Porady

Firma szkoleniowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Podjęcie decyzje dotyczącej organizacji szkolenia dla swoich pracowników nie jest niczym trudnym. Problem pojawia się w momencie wyboru firmy szkoleniowej, która nie zawsze będzie działać uczciwie. Tak więc co wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy szkoleniowej, która da nam gwarancję zadowalających efektów?

Po pierwsze doświadczenie trenerów

Doświadczenie trenerów to najważniejsza kwestia, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy szkoleniowej. Dlaczego? Jeśli trafimy na firmę zatrudniającą mało doświadczonych trenerów, to znaczy, że szkolenie nie przyniesie nam praktycznie żadnych efektów lub będą one w nieznacznym stopniu widoczne. Dobrą praktyką, stosowaną przez wiele osób jest po prostu spotkanie się z danym trenerem. Wówczas, będziemy mogli dowiedzieć się o jego doświadczeniu w pracy z różnymi klientami, efektach, a także o sposobie działania.

Wybierając firmę szkoleniową, warto zapytać o certyfikaty jakości usług wszystkich trenerów. Takie działanie zmniejsza ryzyko tego, że trafimy na nieodpowiednią firmą z niską efektywnością działania.

Po drugie koszty

Decyzja o zorganizowaniu szkolenia oczywiście wiąże się z pewnymi opłatami, określonymi przez daną firmę szkoleniową. Oferta szkoleniowa powinna być skrupulatnie przygotowana, a potrzeby szkoleniowe precyzyjnie określone.

Pamiętajmy, że szkolenie to inwestycja w naszego pracownika, dlatego tak ważne jest aby było ono skuteczne i efektywne.

Po trzecie właściwe wyposażenie

Wybierając firmę szkoleniową warto zwrócić uwagę na jej zaplecze techniczne. Co to oznacza? Firma z dużym doświadczeniem powinna być wyposażona w nowoczesną sale szkoleniową, sprzęt szkoleniowy, komputer oraz oczywiści rzutnik. Warto także przyjrzeć się kwestii dotyczącej formy szkolenia – czy będzie ono przeprowadzone on-line czy jako webinar. Jeśli znajdziesz firmę szkoleniową, które spełni Twoje najróżniejsze potrzeby, to znaczy, że dobrze trafiłeś.

Po czwarte opinie o firmie

Jeśli masz już na oku konkretną firmę szkoleniową, to przed podjęciem współpracy, sprawdź opinie o niej. Takie działanie pozwoli Ci uzyskać informacje o tym, czy szkolenia oferowane przez tą firmę są efektywne, czy posiada odpowiednie zaplecze techniczne oraz czy warto skorzystać z jej usług. Gdy będziesz mieć pewność, że każda opinia jest satysfakcjonująca, możesz śmiało skorzystać z oferty wybranej przez Ciebie firmy szkoleniowej.