Moda

Stylizacja na wesele – jak dopasować ją do charakteru przyjęcia

Wydawać by się mogło, że każde wesele jest takie samo. Nic bardziej mylnego! Charakter tego przyjęcia zależy od wielu aspektów! Oczywiście – od pary młodej, od ich usposobienia, stylu życia. Wiele o charakterze przyjęcia może powiedzieć nam miejsce, w którym się ono odbywa, a także pora dnia. To właśnie te czynniki mogą stanowić cenną wskazówkę podczas dobierania weselnej stylizacji – poniżej wyjaśniamy dlaczego! 

Elegancki hotel, restauracja w zamku, namiot w ogrodzie – sukienka na wesele odpowiednia do miejsca 

Miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne powinnaś sprawdzić nie tylko z ciekawości! W dużej mierze będzie ono dla Ciebie wskazówką, jaki jest styl imprezy, na którą się wybierasz. To cenna informacja podczas decydowania o elementach stylizacji. Jeśli para młoda na swoje przyjęcie wybrała niezwykle dostojny i elegancki lokal, przypominający płac, warto pomyśleć o równie dostojnej kreacji. Długa sukienka, ale oczywiście nie nazbyt strojna, może być tutaj strzałem w dziesiątkę! Warto rozważyć także takie materiały jak jedwab lub tafta. Jeśli przyjęcie odbywa się w ogrodzie, to pierwszy sygnał, aby rozejrzeć się za kreacją w kwiaty, a może nawet w stylu boho. Wesele w stylu nowoczesnym – w minimalistycznym i przestrzennym wnętrzu? W takim przypadku warto postawić na coś prostego, ale oryginalnego – ostre cięcia, skosy, jednolity kolor, a nawet elegancki kombinezon lub garnitur damski, sprawdzą się, podczas tego typu przyjęcia. 

Pora dnia ma znaczenie

Sukienka koktajlowa, sukienka wieczorowa… nie bez powodu wyróżnia się kilka typów sukienek. Ma to związek z porą dnia, bowiem ona również na przyjęciach determinuje charakter stylizacji. Sukienki koktajlowe to takie, które zakłada się również na przyjęcia komunijne, czyli w okolicy południa. Są to zazwyczaj stosunkowo proste kreacje, ale z klasą. Królują tu modele ołówkowe i w literę „A” – mniej imprezowe, jednakże podkreślające kobiecość. Gdy przyjęcie odbywa się po zmroku, można rozważyć założenie długiej sukienki, nawet w ciemnym kolorze – stąd zdarza się, że kobiety podczas wesela właśnie po północy zmieniają swoje kreacje na długie.  

Co jeszcze może pomóc nam w decyzji dotyczącej kreacji weselnej? 

Czasem takie proste elementy jak zaproszenie, mogą być wskazówką o kolorystyce dominującej podczas przyjęcia weselnego. Panny młode, które bardzo dbają o estetykę, również zaproszenia dopasowują do motywu przewodniego lub kolorystyki przyjęcia. Najlepiej jednak, jeśli jest się w bliskich relacjach z panną młodą, porozmawiać o kreacji, a nuż potrzebuje ona druhny, która będzie towarzyszyć jej podczas sesji!