Porady

Zegarek na prezent – czy to dobry pomysł?

Wokół obdarowywania bliskich osób zegarkiem narosło wiele mitów. Według przesądów, zegarek nie jest dobrym prezentem, ponieważ “odlicza czas do końca” – związku, przyjaźni, życia. Gdy jednak zepchniemy na bok wszystkie zabobony, zobaczymy, że zegarek może być bardzo eleganckim i luksusowym podarunkiem, często celebrującym ważne wydarzenie w życiu bądź okazję wartą zapamiętania. Dawno temu przestaliśmy wierzyć w 7 lat nieszczęścia po rozbiciu lusterka – dlaczego więc nie wyrzucić z głowy także zegarkowego przesądu? Sprawdź, dlaczego wybrać zegarek na prezent dla bliskiej osoby!

Zegarek na prezent – pamiątka na lata!

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się, skąd wziął się przesąd związany z prezentowaniem komuś zegarka, już śpieszymy z odpowiedzią. Wszystkiemu winna jest chińska tradycja. To właśnie w tym kraju, prezent w postaci zegarka rozumiało się jako odliczanie czasu do śmierci osoby, która prezent otrzyma. Obecnie, coraz więcej osób widzi zegarek jako idealny podarunek. Oto powody, dla których warto się na niego zdecydować!

Zegarek może być prezentem spersonalizowanym

Zegarki często symbolizują jakąś ważną chwilę w życiu, moment, który chcemy zapamiętać. A zegarki można przecież personalizować! Na odwrocie tarczy wygrawerujemy właściwie wszystko. Od motywującego cytatu, przez datę, po podpis. Jeszcze lepiej, gdy będzie to sentencja rozumiana tylko przez obdarowującego i obdarowywanego. Zegarek otrzymany na prezent zawsze będzie przywodził na myśl dobre wspomnienia – to wspaniała pamiątka na wiele lat. Kupując zegarek na prezent, warto wybrać ten wyprodukowany przez znanego producenta, takiego jak np. Michael Kors. Wiele zegarków tej firmy znajdziesz na https://happytime.com.pl/zegarki_damskie/michael_kors.

Zegarek to prezent ponadczasowy

Choć trendy stale się zmieniają, nawet w świecie zegarków, wciąż pojawiają się modele ponadczasowe, dla których moda nie ma znaczenia. Prezent tego typu będzie służył przez całe lata, jeśli nie do końca życia. Zegarki często przekazuje się z pokolenia na pokolenie – dziadek synowi, a później syn wnukowi. Takie przedmioty z historią często mają ogromną wartość, nie tylko kolekcjonerską, ale również nostalgiczną. W dodatku, zegarek na prezent będzie odpowiedni właściwie dla każdego. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku. Dzięki świetnej jakości materiałom, zegarki nie niszczą się szybko i mogą stanowić Twój znak rozpoznawczy i swego rodzaju sygnaturę.

Zegarek to prezent praktyczny 

Chociaż o zegarku w dzisiejszych czasach myślimy bardziej w kontekście ozdoby, to nie zapominajmy, że pełni on przede wszystkim funkcję praktyczną. Zegarek oczywiście pokazuje poprawną godzinę i datę, ale również może służyć jako stoper, minutnik i wiele wiele innych. Wszystko zależy od modelu, na który się zdecydujesz i stylu życia, który prowadzisz. Dobrze więc wziąć to pod uwagę, przy wybieraniu prezentu. Jeśli osoba obdarowywana spędza mnóstwo czasu w biurze, ubrana w garnitur, na pewno bardziej praktyczną dla niej opcją będzie zegarek na skórzanym pasku, z minimalistyczną i klasyczną tarczą, który możesz zamówić m.in. na https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio. Jeśli natomiast wybierasz prezent dla sportowego freaka, możesz zaszaleć z formą i kolorem! Wybierz zegarek z prostokątną tarczą, bransoletą w intensywnym kolorze. Dobrze, by był lekki, wykonany z wodoodopornego materiału.

Zegarek na prezent dla wszystkich, którzy dbają o formę

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się zegarki, które kontrolują ilość spalanych kalorii czy liczbę zrobionych w ciągu dnia kroków. To świetna opcja dla wszystkich osób, które dbają o formę! To również doskonały sposób by zmotywować wszystkich tych, którzy tego nie robią, a powinni. Zegarki sportowe pomagają śledzić Twoją aktywność w ciągu dnia, pokazują Ci kiedy powinieneś napić się wody, ile kroków już zrobiłeś i ile jeszcze przed Tobą. Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, jest nowicjuszem w świecie sportu, na pewno ucieszy się z takiego prezentu!