatne, dzięki czemu świetnie się rozcierają.

Nie tylko kredki

Jeśli dziecku szybko nudzi się zwykłe kolorowanie kredkami, możemy podarować mu zestaw wyjątkowych flamastrów, czyli flamastry zapachowe. Każdy kolor posiada odmienną nutę zapachową, a malowanie nimi to sama przyjemność i ciekawe doświadczenie. Świetnym pomysłem jest także zakup małej sztalugi i kolorowych farb akwarelowych oraz pędzelków. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać materiały nietoksyczne, które są bezpieczne w użyciu dla dzieci. Zawsze bowiem istnieje ryzyko spożycia niewielkiej ilości produktu przez malucha.

Więcej pomysłów na rozpieszczenie waszej pociechy znajdziecie na portalu – http://dzieciswiat.pl/