Zdrowie i uroda

Jak zrobić piękne refleksy na włosach, nie wychodząc z domu?

W ciągu kilku ostatnich lat we fryzjerstwie królują koloryzacje, które wyglądają bardzo naturalnie i subtelnie. Jednym z hitów stały się refleksy. Dzięki farbowaniu włosów nie od samej nasady, a jedynie od pewnej długości, nie ma konieczności ciągłego pokrywania farbą odrostów. W ten sposób oszczędzamy więc nie tylko czas i pieniądze, ale także nasze kosmyki. Rzadkie wykonywanie zabiegów tego typu sprawia, że włosy są mniej narażane na uszkodzenia. W tym artykule podpowiemy więc, jak zrobić refleksy nie wychodząc z domu.

Kto może samodzielnie wykonać refleksy?

Niektóre zabiegi fryzjerskie powinno wykonywać się jedynie w profesjonalnym salonie. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko zniszczenia czy spalenia włosów. Jeśli jednak marzą się nam piękne refleksy bez konieczności umawiania się do fryzjera, możemy wykonać je samodzielnie, w domowym zaciszu. Należy jednak pamiętać, że takiemu zabiegowi mogą poddać się jedynie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę z tego zakresu, bądź mają mocne zdrowe włosy, najlepiej w jasnym kolorze. Dzięki temu, nie będzie konieczności używania rozjaśniacza, a jedynie odpowiedniej farby. Londa czy inni producenci produkują bowiem specyfiki, których można używać poza salonem. Jeśli zdecydujemy się na farbowanie włosów w domu, należy pamiętać by obowiązkowo przestrzegać wszystkich zaleceń znajdujących się na dołączonej ulotce.

Jaki kolor farby wybrać?

Wykonując refleksy w domu, warto zadbać o wysokiej jakości sprzęt i akcesoria. W pierwszej kolejności należy wybrać oczywiście odpowiedni kolor, który nałożymy na swoje włosy. Dla kobiet o jasnym naturalnym odcieniu kosmyków najlepsza będzie farba beżowy blond, bądź taka, która jest jaśniejsza od naszego koloru włosów o mniej więcej 2-3 tony. Warto pamiętać, że najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy kosmyki nie były wcześniej farbowane i są w odcieniach nie ciemniejszych niż średni blond. Farba pokryje je wtedy idealnie i nie będzie konieczności używania rozjaśniacza.

Co jeszcze będzie przydatne?

Oprócz farby, pomocne mogą okazać się również nożyczki Fox, dzięki którym będziemy mogły delikatnie podciąć zniszczone końcówki oraz zestaw do farbowania włosów, czyli miseczka oraz pędzelek. Warto także zadbać o grzebień oraz klamerkę, dzięki którym dokładnie podzielimy kosmyki na mniejsze partie. Do zrobienia refleksów konieczne są także specjalne skrawki folii, na których będziemy farbować pojedyncze pasma. Dzięki temu farbą będą pokryte tylko te miejsca, który chcemy wyfarbować.

Jak wykonać refleksy?

Aby wykonać refleksy, należy oczywiście najpierw rozrobić farbę oraz podzielić włosy na mniejsze części. Następnie wystarczy podłożyć pod pierwszy z kosmyków skrawek folii, a przy pomocy pędzla nałożyć kolor. Aby refleksy wyglądały naturalnie, warto położyć farbę tylko na pojedyncze cienkie pasemka. Gdy całość włosów będzie już pokryta kosmetykiem koloryzującym, wystarczy odczekać kilka minut (sprawdzając wcześniej, jak długo producent zaleca trzymać produkt na kosmykach). Po upływie tego czasu, należy dokładnie zmyć farbę z włosów oraz odżywić je. Po wysuszeniu naszym oczom ukaże się końcowy efekt.