Wnętrza

Jakie rolety wybrać rolety na letnie upały

Kiedy za oknem słońce w pełni, twoje myśli odpływają na piaszczyste plaże, gdzie słychać kojący szum fal. Jednak zanim spełnisz swoje marzenia o wakacyjnych podróżach, to zbyt nasłonecznione mieszkanie oraz panujące w nim coraz wyższe temperatury zaczynają cię bardziej smucić niż cieszyć. Jakie zatem wybrać rolety do ochrony przed intensywnymi promieniami słonecznymi, a jakie sprawdzą się jako izolacja termiczna?

Rolety jako izolacja termiczna

Rolety mają za zadanie chronić nasze mieszkania przed oślepiającym i gorącym światłem słonecznym. Jest to możliwe, jeśli zdecydujesz się na modele osłon przeciwsłonecznych z dodatkową warstwą ochronną. Jej zadaniem jest skutecznie odbijać promienie słoneczne. Dzięki roletom ze specjalną powłoką ochronną do mieszkania nie wpadnie zbyt wiele gorącego powietrza.

Rolety z warstwą posrebrzaną – całkowite zaciemnienie i termoizolacja

Pomieszczenia bez osłon przeciwsłonecznych szybko i nadmiernie przegrzewają się, utrudniając codzienną pracę i wypoczynek. Rolety wewnętrzne z powłoką Silver będą zatem dla ciebie doskonałym rozwiązaniem jako skuteczna izolacja termiczna.

Rolety z posrebrzanym materiałem doskonale sobie radzą z zatrzymywaniem gorącego powietrza na zewnątrz i nie pozwalając na nadmierne przegrzanie się pomieszczenia. Powłoka Silver została pokryta warstwą aluminium, dzięki czemu ma doskonałą zdolność odbijania światła słonecznego. Dzięki roletom z posrebrzanym materiałem zyskujesz szansę na oszczędzanie energii nie tylko latem, kiedy aluminiowa powłoka nie pozwala na przegrzanie się mieszkania, ale także zimą, kiedy ta sama powłoka zatrzymuje ciepłe powietrze wewnątrz pomieszczeń.

Jeszcze większą skuteczność ochrony przed przegrzaniem się domowej przestrzeni uzyskasz wtedy, kiedy zamontujesz rolety w kasecie i z prowadnicami. Te elementy nie pozwolą na tworzenie się zbędnych prześwitów, przez które mogłyby wpadać do środka pokoju gorące promienie słoneczne.

Rolety z warstwą podgumowaną

Rolety, do których została dodana specjalna warstwa podgumowana w jasnym odcieniu, pozwolą ci przebywać w nieco chłodnym pomieszczeniu. Minimalnie ochronią kuchnię, salon, jadalnię, sypialnię lub pokój dziecka przed nadmiernym nasłonecznieniem, zatrzymując ciepłe powietrze na zewnątrz.

Rolety z warstwą podgumowaną pełnią rolę blokady światła słonecznego. Idealnie sprawdzają się jako osłony zaciemniające. Dzięki nim zapanuje w twojej sypialni półmrok lub całkowita ciemność nawet w środku najbardziej słonecznego dnia. Przenikanie promieni słonecznych w przypadku rolet z warstwą podgumowaną zostało zminimalizowane do 0.Warstwa podgumowana w rolecie – całkowite zaciemnienie

Rolety z tkaniną podgumowaną dają ci możliwość:

  • całkowitego zaciemnienia pomieszczenia
  • minimalnego obniżania temperatury wewnątrz pomieszczenia, zatrzymując gorące powietrze na zewnątrz
  • chronienia przed intensywnymi promieniami słonecznymi
  • łatwego czyszczenia, dlatego tego rodzaju rolety możesz bez problemu użytkować w kuchni i łazience
  • stworzenia niepowtarzalnych dekoracji okiennych, bowiem zewnętrzna warstwa ochronna występuje zazwyczaj w kolorze materiału, jaki widzimy od wewnątrz

Nie powinno się montować rolet z tkaniną podgumowaną w pomieszczeniach wystawionych na silne nasłonecznienie i w oknach dachowych. Nie wolno w takich miejscach zawieszać tkanin podgumowanych w ciemnej kolorystyce, które łatwo pochłaniają ciepło, przez co mogą stracić swój idealny kształt. Odkształcony materiał nie będzie już spełniał swoich funkcji.

 

Chcesz więcej porad, które  pomogą Ci odmienić Twoje wnętrze?

Kliknij! http://wnetrzadlaciebie.com/