Moda

Jak dobrać zegarek damski do okazji?

Zegarki damskie to coraz częściej nie tylko dodatki, których rolą jest informowanie o aktualnej godzinie. Chociaż to zadanie pozostaje ważne, coraz więcej kobiet dobiera zegarki do okazji i swojego stylu, bazując przede wszystkim na ich wyglądzie, a mniejszą uwagę przykładając do ich funkcji. W niektórych sytuacjach obowiązują jednak pewne zasady, których warto przestrzegać, aby nie popełnić modowej wpadki. Jak dobrać zegarek damski do okazji? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy!

Zegarki damskie – czy pasują na każdą okazję?

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: czy zegarek damski jest na tyle uniwersalnym dodatkiem, że można założyć go na każdą okazję. Mnogość modeli dostępnych na rynku, które można dostać np. na https://happytime.com.pl/marka/daniel-wellington, i szybko zmieniające się trendy sprawiają, że w zasadzie można dopasować zegarek do każdej stylizacji, wybierając także taki model, który będzie posiadał wymagane przez nas funkcje, np. wodoszczelność na wysokim poziomie. Istotne jest jednak to, aby zegarek stał się stylowym akcesorium, a nie elementem, który nie będzie dopasowany do stylu stroju i okazji, na którą go zakładamy.

Jak dobrać zegarek damski na specjalne okazje?

Zegarek na wyjątkowe okazje, takie jak: wesele, spotkanie biznesowe czy konferencja branżowa, musi spełniać określone warunki. To wydarzenia, podczas których strój ma ogromne znaczenie. Jeśli nasz ubiór będzie zbyt casualowy, może to zostać źle odebrane, a kiedy reprezentujemy nie tylko siebie, ale np. całą firmę, jest to jeszcze bardziej istotne.

Do oficjalnych strojów damskich polecane są przede wszystkim zegarki biżuteryjne, czyli modele na bransoletce. Zazwyczaj bardzo mocno przypominają one biżuterię, dzięki czemu wyglądają klasycznie i elegancko. Tego typu modele czasomierzy są subtelne, nie posiadają zbyt wielu zdobień na samej tarczy, natomiast bransoletka może oczywiście być mocno ozdobna. Najchętniej wybierane są zegarki w odcieniach złota lub srebra, ale coraz większą popularność zyskują także te w kolorze złotego różu. Bransoletki mogą być delikatnie plecione lub ażurowe, co prezentuje się naprawdę przepięknie. Do tego typu zegarka bardzo łatwo dopasować pozostałą biżuterię, zwracając uwagę na styl i kolor czasomierza.

Jak dobrać zegarek damski do pracy?

O zegarkach damskich do pracy wspomnieliśmy już nieco powyżej, ponieważ na niektórych stanowiskach do obowiązków należą także spotkania branżowe, np. targi czy konferencje. W tych przypadkach wspomniany zegarek klasyczny będzie najlepszym wyborem. Co jednak ze strojem do pracy w biurze czy sklepie? Tutaj wszystko zależy od tego, czy mamy określone sztywno zasady ubioru. Jeśli tak, mogą być w nim opisane także dodatki, takie jak biżuteria czy zegarki. Jeśli nie znajdziemy konkretnych wytycznych, najlepszą opcją będzie po prostu dopasowanie czasomierza do stroju. Jeśli jest on bardzo klasyczny i elegancki, najlepszym wyborem będą zegarki na bransoletce lub skórzanym pasku. W sytuacjach, gdy mamy większą dowolność co do naszego wyglądu w pracy, można rozważyć noszenie zegarka w stylu sportowym smartwatcha. Jeśli pracujemy fizycznie, ale chcemy korzystać z zegarka podczas wykonywania swoich obowiązków, najlepiej zdecydować się na bardzo wytrzymały model, któremu nie straszna jest wilgotność, upadki czy zarysowania, np. popularny G-Shock japońskiej marki Casio.

Jak dobrać zegarek damski na co dzień?

Wśród zegarków damskich, które świetnie nadają się na co dzień, możemy przebierać i przebierać, aż znajdziemy model, który nam się spodoba. Tutaj nie obowiązują tak sztywne zasady jak w przypadku ważnych okazji. Oczywiście, wiele kobiet wybierze zegarek damski na co dzień, biorąc pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne. Jest to ważne szczególnie istotne w przypadku pań, które są aktywne i regularnie uprawiają sport. Noszony przez nie zegarek damski na co dzień musi być wytrzymały, wodoodporny, a do tego najlepiej, aby posiadał opcję śledzenie aktywności fizycznej. Dzięki szerokiej ofercie producentów czasomierzy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ten zegarek damski na co dzień poza posiadanymi funkcjami, prezentował się stylowo, modnie i był zgodny z najnowszymi trendami.

Dla pań, które jednak nie mają dużych wymagań posiadanych przez czasomierz funkcji, wybór jest naprawdę szeroki i można skupić się przede wszystkim na względach estetycznych. Wygląd zegarka może być dopasowany do stylizacji lub… wręcz przeciwnie! Moda to przecież zabawa, w której według wielu osób nie ma miejsca na nudę. Wybrany czasomierz może stać się elementem stylizacji, który będzie kontrastował z jej pozostałymi częściami. Na co dzień sprawdzą się więc zegarki na pasku, na bransolecie, modele sportowe na gumowym pasku, a także coraz popularniejsze smartwatche. Wybór zegarka zależy od kreatywności i pomysłu na cały strój.