Moda

Zegarek na pasku czy bransolecie – który wybrać?

Nie oszukujmy się – zegarki w dzisiejszych czasach to nie tylko narzędzia służące do pomiaru czasu, ale także ozdoby, które chętnie nosimy na nadgarstkach. Dlatego tak ważne jest, by podobały nam się wizualnie i stanowiły swego rodzaju biżuterię. Bardzo ważnym elementem zegarka jest oczywiście jego pasek, czy też bransoleta. Jedni mężczyźni wolą paski, inni bransolety. Wszystko zależy tak naprawdę od zastosowania zegarka, stylu w jakim ubieramy się na co dzień i wielu innych czynników. Zastosowanie paska czy bransolety potrafi zupełnie zmienić sposób, w jaki postrzegamy kopertę. Na co się więc zdecydować, kupując nowy zegarek? Wybrać elegancki zegarek na pasku, czy może casualowy zegarek na bransolecie? Sprawdź!

Zegarek na pasku – wady i zalety

Nie można stwierdzić z całą pewnością, że zegarki Diesel, Casio czy Michel Kors na pasku są tymi wybieranymi najczęściej, ale na pewno są bardzo popularne wśród obu płci. Dzięki swojemu casualowemu designowi, pasują zarówno do codziennych, jak i bardziej wyjściowych stylizacji. Te najelegantsze paski są oczywiście zrobione ze skóry – najlepiej ze skóry dobrej jakości. W tym celu wykorzystuje się skórę cielęcą, krokodyla, jaszczurki a nawet skórę strusia. Wrażenie luksusu stwarza również precyzja i jakość wykonania. Jeśli skórzany pasek był wytwarzany ręcznie, jego cena automatycznie wzrośnie. Skóra jest materiałem bardzo lekkim, miękkim i ponadczasowym – może występować właściwie w każdym kolorze. Mimo wszystko, wciąż najczęściej decydujemy się na te neutralne.

Skóra ma jednak swoje wady. Ponieważ jest to materiał naturalny, wchłania zapachy, może się lekko odkształcać i odbarwiać. Dość szybko się zużywa, dlatego zegarek na pasku skórzanym powinno się w miarę regularnie wyposażać w nowy pasek.

Oczywiście, skóra to nie jedyny materiał, z którego można wykonać pasek do zegarka. Popularne są także paski parciane lub paski gumowe. Paski parciane to takie wykonane z bawełny o różnych splotach. Kiedyś uznawane raczej za przejaw złego gustu, dziś są na porządku dziennym. Paski gumowe często wykorzystuje się przy zegarkach sportowych, ponieważ są odporne na wodę, uszkodzenia i plamy. 

Zegarek bransolecie – wady i zalety

Można powiedzieć, że bransolety to rozwiązanie równie popularne co paski. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do skóry, nie trzeba wymieniać ich regularnie i mają dużo większą odporność. Często wybierają je osoby aktywne, uprawiające sport i przebywające dużo poza domem. Bransolety odznaczają się wodoszczelnością, dlatego można uprawiać w nich sporty wodne, kąpać się czy brać prysznic. Piękne modele zegarków na bransolecie można zamówić na https://happytime.com.pl/marka/tommy-hilfiger.

Bransolety najczęściej wykonuje się ze stopu stali czy tytanu, który jest materiałem antyalergicznym, a więc bezpiecznym dla wszystkich osób z tendencją do podrażnień. Należy pamiętać, że każdego rodzaju zegarek na bransolecie będzie o wiele cięższy niż ten na pasku (zarówno skórzanym, jak i parcianym czy gumowym), chociaż tytanowy będzie lżejszy od stalowego. Na rynku znajdziemy również bransolety ceramiczne. Niestety, wszystkie materiały mogą skutkować wyrywaniem włosków przy poruszaniu nadgarstkiem. Oprócz materiału, bransolety różnią się między sobą także wyglądem – mamy do wyboru zarówno bransolety z dużych ogniw, jak i te z ogniw małych i mieszanych. Bransolety mesh to ostatni krzyk mody – stanowią kompromis między bransoletą, a paskiem, ponieważ są stworzone z metalowej, misternie utkanej plecionki.

Bransoleta w damskich zegarkach to pewien rodzaj biżuterii. W męskich natomiast, stanowi bardziej casualowy odpowiednik skórzanego paska. Zegarków na bransolecie raczej nie nosi się do garnituru i krawatu, tylko na co dzień, do sportowej koszuli czy koszulki polo.