Moda

Garsonki – nowy trend czy przeżytek?

Garsonki wracają do łask. My wierzymy, że zainteresowanie nimi będzie coraz większe. Garsonka jest niejakim synonimem elegancji, a szczególnie stylu formalnego. Z racji tego, że coraz więcej garsonek pojawia się w sklepach, ewoluują, stają się coraz ciekawsze i barwne. Dzisiejszy komplet damski, to nie tak jak dawniej garniturowy materiał w jednolitym kolorze, lecz także kwiaty, geometryczne wzory i miękkie, przyjemne materiały. Poznaj nowe oblicze garsonek, czytaj dalej!

Nowoczesne garsonki – nowe tendencje

Marynarka zapinana na jeden lub dwa guziki, z wyraźnie zaznaczonymi klapami. Spódnica ołówkowa lub prosta, obowiązkowo z niewielkim rozcięciem z tyłu. Jeden kolor, najlepiej niewyróżniająca się czerń lub bezpieczny granat. Tak wyglądały garsonki dawniej, teraz ulegają wielu przeobrażaniom, a wszystko zmierza w dobrym kierunku!

Dzisiejsze garsonki są zupełnie inne. Nierzadko stawia się na marynarki z dwurzędowym zapięciem, często też rezygnuje się z guzików na rzecz suwaka. Nowym trendem jest także projektowanie marynarek bez zapięcia np. z przodem w stylu waterfall.

Spódnice w garsonach również uległy zmianie. Czasem pojawiają się rozkloszowane fasony, chociaż wciąż jest to rzadkością. Częściej stawia się na wariacje w obrębie spódnicy ołówkowej – po pierwsze dużym modyfikacjom ulega przód spódnic – skośne zakończenia, tzw. spódnica „zakładana”, czyli stworzona na zasadzie nałożonych na siebie dwóch warstw materiałów, czy spódnica w stylu militarnym z guzikami lub dużymi kieszeniami.

Zmianie uległy również kolory – garsonki zdecydowanie częściej występują w żywych barwach – w różu, czerwieni, czy soczystej zieleni. Dużą zmianą jest także stosowanie wzorów – geometrycznych czy też inspirowanych naturą. Często to właśnie te nadruki zmieniają oblicze garsonek, czyniąc je stylowymi i nowoczesnymi.

Garsonka na wesele – teraz to dobry wybór

Z racji tego, że garsonki uległy tak wielu zmianom, nabrały kolorów i stały się bardziej nowoczesne, śmiało można zakładać je na różne przyjęcia rodzinne – komunie, wesela, chrzciny. Mimo tych zmian, wciąż są eleganckie, jednak z odpowiednio dobranymi pozostałymi elementami stylizacji mogą stać się zarazem zestawem o lekko imprezowym charakterze.

Garsonka ma wiele zalet! Przekonaj się o nich!

Przede wszystkim, kupując garsonkę, kupujesz tak naprawdę dwa elementy stroju w cenie niejednokrotnie jednej sukienki. Masz marynarkę, ale także spódnice, które możesz zakładać oddzielnie, na bardzo różne okazje!

Wybierając strój na eleganckie przyjęcie częstym dylematem staje się okrycie wierzchnie – tutaj ten problem nie istnieje! Do garsonki wystarczy dobrać tylko prostą bluzkę i stylizację mamy gotową!

Ponadto, zmieniając bluzkę i akcesoria, możemy zupełnie odmienić obliczę tego zestawu. Gdy do różowej garsonki z ołówkową spódnicą dobierzemy szpilki w kolorze nude, kopertówkę i satynową bluzkę na ramiączkach w kolorze białym, uzyskamy iście elegancki zestaw. Jeśli jednak postawimy na bawełniany T-shirt włożony w spódnicę, białe trampki i torebkę tupu shopper, strój nabierze zupełnie nowego charakteru. Pamiętajmy jednak, że nie każdy materiał garsonki pozwoli nam na takie modowe eksperymenty. Taka gra stylem możliwa jest tylko wtedy, gdy materiał, z którego wykonano garsonkę, nie jest iście elegancki.