Porady

Jakie rękawice zapewniają najwyższy poziom ochrony skóry dłoni

W wielu branżach dłonie pracowników są najczęściej narażone w pracy na ryzyko zranienia, poparzeń i osiadania na nich szkodliwych substancji. Warto zatem pomyśleć o profesjonalnych rękawicach ochronnych, które świetnie się sprawdzą w nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki nim można pracować bezpiecznie i z poczuciem większego komfortu.

Jak chronić dłonie

W czasie wykonywania swoich codziennych prac wielu pracowników jest narażonych na bezpośredni kontakt ze szkodliwymi substancjami, z ostrymi narzędziami lub gorącymi przedmiotami. W celu uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak: choroby skóry rąk, skaleczenia czy oparzenia, warto zdecydować się na zakup profesjonalnych rękawic ochronnych.

Jakie wybrać rękawice ochronne

Wybór rękawic ochronnych zależy od charakteru prac i związanych z nimi zagrożeń. Na rynku dostępne są różnorodne modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wyróżniają się funkcjonalnym krojem, szeroką gamą rozmiarów, dzięki temu można je bez trudu dopasować do indywidualnego kształtu dłoni każdego pracownika. Najpopularniejszymi modelami markowych rękawic ochronnych, które cieszą się wśród wielu fachowców dużym uznaniem, są: rękawice Covent i rękawice Summitech. Modele te wyróżniają się pod względem elastyczności oraz wytrzymałości materiału. Dodatkowo rękawice Summitech zachwycają wysokim poziomem odporności na: ścieranie, przetarcia, rozerwania czy przebicia ostrymi narzędziami.

Idealny komfort

Wszystkie rękawice ochronne zostały zaprojektowane tak, aby dawać pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ale nie tylko. Rękawice ochronne powinny wygodnie leżeć na dłoniach, dając poczucie najwyższego komfortu oraz możliwość precyzyjnego wykonywania codziennych obowiązków. Idealny krój rękawic pozwala pracownikom na swobodne poruszanie dłońmi.

Kiedy niezbędne są rękawice ochronne

Rękawice ochronne muszą być odpowiednio dopasowane do rodzaju wykonywanych codziennych czynności oraz sytuacji, z jakimi najczęściej spotykają się pracownicy. Przede wszystkim specjalistyczne modele, takie jak na przykład rękawice termoodporne czy rękawice elektroizolacyjne, skutecznie zabezpieczają dłonie przed:

  • urazami mechanicznymi (przed skaleczeniem ostrymi narzędziami lub przedmiotami o ostrych krawędziach)
  • urazami termicznymi (przed poparzeniami lub odmrożeniami dłoni)
  • urazami chemicznymi i biologicznymi (przed bezpośrednim kontaktem z substancjami toksycznymi, żrącymi i drażniącymi skórę, a także przed szkodliwymi mikroorganizmami oraz wirusami)
  • urazami takimi, jak porażenie prądem elektrycznym