Zdrowie i uroda

Mezoterapia – wszystko co musisz o niej wiedzieć!

Mezoterapia jest zabiegiem, który wykonać możemy jedynie w gabinecie dermatologii estetycznej. Zanim podejmiemy decyzję o zapisaniu się na niego, warto dowiedzieć się jak najwięcej. Medycyna estetyczna jest bowiem ostatecznym krokiem na jaki powinniśmy się zdecydować w walce o piękną skórę. Jakie rodzaje mezoterapii wyróżniamy, na czym polega ten zabieg, a także jakie są przeciwwskazania do wykonania go?

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest zabiegiem idealnym dla osób chcących cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej. Polega na wstrzykiwaniu lub wtłaczaniu substancji odżywczych i leczniczych, wśród których wyróżniamy między innymi kwas hialuronowy, aminokwasy, różnego rodzaju witaminy, kofeinę, organiczną krzemionkę czy sole mineralne. Zabieg działa głównie na nawilżenie i zregenerowanie skóry, dzięki czemu wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

 

CMED – Mezoterapia Katowice – zadbaj o prawidłową kondycję swojej skóry!

Jakie rodzaje mezoterapii wyróżniamy?

  • Mezoterapia igłowa – jest zabiegiem inwazyjnym i polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w głąb skóry przy pomocy mikro igieł. Jest zabiegiem dość nieprzyjemnym i bolesnym, jednak daje efekty już po pierwszej wizycie w gabinecie dermatologii estetycznej.
  • Mezoterapia bezigłowa – polega na wtłaczaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą fal radiowych. Jest zabiegiem nieinwazyjnym i o wiele przyjemniejszym niż mezoterapia igłowa. Jednak aby zobaczyć efekty, powinniśmy wykonać przynajmniej serię pięciu do dziesięciu zabiegów. Mezoterapia bezigłowa może być także stosowana do walki z cellulitem.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Mezoterapię możemy wykonywać bez względu na płeć czy wiek. Istnieją jednak sytuacje, w których nie jest zalecane wykonywanie zabiegu. Są to: alergie i ostre zmiany skórne, opryszczka, cukrzyca, a także zażywanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwnowotworowych oraz ciąża lub karmienie piersią.

Czy warto wykonać mezoterapię?

Mezoterapia jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg możemy stosować nie tylko na twarz, ale także na inne obszary ciała, np. dłonie i dekolt. Może być także traktowany jako zabieg wyszczuplający, który działa poprzez rozbijanie tkanek tłuszczowych na udach lub brzuchu. Dobre efekty uzyskuje się także stosując mezoterapię na skórę głowy, jako metodę pobudzającą wzrost włosów lub przeciwdziałającą łupieżowi. Mimo bolesności mezoterapii igłowej, czy konieczności wykonania całej serii zabiegów mezoterapii bezigłowej, mezoterapia jest kuracją bardzo polecaną.