Wnętrza

Toalety myjące – jakie funkcje ułatwią codzienna higienę? 

Każdego dnia sięgamy po nowoczesne rozwiązania do swoich wnętrz. Szukamy nie tylko ciekawych obiektów do salonu, sypialni, czy kuchni, ale także łazienki. Coraz częściej innowacyjne rozwiązania zaczynają wkraczać do sfery codziennej higieny osobistej, a toalety myjące stają się prawdziwą rewolucją w tym obszarze. Może jeszcze ten trend nie jest tak mocno popularny w Polsce, ale niedługo może się to zmienić. 

W tym artykule przedstawię Ci toalety myjące i ich ciekawe i nowoczesne funkcje, które przenoszą higienę intymną na wyższy level – normalne wc nie może się z tym równać. Co jest takiego wyjątkowego w tej armaturze łazienkowej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Najważniejsze udogodnienie – funkcja bidetu 

Skoro chcesz uzyskać wyższy poziom higieny osobistej, to odpowiedzią na to będzie funkcja bidetu. Jak działa? 

Bardzo prosto. Z tyłu muszli wysuwa się metalowa lub plastikowa dysza. Pod wpływem ciśnienia wylatuje z niej woda i obmywa okolice intymne po załatwieniu swoich potrzeb. Za pomocą specjalnego pilota lub panelu z boku deski możesz swobodnie regulować i kontrolować ciśnienie oraz temperaturę wody. Dzięki takiej funkcji nie tylko dbasz bardziej o higienę, ale także oszczędzasz miejsce. 

“Co? Jak to?”

Może widziałeś kiedyś w łazience u kogoś toaletę, a obok „coś” przypominającego wc. Był to bidet. Taka toaleta myjąca sprawia, że możesz mieć dwie funkcje w jednym urządzeniu. Oszczędzisz miejsce nie tylko w małych pomieszczeniach, ale i dużych.  

Toalety myjące i inteligentne sterowanie 

W toalecie myjącej jest naprawdę wiele różnych wbudowanych udogodnień. Aby łatwo z nich było korzystać, do zestawu dołączony jest pilot, lub panel sterowania, który ułatwia wybieranie poszczególnych funkcji. Pozwalają użytkownikowi dostosować różne parametry mycia, takie jak np. temperatura wody, ciśnienie strumienia czy kierunek działania wody. To spersonalizowane podejście do codziennej higieny, które zwiększa komfort użytkowania.

System osuszania po zadbaniu o swoje potrzeby 

Toalety myjące są wyposażone w system osuszania. Oznacza to, że kiedy skończysz korzystać z wc, klikając w odpowiedni przycisk, poczujesz powiew ciepłego powietrza, który osuszy Twoje okolice intymne. 

Jest to bardzo przydatna funkcja, która ułatwia higienę w szczególności ludziom starszym, niepełnosprawnym, czy kobietom w ciąży. 

Dodatkowo, dzięki temu oszczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko. Zastanawiasz się jak? Używając funkcji osuszania ograniczasz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. Dlatego też dbasz o środowisko. Zmniejsza się także koszty eksploatacji.  

Zautomatyzowana muszla – krok do większego komfortu 

Na rynku są różne toalety myjące. Wiele z nich ma w swoich funkcjach automatycznie podnoszącą się i opadającą klapę, a także automatycznie spuszczanie wody. Takie udogodnienia sprawiają, że nie musisz dotykać w ogóle pokrywy. 

W wc wbudowany jest specjalny czujnik. Kiedy nie wykrywa ruchu, samoistnie zamyka klapę lub aktywuje funkcję mycia. 

Samoczyszcząca się dysza – ochrona przed bakteriami 

W toalecie jest naprawdę dużo bakterii. Dlatego dysza, która spełnia rolę bidetu jest samoczyszcząca. Oznacza to, że odkaża się przed i po każdym użyciu. Dzięki temu możesz być pewny, że Twoje okolice intymne nie są narażone na żadne infekcje. 

Ogrzewane siedzisko – idealne dla tych co “zawsze im zimno”  

Nie każdy to lubi, ale jeśli jesteś zmarzluchem, to na pewno docenisz tę funkcję. Zimowe poranki stają się przyjemniejsze dzięki funkcji ogrzewania siedziska. To szczególnie doceniane rozwiązanie w chłodniejszych klimatach lub podczas zimy, które dodaje uczucia luksusu i komfortu. Za pomocą kontrolera ustaw odpowiednią temperaturę i ciesz się ciepłą deską. 

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, czemu warto postawić na toalety myjące i jakie funkcje mogą ułatwić Twoje codzienne załatwianie potrzeb fizjologicznych. Pamiętaj jednak, że na rynku jest wiele producentów i modeli wc. Dlatego przed zakupem sprawdź dokładnie, jakie ma udogodnienia w swoim wyposażeniu.