Moda

Zegarki damskie – jakie wybrać, by mieć pewność co do jakości?

Wysokiej klasy zegarki damskie, doskonale dopełniają zarówno codzienne jak i biznesowe, profesjonalne stylizacje. Dobre zegarki to z reguły nie mały wydatek, więc przed zakupem zwróćmy uwagę na kilka kwestii. Przecież chcemy mieć pewność, że zakupimy wysokiej jakości zegarki damskie. Jakie wybrać, by służyły nam wiele lat?

Zegarki damskie – jakie wybrać, by miały niezniszczalny mechanizm?

Szukając zegarka na wiele lat pierwszym wyborem przed jakim staniesz będzie jego mechanizm. Ze swojej trwałości pozwalającej przekazywać czasomierz z pokolenia na pokolenie słyną absolutne majstersztyki na rynku zegarmistrzowskim – czasomierze mechaniczne z ręcznym naciągiem. Nie znajdziesz w nich baterii – do działania potrzebne jest regularne nakręcanie sprężyny za pomocą zamontowanej z boku koronki. 

Zegarki damskie mechaniczne mogą działać także na naciągu automatycznym. W tym przypadku nie ma konieczności manipulowania koronką – wahnik porusza się w miarę ruchów nadgarstka, do działania zegarka wystarczy więc po prostu go nosić. 

By tworzyć takie zegarki damskie i męskie potrzeba ogromnej wiedzy z zakresu inżynierii oraz dbałości o najdrobniejsze detale. To przerzuca się na koszt – w istocie, mechaniczne zegarki są najdroższe, uważane za sprzęt dla pasjonatów. Jakość i trwałość tych modeli jest jednak warta swojej ceny.

Opcją tańszą, dzisiaj najpopularniejszą jest mechanizm kwarcowy. Wykorzystuje się w nim baterię oraz właśnie kwarcowy kryształ. Takie zegarki damskie są bardzo dokładne, a bateria wytrzymuje około dwóch lat – potem trzeba ją. Nie są to co prawda tak trwałe zegarki jak mechaniczne warianty, ale stawiając na sprawdzonych producentów z pewnością się nie rozczarujesz.

Zegarki damskie – jakiej firmy kupić?

Zasada jest prosta – pewny produkt musi pochodzić z pewnego źródła. Decydując się na zakup zegarka najbezpieczniej jest osobiście udać się do salonu. Tam nie ma miejsca na podróbki, a kompetentny, znający asortyment zegarmistrz pomoże Ci wybrać model idealnie dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W końcu nie codziennie kupujemy zegarki damskie. Jakiej firmy czasomierze są godne uwagi? Jeżeli nie masz możliwości pójścia do salonu, możesz zakupić wymarzony zegarek w sklepie internetowym (zajrzyj na https://happytime.com.pl/zegarki_damskie). Przed sfinalizowaniem transakcji dogłębnie zweryfikuj opinie o sklepie i zrezygnuj jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości. Niestety, oszuści potrafią bardzo profesjonalnie prezentować się w Sieci!

Ryzyko nabycia podróbki drastycznie rośnie, gdy kupujesz zegarek Daniel Wellington lub innej znanej marki, z drugiej ręki. Niska cena w porównaniu z nowymi modelami nie powinna w tym przypadku zachęcać. Jakość musi kosztować! Niektórzy z własnej woli decydują się na zakup budżetowych podróbek wymarzonych mechanicznych modeli, aczkolwiek taka oszczędność paradoksalnie jest drogą inwestycją. Podrabiane zegarki damskie prędzej czy później po prostu zaczną się psuć, a do modeli nieoryginalnych nie ma części zamiennych.

Zegarki damskie – jakie wybrać, by miały znakomitą jakość?

Tym co powinno Cię uspokoić w kwestii jakości zegarka jest certyfikat Swiss Made. Kto nie słyszał o niezawodności szwajcarskich zegarków? W 1971 roku kryteria przyznawania certyfikatu zostały oficjalnie uregulowane prawnie, chociaż w praktyce standardy szwajcarskiej jakości obowiązywały w świecie zegarków już od początku XX wieku. 

By uzyskać certyfikat Swiss Made czasomierz musi spełnić szereg wybujałych kryteriów dotyczących pochodzenia części mechanizmu oraz całego procesu tworzenia zegarka. Przynajmniej część komponentów musi pochodzić ze Szwajcarii, a większośc kosztów produkcji być generowana właśnie tym kraju. Mimo że dzisiejsze zegarki Swiss Made mają w sobie w pewnej części komponenty pochodzące z Dalekiego Wschodu, nie skutkuje to obniżeniem jakości. Niezmiennie cieszą się poważaniem pasjonatów czasomierzy, a opatrzenie certyfikatem Swiss Made upewnia każdego co do najwyższej jakości danego modelu zegarka. Gdy zależy Ci na jakości, koniecznie wybierz szwajcarską precyzję!

Inwestując w zegarek na lata nie warto próbować oszczędzać. Ryzyko trafienia na podróbkę jest bardzo duże! Niezależnie od tego czy wymarzyłaś sobie zegarek damski mechaniczny czy też satysfakcjonuje Cię wariant kwarcowy, stawiaj na sprawdzone sklepy oraz marki słynące z jakości. Doceń take certyfikat Swiss Made – gdy chodzi o czasomierze, Szwajcarzy nigdy nie zawodzą!