Wnętrza

Lustrzane meble – wady i zalety takiego rozwiązania

Lustrzane elementy wystroju wnętrza są świetnym sposobem na powiększenie przestrzeni. Lustra pogłębiają wrażenie przestronności i mogą występować w naszej aranżacji jako dekoracja. Lustrzane meble będą idealną opcją dla osób posiadających małometrażowe mieszkania lub chcących dodać swojemu wnętrzu trochę charakteru glamour. Jednak czy są praktyczne? Jak zaaranżować przestrzeń z takimi sprzętami, oraz jak o nie dbać, aby zawsze wyglądały dobrze.

Powiększanie przestrzeni

Odbijające światło meble, umiejętnie ustawione, potrafią zdziałać cuda w pomieszczeniu. Rozciągają optycznie przestrzeń i rozświetlają ją. Nawet niewielka, komoda lustrzana czy regał, a także duża przesuwna szafa, ustawione naprzeciwko okna genialnie odbiją promienie, rozjaśniając pokój oraz dając wrażenie głębi. Będą idealnie pasować do małych salonów czy sypialni, jednak będą świetnie prezentować się również na dużych metrażach. Zastosowanie zwierciadeł jest jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na powiększenie przestrzeni. Czynią pokój bardziej lekkim i przestronnym, tworząc nowoczesny i efektowny klimat.

Gdzie zaaranżować lustrzane meble?

Kiedyś kojarzone były przede wszystkim z urządzaniem wnętrz w stylu glamour, dziś coraz częściej pojawiają się także w innych aranżacjach. Sprawdzą się w mieszkaniach minimalistycznych czy industrialnych. Dzięki temu, że odbijają resztę pomieszczenia, dopasowują się do jego kolorystyki. Świetnie komponują się z prostymi formami, jak i wzorzystymi elementami. Przywodzą na myśl ekstrawaganckie, ale jednocześnie eleganckie i luksusowe wnętrza. Odpowiednio zaaranżowane, będą dobrze wyglądać także w prostych, jasnych pomieszczeniach lub ciemnych, wymagających powiększenia i rozjaśnienia.

Czyszczenie lustrzanych powierzchni

Jednym z nielicznych minusów lustrzanych mebli jest utrzymywanie ich w czystości. Mało praktyczne będzie zaaranżowanie ich w łazience, gdzie będą narażone na ciągłe powstawanie zacieków i odkładanie się kamienia na ich powierzchni. Świetnie sprawdzą się jednak w salonie czy sypialni, gdzie nie dotyka się ich za często. Szczególnie jeśli użyjemy odpowiednio wyprofilowanych uchwytów, dzięki którym zminimalizujemy konieczność dotykania frontów szafek. Do czyszczenia i pielęgnacji używajmy detergentów przeznaczonych do szkła. Dzięki utrzymywaniu ich w czystości otrzymamy niepowtarzalny efekt.

Lustrzane meble nie sprawdzą się niestety u rodziny z małymi dziećmi, jednak w każdym innym przypadku będą rozwiązaniem uniwersalnym i efektownym. Bez względu na formę czy styl takich sprzętów, wyglądają luksusowo i elegancko. Łączą się w zgraną całość z przeróżnymi tkaninami, wzorami i kolorami, tworząc niepowtarzalny charakter pomieszczenia. Planując wystrój z użyciem zwierciadlanych mebli, pamiętajmy że odbijają one wszystko to, co znajdzie się przed nimi, dlatego też zwróćmy na ten detal uwagę i postawmy je w odpowiednim miejscu, najlepiej naprzeciwko okna.

Szukając więcej inspiracji wejdź na – http://www.apartamentydomlux.pl/